1. Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym. Może warto, byśmy również w gronie rodzinnym się nad tym zastanowili i podzielili się wzajemną refleksją, jak możemy to powierzone nam przez Chrystusa zadanie wypełniać.
O godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Jutro wspomnienie świętej Scholastyki (†542), dziewicy, bliźniaczej siostry św. Benedykta, który dał początek życiu monastycznemu w Europie; Scholastyka w żeńskim klasztorze poświęciła się służbie Bożej
We wtorek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubi-rous w Massabielskiej Grocie. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Nabożeństwo dla chorych będzie we wtorek o godz. 17.30. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
Zaś w piątek, 14 lutego, przypada święto Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański. Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język starocerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta.
Tego samego dnia przypada również liturgiczne wspomnienie św. Walentego, obecnie przyzywanego jako patrona narzeczonych i zakochanych. Warto jednak pamiętać, by ten dzień nie był jedynie jeszcze jedną okazją do przelotnego zatrzymania się na naszych uczuciach, lecz stawał się okazją do pogłębienia wzajemnej miłości i życzliwości.
Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od poniedziałku do piątku ( w sobotę nie będzie) od 17.oo do 18.oo . Nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu:

- nabożeństwo w intencji chorych we wtorek o 17.3o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17.40;

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. - od poniedziałku do piątku od 17oo do 18.oo.

3. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Cuda i Łaski; Listu; i Miłujcie się., a dla dzieci: Małego Gościa, Dominika,

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii parafianom: z Wróblowic: (z ul. Bochnaka, z ul. Krzyżańskiego, z ul. Landaua); ze Zbydniowic: (z ul. Matematyków Krakowskich, z ul. Gołąba, z ul. Szarskiego); z Wrząsowic: (z ul. Wrzosowej, z ul. Brzegi, z ul. Gazdy, z ul. Zaogrodzie); z Kurdwanowa: (z ul. Podgórki, z ul. Stepowej, z ul. Soboniowickiej i z ul. Miarowej), za ofiary złożone przez chorych w pierwszy piątek i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie w całości na zakup węgla do kościoła.

5. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca Stanisława Krupa z Wróblowic. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na Tydzień
po 5 Niedzieli Zwykłej.
9.02. – 16.02. 2014

5 Niedziela Zwykła – 9.02

8.oo - ++ Apolonię i Ludwika Sukiennik
10.oo - ++ Józefę Kuzera w 8 rocznicę ++ oraz Władysława męża i Stanisława syna
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Wacława Klisiewicza
16.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Słyk na nowym miejscu zamieszkania.
________________________________________
Poniedziałek – 10.02 (św. Scholastyki)

7.oo - + Adama Dziedzica (od siostrzenicy Ani z mężem)
7.oo - + Janinę Woźniak-Heine (od rodzin: Szczurek i Czeremuga)
18.oo - + Jacka Jałochę w 7 rocznicę ++
________________________________________
Wtorek – 11.02 ( MB. Z Lourdes )

7.oo - + Jakuba i Apolonię Sukiennik ( od brata Stanisława Brożka)
7.oo - + Sławomirę Wątor ( od koleżanek z 18 oddziału)
18.oo - ++ Tadeusza Stefanika w 32 rocznicę ++
________________________________________
Środa – 12.02 ( )

7.oo - + Halinę Wrona ( od Krzysztofy i Tadeusza Łudzik)
7.oo - + Zuzannę Staśko ( od Ireny Gruszka z rodziną)
18.oo - + Władysławę Kresek
________________________________________
Czwartek – 13.02 ( )

7.oo - + Danutę Góra (od Anny Stefanik z rodziną)
7.oo - + Andrzeja Mikołajka ( od wnuków i prawnuków)
18.oo - + Janinę Kurleto w 20 rocznicę ++ i Mieczysława męża
________________________________________
Piątek – 14.02 (św. Cyryl i Metody)

7.oo - + Sławomira Jałochę (od Małgorzaty i Zbigniewa Job z rodziną)
7.oo - + Stanisławę Brożek ( od szwagierki Rozalii z rodziną)
18.oo - + Józefę Pająk
________________________________________
Sobota – 15.02 ( )

7.oo - + Pawła Nogiecia ( od cioci Kazi)
7.oo - + Halinę Wrona ( od Anety i Zbyszka Polak)
17.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym dla Wojciecha Mleczko i Izabeli Adamowicz
18.oo - + Kazimierza Jałochę ( od syna Marcina z rodziną)
________________________________________
6 Niedziela Zwykła – 16.02

8.oo - ++ Ignacego Pietruszkę w 3 rocznicę ++ i jego rodziców
8.oo - ++ wypominanych
10.oo - + Małgorzatę Sarga w 6 rocznicę ++
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Janinę Liszka i rodziców