1. Przeżywamy dziś 14 niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Po mszy świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniem. Zmianka różańcowa po Mszy o godz. 8.oo. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.
W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
Po południu o godz. 15.40 nieszpory, a o godz. 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek wspomnienie św. Jana z Dukli (1414-1484), prezbitera, niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania; wyróżniał się szczególnym umiłowaniem modlitwy, a ponadto był wspaniałym kaznodzieją i spowiednikiem
W piątek święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Jest uważany za ojca zachodniego życia mona-stycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Patronem Europy ogłosił go papież Paweł VI w 1964 roku ze względu na jego zasługi w ewangeli-zacji ludów germańskich.
W sobotę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu (974-1009), biskupa, pierwszego metropolity pogańskich Słowian zachodnich

Msza święta w dni powszednie tylko o godz. 18.oo,
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo. Nabożeństwa w tym tygodniu:
Różaniec we wtorek - o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40
Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40

Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą od godziny 17.oo.

3. Kancelaria parafialna w wakacje czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej i w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się, WPISu, Małego Gościa, Dominika,

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone przez parafian z Wróblowic z ul. Grzepskiego (100), z ul. Chałubińskiego (50 zł); z Wrząsowic z ul. Jasnej (50) oraz za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca z naszej parafii: Krystyna Bobek z Wróblowic, której pogrzeb będzie we wtorek o godz.15.oo. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

7. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.


Intencje Mszalne na Tydzień
od 6.07 – 13.07. 2014


14 Niedziela – 6.07

8.oo - ++ Józefę, Kazimierza i Andrzeja Mądry
10.oo - + Stanisława Czeremugę ( od rodziny Przetockich)
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Edwarda Kaczmarczyka w 22 rocznicę ++ oraz jego rodziców Pawła i Bronisławę
16.oo - ++ Annę Wrona w 4 rocznicę ++ oraz jej rodziców i teściów
________________________________________
Poniedziałek – 7.07 ( )


18.oo - + Halinę Wrona (od rodziny Gawor z Włosani)
________________________________________

Wtorek – 8.07 ()

18.oo - + Alfreda Brożka w 15 rocznicę ++ oraz jego rodziców i teściów ()
________________________________________

Środa – 9.07 ()


18.oo - + Zdzisława Kukułę ( od rodziny Gramasz)
________________________________________
Czwartek – 10.07 ()

18.oo - + Jana Wnęka w 16 rocznicę ++

________________________________________
Piątek – 11.07 ()

18.oo - + Renatę Gniadek (od rodziny Wrona)
________________________________________

Sobota – 12.07

18.oo - ++ Kazimierza, Józefę i Andrzeja Mądry
________________________________________

15 Niedziela Zwykła – 13.07

8.oo - ++ Władysława i Cecylię Strózik i ++ z rodziny
10.oo - ++ Władysławę Szymską w 13 rocznicę ++, Edwarda męża i Henrykę córkę () rezerwacja
12.oo -+ Józefę Pabian w 2 rocznicę ++
16.oo - ++ Mariana Surówkę w 10 rocznicę ++ i Helenę żonę