1. Dzisiaj siódma niedziela w ciągu roku. O godz. 15.40 Nieszpory,
a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od poniedziałku do soboty od 17.oo do 18.oo.

Nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu:

- Różaniec we wtorek o 17.4o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17.40;
- Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o godzinie 7.oo modlitwy w intencji rodziców oczekujących na narodzenie dziecka. Natomiast po Mszy św. o godzinie 18.oo czuwanie z Jezusem Eucharystycznym. Program czuwania:
- po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja w ciszy do 20.oo;
- o 20.oo modlitwy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i różaniec
- o 20.40 Koronka do Bożego Miłosierdzia;
- a o 21.oo Apel Jasnogórski i czuwanie z Janem Pawłem II, które zakończymy około godz. 21.30

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. - od poniedziałku do soboty od 17oo do 18.oo.

3. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Cuda i Łaski; miesięcznika List i dwumiesięcznika Miłujcie się, a dla dzieci: Małego Gościa i Dominika,
4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii parafianom:
z Wróblowic z ul. Nowickiego; z Wrząsowic z ul. Pod Skałą i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

5. Pragnę poinformować, że w tym roku nasza parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczną. Wizytował będzie naszą parafię ks. kard Stanisław Dziwisz. Termin wizytacji został ustalony na 26.10.2014 roku (niedziela). W związku z tym bierzmowanie młodzieży z obecnych trzecich klas Gimnazjum będzie miało miejsce podczas tej wizytacji. Takie jest życzenie naszego biskupa.

6. Przypominam że nasza parafia dołącza się do pielgrzymki Parafii św. Opatrzności w Swoszowicach do Ziemi Świętej – Śladami Chrystusa w terminie od 27.09 do 3.10.2014 roku. Na razie zgłosiły się trzy osoby, a wszystkich miejsc dla nas jest 14. Koszt pielgrzymki 3190 zł od osoby plus 50 $ na dodatkowe wydatki. Program Pielgrzymki wywieszony jest w gablotkach. Proszę aby Osoby zainteresowane tą pielgrzymką zgłosiły się osobiście w kancelarii parafialnej

7. W związku z zaistniałą sytuacja na Ukrainie biskupi polscy zwracają się do wiernych Kościoła Katolickiego w naszej ojczyźnie o dzień modlitwy i postu ofiarowany w intencji Ukrainy. Oto słowa odezwy:
„Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!
Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci”.
Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do Domu Ojca jedna z najstarszych parafianek Stanisława Rapacz z Wrząsowic z Zielonej, która przeżyła prawie 102 lata. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Pogrzeb jutro o 15.oo.

Intencje Mszalne na Tydzień
od 23.02. – 2.03. 2014

7 Niedziela Zwykła – 23.02

8.oo - + Wiktorię Gruszka w 21 rocznicę ++
8.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
10.oo - + Władysława Jurka w 16 rocznicę ++
12.oo – Aleksandra Gniadka w 10 rocznicę ++
16.oo - ++ Janinę i Romana Strózik
________________________________________
Poniedziałek – 24.02 ()

7.oo - + Andrzeja Mikołajka (od siostrzenicy Józefy Proficz)
7.oo - + Stanisławę Brożek (od koleżanek córki z pracy)
18.oo - ++ Janinę Job w 20 rocznicę ++ jej męża Jana i córkę Halinę
________________________________________
Wtorek – 25.02 ()

7.oo - + Danutę Góra ( od Antoniego Wygody z rodziną)
7.oo - + Stefana Mączyńskiego ( od sąsiadów z ul Krzyżańskiego)
18.oo - + Sławomirę Wątor ( od Andrzeja Wątora z rodziną)
________________________________________
Środa – 26.02 ( )

7.oo - + Pawła Nogiecia ( od rodziny Brożek ze Zbydniowic)
7.oo - + Kazimierza Wojakiewicza ( od rodziny Gniadek)
18.oo - ++ Stefanię Drab w 24 rocznicę ++ i jej męża Antoniego
________________________________________
Czwartek – 27.02 ( )

7.oo - + Adama Dziedzica (od Joasi z rodziną z Jordanowa)
7.oo - + Halinę Wrona ( od rodziny Urbanik)
18.oo - ++ Mieczysławę Proficz w 5 rocznicę ++ i jej męża Mariana w 32 rocznicę ++
________________________________________
Piątek – 28.02 ( )

7.oo - + Sławomira Jałochę (od koła Emerytów z Wróblowic)
7.oo - + Tadeusza Wronę ( od rodziny ze Zbydniowic)
18.oo - + Piotra Drażniowskiego i ++ z rodziny
________________________________________
Sobota – 1.03 ( )

7.oo - + Danutę Góra ( od Wacława i Ali Krawczyk)
7.oo - + Kazimierza Kowalskiego w 15 rocznicę ++
18.oo - ++ Marię i Tadeusza Poparda
________________________________________
8 Niedziela Zwykła – 2.03

8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży Syrek
8.oo - ++ Antoniego i Wiktorię Malikiewicz
10.oo - ++ Anielę i Stanisława Pabian oraz Stanisławę i Leona Kurleto, a także Adama Pabiana
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Pawła Nogiecia ( od kolegów z drużyny Zielonka Gamar)