1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Pytają oni często, które wyznanie chrześcijańskie jest prawdziwe i wierne Chrystusowej nauce, skoro jest ich tak wiele. Często też głoszenie Ewangelii staje się okazją do współzawodnictwa pomiędzy osobami przynależącymi do różnych wyznań chrześcijańskich. Warto zatem, abyśmy aktywnie włączyli się we wszelkie spotkania ekumeniczne, abyśmy mogli się lepiej poznać i dzięki temu bardziej świadomie i we wzajemnej łączności modlić się o to, by nastała jedna owczarnia pod jednym Pasterzem.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież wystosował na ten dzień orędzie, w którym czytamy: „…nie tylko nasi rodacy przebywają poza granicami kraju, lecz wciąż wielu ludzi musi w pośpiechu opuszczać swoje domy z powodu wojen czy regionalnych konfliktów, zostawiając i często tracąc to, co do tej pory zyskali. Niech los tych ludzi nie będzie nam obojętny, zechciejmy włączać się w akcje pomocy, zwłaszcza jeśli możemy się choć trochę materialnie czy duchowo przyczynić do poprawy ich losu. Nikt z nas nie ma stałego miejsca na tej ziemi, wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do wiecznej ojczyzny, dlatego też niech nasze serca pozostają wrażliwe i otwarte na drugiego człowieka”.

O godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

We wtorek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, która wybrawszy Chrystusa, odrzuciła wszelkie inne propozycje małżeństwa, choć jej uroda zachwycała wielu, i z tego powodu jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku; jest patronką dzieci, panien i ogrodników. We wtorek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
W piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa i doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.
W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo.
Adoracji Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu nie będzie.

Nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu po Mszy o godz. 7.oo ze względu na wizytę Duszpasterską:

- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.;

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Cuda i Łaski; Listu; i Miłujcie się., a dla dzieci: Małego Gościa, Dominika,

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

Plan wizyty duszpasterskiej od 20.01 – do 25.01.

W tym tygodniu plan wizyty duszpasterskiej w naszej Parafii przedstawia się następująco:

Wróblowice - (ks. Adam Szostak - Proboszcz)

Poniedziałek – od 10.oo – ul. Nowickiego (od nr 1), ul. Czuchnowskiego, ul. Doroszewskiego i ul. Iwaszkiewicza
Wtorek – od 10.oo – ul Gilowa ( od nr 1) i ul. Dróżka
Środa – od 10.oo – ul Myślenicka ( od Swoszowic prawa strona do ul. Krzyżańskiego)
Czwartek – od 10.oo – ul Myślenicka ( od Swoszowic lewa strona do ul. Krzyżańskiego)
Piątek – od 10.oo – ul. Herbowa ( od p Jana Stróżek nr 24 ) , ul. Mirtowa i ul. Bochnaka
Sobota – od 10.oo – ul. Familijna ( od ul. Mirtowej), ul. Parafialna i ul. Kajzera


Wrząsowice

Poniedziałek – od 15.oo – ul. Pileckiego (od nr 38 do nr 1), ul. Cyprysowa i ul. Krzemowa
Wtorek – od 10.oo – ul. Kwiatowa ( prawa strona od ul. Jaśminowej) i z powrotem, po drodze ul. Wąwozowa i na koniec ul. Wierzbowa
Czwartek – od 10.oo – ul. Ogrody, ul. Zaogrodzie i ul. Wrzosowa od nr 1 do nr 112 ( do ul. Spacerowej bez ul. Różanki)
Piątek – od 13.oo – ul. Bilówka, ul. Ugorek, ul. Gazdy, ul. Jaśminowa, ul. Szkolna, ul. Dwór i ul. Parkowa
Sobota – od 10.oo – ul. Brzegi, od nr 175, ul. Rajska, ul. Piekło i ul. Brzegi cd.


Intencje Mszalne na Tydzień
po 2 Niedzieli Zwykłej.
19.01. – 26.01. 2014

2 Niedziela Zwykła – 19.01
8.oo - + Józefę Trojanowską w 2 rocznicę ++
10.oo - ++ Agnieszkę i Władysława Przetockich
10.oo – Tadeusza Ptaka w 8 rocznicę ++
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Zofię Skwarczyńską i ++ z rodziny
16.oo - + Paulina Jałochę w 22 rocznicę ++

Poniedziałek – 20.01 ( )
7.oo - + Leopolda Surówkę (od siostry Czesławy z mężem)
7.oo - ++ Halinę Wrona (od wnuka Adriana)
18.oo - ++ Tadeusza i Władysławę Wadowskich

Wtorek – 21.01 ( )
7.oo - + Jana Frasika ( od Wilczyńskich z rodziną
7.oo - + Sławomirę Wątor ( od córki Ani z rodziną)
18.oo - + Mieczysławę Proficz

Środa – 22.01 ( )
7.oo - + Mieczysława Staśko ( od Józefy Gawor)
7.oo - + Józefa Gruszkę w 4 rocznicę ++
18.oo - + Bronisławę Jałocha (od rodzin: Gawor i Szablowski)

Czwartek – 23.01 ( )
7.oo - + Albina Tomczyka (od Brata z rodziną)
7.oo - ++ Danutę i Antoniego Góra (od córki Agnieszki z rodziną)
18.oo - ++ Helenę Bączek i ++ z rodziny

Piątek – 24.01 ( )
7.oo - + Leopolda Surówkę (od sąsiadki Janiny z dziećmi)
7.oo - + Sławomira Jałochę ( od żony i dzieci z rodzinami)
18.oo - + Jana Frasika ( od Agaty Gibała z rodziną)

Sobota – 25.01 ( )
7.oo - ++ Czesławę i Mieczysława Staśko ( od sąsiada Bakalarza)
7.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Jakuba Siudy
18.oo - + Stanisława Wnęka

3 Niedziela Zwykła – 26.01
8.oo - ++ Ewę Wenc, Wiesławę Lorenz i Leopolda Filuciaka
10.oo - + Sławomirę Wątor ( od teściowej Kazi)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Teodora i Zofię Pokuta