1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzuro-we), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.
Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
O godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Jutro wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika.
We środę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, jest szczególną patronką Sycylii we Włoszech; ze względu na swoje męczeństwo, podczas którego odcięto jej piersi, może też być wzywana jako wspomożycielka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi.
W czwartek wspomnienie świętych męczenników: Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników japońskich z XVI wieku
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucha-rystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od poniedziałku do soboty od 17.oo do 18.oo .

Nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu:

- Różaniec we wtorek o 17.4o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 8.oo;
- Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek o 17.40;

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. - od poniedziałku do czwartku od 17.oo, w piątek do 16.30.

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Cuda i Łaski; Listu; i Miłujcie się., a dla dzieci: Małego Gościa, Dominika,

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

5. Wizyta duszpasterska w naszej parafii została zakończona. Odwiedzając wasze domy wspólne z wami modliliśmy się prosząc Boga o błogosławieństwo dla waszych rodzin. Dla nas duszpasterzy tej parafii była to okazja do bezpośredniego spotkania się z wami i porozmawiania. Dziękuję za wszystkie uwagi, sugestie i przemyśle-nia, którymi dzieliliście się z nami. Są one wyrazem waszej troski o całą parafię. Pragnę w imieniu swoim i ks. Piotra wyrazić wam wdzięczność za otwartość i życzliwość z jaką nas przyjmowaliście.
Pragnę serdecznie podziękować za waszą ofiarność, za wszystkie ofiary złożone przy okazji kolędy. Dziękuję w imieniu nas kapłanów, którzy na co dzień korzystamy z waszych ofiar i waszej ofiarności; dziękuję w imieniu tych, którzy także z waszych ofiar będą korzystać: w imieniu całej naszej parafii, w imieniu kapłanów chorych i emerytów; w imieniu księży misjonarzy z naszej diecezji; w imieniu Caritas naszej diecezji ( wspierane są domy samotnych Matek); w imieniu centrum Jana Pawła II które jest w trakcie budowy. Za wszystko bardzo dziękuję. Bóg zapłać.
6. W najbliższą sobotę, 8.02.2004 roku w godzinach od 13.oo do 14.30 będzie szczepienie psów przeciw wściekliźnie we Wróblowicach – na parkingu przed Cmentarzem parafialnym przy ul. Niewodniczańskiego. Natomiast 15 lutego 2014 roku (za dwa tygodnie) będzie szczepienie psów w Zbydniowicach w godzinach od 14.oo do 15.oo na boisku za szkołą, przy ul. Matematyków Krakowskich.

Intencje Mszalne na Tydzień
po 4 Niedzieli Zwykłej.
2.02. – 9.02. 2014

4 Niedziela Zwykła – Święto Ofiarowania Pańskiego 2.02

8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla róży męskiej
8.oo - ++ Władysława i Natalię Wojakiewicz
10.oo - ++ Czesława Frasika w 12 rocznicę ++ i jego rodziców
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Leopolda Surówkę ( od Urszuli i Benedykta Seweryn)
16.oo - ++ Stanisława i Wiktorię Urbanik
________________________________________
Poniedziałek – 3.02 ( )

7.oo - + Adama Dziedzica (od kuzynki Alicji z rodziną)
7.oo - + Andrzeja Mikołajka (od żony z dziećmi)
18.oo - + Franciszka Wojdyłę
________________________________________
Wtorek – 4.02 ( )

7.oo - + Halinę Nogieć ( od brata Stanisława Brożka)
7.oo - + Sławomirę Wątor ( od koleżanek z Kraśnika)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Roksany i Wojciecha Kasprzyk w 15 rocznicę ślubu
________________________________________
Środa – 5.02 ( )

7.oo - + Danutę Góra ( od rodziny Dziedzic z Rzeszotar)
7.oo - ++ Julię i Władysława Palecznych
18.oo - w intencji Bogu wiadomej
________________________________________
Czwartek – 6.02 ( )

7.oo - + Stanisławę Brożek (od chrześnicy z mężem)
7.oo - + Stefana Mączeńskiego ( od córki i syna z rodzinami)
18.oo - + Sławomira Jałochę ( od szwagierki Lucyny Job)
________________________________________
Piątek – 7.02 ( )

7.oo - + Pawła Nogiecia (od chrzestnej z rodziną)
7.oo - + Stanisława Gąskę ( od Andrzeja Sikory z rodziną)
18.oo - + Zuzannę Staśko ( od rodziny Studnickich)
________________________________________
Sobota – 8.02 ( )

7.oo - + Halinę Wrona ( od siostry Wandy z mężem)
7.oo - + Kazimierza Wojakiewicza ( od syna z rodziną)
18.oo - + Ryszarda Wilczyńskiego w 2 rocznicę ++ (rezerwacja)
________________________________________
5 Niedziela Zwykła – 9.02

8.oo - ++ Apolonię i Ludwika Sukiennik
10.oo - ++ Józefę Kuzera w 8 rocznicę ++ oraz Władysława męża i Stanisława syna
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Wacława Klisiewicza
16.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Słyk na nowym miejscu.