1. Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6 niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.
O godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przy-najmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu. W poniedziałek, wtorek i środę 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 procesja błagalna wokół kościoła połączona ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.
Także jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Będziemy się o to modlić podczas nabożeństwa majowego i Eucharystii. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.
Jutro w liturgii wspomnienie św. Filipa Nereusza (1515-1595), prezbitera; jest nazywany „apostołem Rzymu”; wprowadził zupełnie nowe formy duszpasterstwa polegające na gromadzeniu w tzw. oratoriach ludzi z różnych stanów, by rozmawiać z nimi na tematy wiary, jak też aktualnych wydarzeń; od niego wywodzą się oratorianie (filipini), którzy mimo iż żyją wspólnie, nie składają ślubów zakonnych; słynął ze swojego szczególnego poczucia humoru
W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.
We czwartek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej (1865-1939), założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego, popularnie zwanych szarymi; są one obecne w wielu parafiach w naszej ojczyźnie, dając nieoceniony wkład w wychowanie dzieci i młodzieży, angażując się na różne sposoby w pracę duszpasterską w parafiach
A w sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
Uroczystość Wniebowstąpienia będziemy świętować za tydzień w niedzielę
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo.
Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi. Zakończenie nabożeństw majowych połączone z procesją w sobotę. Nowenny do M. B. Nieustającej Pomocy i do Przemienia Pańskiego będą połączone z nabożeństwem majowym.
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy o godz. 7.oo.

Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą rano i wieczorem.

3. Na środę nasza parafia została zaproszona do włączenia się w Wieczystą Adorację w Łagiewnikach, w godzinach od 21.oo do 6.oo rano. Zapraszam, kto może do włączenia się w to nocne czuwanie u stóp Jezusa Miłosiernego.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się, WPISu, Małego Gościa, Dominika,

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii, parafianom z ul. Pod Skałą z Wrząsowic (200zł) i z ul. Aleksandrowicza z Wróblowic (100 zł), oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
Za tydzień w ramach VII Święta Dziękczynienia przy kościele będą zbierane do puszek ofiary na kontynuowania budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Domu Ojca: Janina Bruzda z Wrząsowic i Janina Jałocha ze Zbydniowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Zaproszenie na 2 Bieg Swoszowicki:
Dzisiaj będzie 2 Bieg Swoszowicki. Biegi przeprowadzone ze Stadionu Krakusa rozegrane zostaną na dwóch dystansach: 1.6 km (Rodzinna Mila) oraz 5 km (Swoszowicka Piątka). Start Rodzinnej Mili o godz. 15,oo, a Swoszowickiej Piątki o godz. 16.oo.
Więcej informacji o biegu, jego trasie i nagrodach na stronach internetowych Krakusa i ITMBW Kraków.

Intencje Mszalne na Tydzień
od 25.05. – 1.06. 2014

6 Niedziela Wielkanocna – 25.05

8.oo - + Bogumiła Adriańczyka i ++ z rodziny
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla dzieci z klas III w 1 rocznicę Komunii świętej
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - + Walerię Baran ( od koła różańcowego z Wrząsowic)
16.oo - ++ Annę Bylica w 1 rocznicę ++ i jej męża Mieczysława
________________________________________
Poniedziałek – 26.05 ( )

7.oo - + Stanisława Czeremugę (od Moniki i Irka z córkami )
7.oo - + Rozalię Książek w 33 rocznicę ++ ( )
18.oo - ++ Helenę i Jana Żak ()
________________________________________

Wtorek – 27.05 ()

7.oo - + Irenę Goryczko (od sąsiadów z bloku)
7.oo - ++ Ewę Wenz i Wiesławę Lorenz ()
18.oo - + Edwarda Frasia (od rodziny Fraś z Piasków Wielkich)
18.oo – o zdrowie, błogosławieństwo i potrzebne łaski w intencji Bogu wiadomej
________________________________________

Środa – 28.05 ()

7.oo - +Zdzisława Kukułę (od Józefa Krajewskiego z Łącka )
7.oo - + Antoniego Górę (od rodziny Dziedzic z Rzeszotar)
18.oo - ++ Franciszkę, Jana i Józefa Stefanik ()
________________________________________
Czwartek – 29.05 ()

7.oo - + Halinę Wrona (od mieszkańców Zbydniowic)
7.oo - + Stanisławę Krupa (os syna Stanisława z żoną)
18.oo - + Irenę Goryczko (od sąsiadów z bloku)
________________________________________
Piątek – 30.05 ()

7.oo - + Walerię Baran ( od sąsiadów Karola i Pauliny)
7.oo - + Gustawę Górecką ()
18.oo - + Stefana Szymskiego w 24 rocznicę ++ ()
________________________________________

Sobota – 31.05

7.oo - + Czesławę Bała ()
7.oo - ++ Władysławę i Edwarda Szymskich, Henrykę córkę oraz Stanisławę Guzik ()
18.oo - ++ Józefa Paryłę w 5 rocznicę ++ oraz ++ rodziców i teściów ()
________________________________________

Uroczystość Wniebowstąpienia (7 Niedziela Wielkanocna) – 1.06

8.oo - +dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży św. Katarzyny.
8.oo - + Adama Pabiana w 5 rocznicę ++
10.oo - + Gustawę Świątek w 3 rocznicę ++
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - + Stanisława Czeremugę (od rodziny Zakrzewskich)
16.oo - + Mieczysława Kozę