1. W naszej parafii przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne. Dzisiaj zakończenie rekolekcji. Trzecia niedziela Wielkiego Postu, wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu. Poprzez słowo Boże, które jest do nas skierowane w liturgii słowa, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszej refleksji na temat chrztu, który przyjęliśmy. Zastanówmy się zatem, czym jest dla nas przynależność do Kościoła i jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę.
Dziś o godz. 15.oo nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym, a o godzinie 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Pomimo, że okres Wielkiego Postu jest czasem uprzywilejowanym w liturgii i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywać we wtorek, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. [Zainteresowanych prosimy, aby wypełniły deklaracje i złożyły do koszyczka, który znajduje się na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy. Deklaracje znajdują się na stoliku przy głównym wyjściu. W czasie Mszy św. we wtorek o godzinie 18.oo będą złożone na ołtarzu jako dar dla Jezusa.]
Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy terminalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia, a także za tych, którzy w imię źle pojętej solidarności ułatwiają innym podjęcie i wykonanie tak dramatycznej decyzji, jaką jest zakończenie własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.
Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i sobotę od godz. 17.oo do 18.oo. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:
- w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- po Mszy o godz. 7.oo z dorosłymi, którzy dysponują czasem do południa;
- o godz. 16.oo z dziećmi,
- o godz. 17.30 z dorosłymi, po drodze krzyżowej Msza święta.
- o godz. 19.oo z młodzieżą, zapraszamy Gimnazjalistów
- a w niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o 15.15.
Inne Nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu:

- Różaniec we wtorek o 17.40;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. – wieczorem od 17oo do 18.oo.

3. W tym tygodniu będą Rekolekcje wielkopostne - dla uczniów Gimnazjum i dzieci ze Szkoły Podstawowej w dniach od 27 III do 29 III (czwartek, piątek i sobota). Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Kurdas pracujący na parafii Kraków-Kliny Zacisze. Szczegółowy program rekolekcji przedstawia się następująco:
W Czwartek i Piątek o godz. 10.oo Spotkanie i nauka dla uczniów Gimnazjum; o godz. 11.15 Spotkanie dla uczniów z klas I – III, a o godz. 12.30 Spotkanie dla uczniów z klas IV – VI.
Natomiast w Sobotę o godz. 8.3o - Spowiedź dla uczniów Gimnazjum, a o godz. 9.15 Msza św. z nauką.
Spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej o godz. 10.oo, a o 10.3o Msza św. z nauką.

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone przez parafian: z Kurdwanowa z ul. Cechowej, z Wróblowic z ul. Wróblowickiej; z Wrząsowic z ul. Pod Skałą i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

5. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do Domu Ojca: Władysław Pabian z Wrząsowic. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

6. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.

Intencje Mszalne na Tydzień
od 23.03. – 30.03. 2014

3 Niedziela Wielkiego Postu – 23.03

8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Anny Brożek
10.oo - + Józefę Pabian
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Halinę Wrona ( od OSP ze Zbydniowic)
________________________________________
Poniedziałek – 24.03 ()

7.oo - + Sławomira Jałochę (od brata Zygmunta z rodziną)
7.oo - + Kazimierza Wojakiewicza (od rodzin: Proficz, Jałocha i Pokuta)
18.oo - + Teofila i Antoninę ( )
________________________________________
Wtorek – 25.03 ()

7.oo - + Halinę Wrona (od synowej)
7.oo - + Stanisławę Przetocką (od córki Agnieszki z rodziną )
18.oo - + Stanisława Luzara w 5 rocznicę ++ ( )
________________________________________
Środa – 26.03 ( )

7.oo - + Janinę Woźniak-Heine (od koła Emerytów z Eróblowic )
7.oo - + Renatę Gniadek (od mamy i siostry z rodziną )
18.oo - ++ Annę i Jana Knet oraz Władysława Widłaka w 1 rocznicę ++ ( )
________________________________________
Czwartek – 27.03 ( )

7.oo - + Halinę Wrona (od rodziny Mistarz)
7.oo - + Zuzannę Staśko ( od Marii i Stanisława Borowskich)
18.oo - + Czesławę Książek (od wnuków i prawnuków)
________________________________________
Piątek – 28.03 ()

7.oo - + Andrzeja Mikołajka (od Mariusza i Magdaleny Lalik z dziećmi)
7.oo - + Walerię Baran (od pracowników i kierownictwa firmy Malec )
18.oo - + Stanisława Czeremugę w 5 rocznicę ++ ( )
________________________________________
Sobota – 29.03 ( )

7.oo - + Adama Dziedzica ( od mieszkańców Zbydniowic)
7.oo - + Edwarda Frasia ( od syna i synowej)
18.oo - + Zygmunta Lachcika w 7 rocznicę ++
________________________________________
4 Niedziela Wielkiego Postu – 30.03

8.oo - + Franciszka Bobka w 5 rocznicę ++
10.oo - + Bolesława Kucałę w 5 rocznicę ++
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Angeliki Rębacz w 18 rocznicę urodzin
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - dziękczynna za 55 lat małżeństwa
16.oo - ++ Krystynę i Tadeusza Gawlik ( )