1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. W archidiecezji Krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek 17 VI wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego (1845-1916), zakonnika, rozmodlonego poku-tnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym.
W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszego miasta, aby wyznać wiarę i jeszcze mocniej uwierzyć, że Jezus Chrystus, Odkupiciel człowieka, jest z nami aż do skończenia świata. Jego zbawcza obecność sprawia, że jesteśmy dla siebie lepsi i bardziej życzliwi, a Kościół staje się naszym domem, który tworzymy i za który jesteśmy odpowiedzialni. W naszej parafii uroczysta Msza święta będzie o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Czort (Niewodniczańskiego 71) ; drugi przy posesji p. Koza (ul Niewodniczańskiego); trzeci na placu przed cmentarzem (ul. Niewodniczańskiego); czwarty na placu przykościelnym.
Serdecznie zapraszam do udziału w procesji: dziewczynki w strojach krakowskich do sypania kwiatów, małych chłopców do dzwonienia, dzieci z klas III w strojach, panie do niesienia feretronów i obrazów i światła; panów do niesienia baldachimu i chorągwi, strażaków z Wrząsowic i Zbydniowic, orkiestrę i chór parafialny, scholę, wszystkich ministrantów i lektorów. Wszystkich zapraszam do udziału w tym wspólnym i publicznym wyznaniu wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
Po procesji będzie odprawiona Msza święta dla tych, którzy nie będą na Mszy o godz. 10.oo. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ten wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca.
Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
W sobotę 21 VI wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (1568-1591), zakonnika, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo.
Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie o godzinie 17.40. Nowenny do M. B. Nieustającej Pomocy i do Przemienia Pańskiego będą połączone z nabożeństwem czerwcowym.
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy o godz. 7.oo.

Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą rano i wieczorem od 17.oo

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się, WPISu, Małego Gościa, Dominika,

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone przez parafian z ul. Landaua (100 zł), z ul. Niewolnicza-ńskiego – osiedle (100) i z ul. Myślenickiej (50) oraz za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Dziękuję także za ofiary złożone do puszek na pomoc dla powodzian z Serbii, Bośni i Hercegowiny. Zebrano 1652, 60 zł

5. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca z naszej parafii Wanda Biros w Wrząsowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na Tydzień
od 15.06. – 22.06. 2014

Niedziela Trójcy Świętej – 15.06

8.oo - ++ Jana Kupczyka oraz Wojciecha i Julię Stachowicz
8.oo - ++ Paulina Jałochę, Mieczysława syna.
10.oo - ++ Stanisława i Stanisławę Kaczmarczyk
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - + Wojciecha Włodarczyka w 35 rocznicę ++
16.oo - ++ Anielę i Jana Jałocha ich synów: Stefana, Wiktora i Mariana oraz Irenę Szczurek
________________________________________
Poniedziałek – 16.06 ( )

7.oo - + Jana Piskorza (od sióstr )
7.oo - + Stanisławę Krupa (od rodzin: Kowalczyk i Węgrzyniak)
18.oo - + Zdzisława Kukułę (od Rafała z rodziną)
________________________________________

Wtorek – 17.06 ()

7.oo - + Renatę Gniadek (od Marzeny i Grzegorza)
7.oo - + Władysława Pabiana (od żony i córki z rodziną)
18.oo - + Jana Dolasia i jego rodziców ()
________________________________________

Środa – 18.06 ()

7.oo - + Józefę Szymską (od Zuzanny z mężem i córką )
7.oo - + Józefę Staśko (od od siostry Łucji i rodziny Jałocha)
18.oo - + Kazimierza Jałochę(od córki Moniki z rodziną)
________________________________________
Czwartek – Boże Ciało - 19.06 ()

8.oo - + Elżbietę Romanek (od córki z rodziną)
10.oo - w intencji parafian i ofiarodawców ()
10.oo – dziękczynna za Kanonizację Jana Pawła II
10.oo - + Renatę Gniadek ( od rodzin: Kurek i Szopa)
12.oo - + Antoniego Górę ( od siostry Weroniki z rodziną) po procesji
16.oo - + Stanisławę Krupa (od sąsiadów z ul. Niewodniczańskiego)
________________________________________
Piątek – 20.06 ()

7.oo - + Halinę Wrona ( od mieszkańców Zbydniowic)
7.oo - + Władysławę Kłos (od koleżanek z pracy ze sklepu 54)
18.oo - ++ Adama Książka i Władysława Warchała ()
________________________________________

Sobota – 21.06

7.oo - + Janinę i Władysława Orzechowskich ()
7.oo - + Stanisława Czeremugę (od Waśniowskich i Janickich)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Rafała i Katarzyny w 5 rocznicę ślubu ()
18.oo - + Czesława Straciło
________________________________________

12 Niedziela Zwykła – 22.06

8.oo - + Włodzimierza Jałochę w 4 rocznicę ++
10.oo - ++ Jana, Regin i Czesława Jałocha rezerwacja
10.oo - + Jana Pietrzyka w 23 rocznicę ++
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Jana Seweryna i jego rodziców
16.oo - + Jana Kaczmarczyka