1. Dzisiaj szósta niedziela w ciągu roku. O godz. 15.40  Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Święto to jest z jednej strony aktem wdzięczności Rzymian za to, że św. Piotr wyróżnił ich miasto tak chlu-bnie, z drugiej zaś strony jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom św. Piotra wyrazów szacu-nku i hołdu. Tron, na którym zasiadał św. Piotr, obecny stale w kościele, gdzie papież odprawia nabożeństwa i sprawuje liturgię dnia, jest nieustannym świadectwem, że biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusa, jaką miał Piotr, że następcami Piotra mogą być tylko biskupi rzymscy. I my w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.

Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo.

Adoracja Najświętszego Sakramentu  w tym tygodniu będzie od poniedziałku do soboty od 17.oo do 18.oo.

Nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu:         

-  Różaniec we wtorek o 17.4o;

-  Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o;                                

-  Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;                                            

-  Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17.40;

Spowiedź  świętacodziennie przed Mszą św. - od poniedziałku do soboty od 17.oo do 18.oo.

3. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematy-cznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Zachęcam do lektury czasopism religijnych:Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Cuda i Łaski; Listu; i Miłujcie się, a dla dzieci: Małego Gościa, Dominika,

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii parafianom: z Kurdwanowa: (z ul. Cechowej) i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszymna zakup węgla do kościoła.

5. W imieniu Hospicjum Domowego dla Dzieci „Alma Spei” przekazuję wszystkim parafianom naszej parafii za wielką hojność okazaną w czasie kwesty w dniu 9 lutego na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. W czasie kwesty w dniu 9 lutego 2014 roku zebrano 5 191,04 zł.

6. Parafia św. Opatrzności w Swoszowicach organizuje 8 dniową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej – Śladami Chrystusa w terminie od 27.09 do 3.10.2014 roku. Jest jeszcze 14 miejsc. Zwrócono się do mnie z propozycją dołączenia się chętnych na taka pielgrzymkę z naszej parafii.  Koszt pielgrzymki 3190 zł od osoby plus 50 $ na dodatkowe wydatki. Program Pielgrzymki wywieszony jest w gablotkach. Proszę aby Osoby zainteresowane tą pielgrzymką zgłosiły się do mnie osobiście w celu stworzenia listy uczestników Pielgrzymki z naszej parafii. 

 

Intencje Mszalnena Tydzień

od 16.02. – 23.02. 2014 

6 Niedziela Zwykła – 16.02

  8.oo - ++ Ignacego Pietruszkę w 3 rocznicę ++ i jego rodziców

  8.oo - ++ wypominanych

10.oo - + Małgorzatę Sarga w 6 rocznicę ++

12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców

16.oo - ++ Janinę Liszka i rodziców


Poniedziałek – 17.02()

  7.oo - + Sławomirę Wątor (od koleżanek z rehabilitacji)

  7.oo - + Stefana Mączyńskiego (od brata Tadeusza)

18.oo - + Stanisławę Bułat


Wtorek – 18.02 ()

  7.oo - + Adama Dziedzica( od kuzyna Czesława z rodziną)

  7.oo - + Stanisława Gąskę( od Józefa Sikory z rodziną)

18.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Agnieszki i jej córki Martynki


Środa – 19.02 ( )

  7.oo - + Halinę Wrona ( od Barbary i Piotra z Golkowic)

  7.oo - + Kazimierza Wojakiewicza ( od mamy)

18.oo - o dobry wybór męża, zgodny z wolą Bożą


Czwartek – 20.02 ()

  7.oo - + Danutę Góra (od chrześnicy Marty)

  7.oo - + Sławomira Jałochę  ( od Marii i Jana Bobek z rodziną)

18.oo - ++ Adama Książka w 2 rocznicę ++ i Władysława Warchała


Piątek – 21.02 ( )

  7.oo - + Pawła Nogiecia  (od kuzyna Mirka z rodziną)

  7.oo - + Janinę Woźniak Heine ( od rodzin Gawęda i Rajca)

18.oo - + Janinę Woźniak Heine ( od kolegów i koleżanek s. Michała z podstawówki)


Sobota – 22.02 ( )

  7.oo - + Halinę Wrona ( od Aleksandry Szczureki)

  7.oo - + Zuzannę Staśko( od Władysławy i Zdzisława Góra)

18.oo - ++ Eugenię i Ludwika Stefanik


 7  Niedziela Zwykła – 23.02

  8.oo - + Wiktorię Gruszka w 21 rocznicę ++

  8.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców

10.oo - + Władysława Jurka w 16 rocznicę ++

12.oo – Aleksandra Gniadka w 10 rocznicę ++

16.oo - ++ Janinę i Romana Strózik