1. Liturgia 15 niedzieli w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.

W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

Po południu o godz. 15.40 nieszpory, a o godz. 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
We wtorek wspomnienie św. Bonawentury (1218-1274), biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza; był pierwszym przełożonym generalnym franciszkanów po śmierci św. Franciszka, przyczynił się do wielkiego rozwoju swojego zakonu, a także napisał jasną wykładnię reguły, co nadało rozwojowi zakonu właściwy kierunek

We środę 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest święty Rafał Kalinowski.

To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel Święto przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia się nabożeństwa do Matki Bożej szkaplerznej. Jej czcicielem był również papież Jan Paweł II, który już od młodości nosił tej znak Jej szczególnej opieki.

Msza święta w dni powszednie tylko o godz. 18.oo,

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo. Nabożeństwa w tym tygodniu:

Różaniec we wtorek - o godz. 17.40

Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40

Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40

Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą od godziny 17.oo.

3. Kancelaria parafialna w wakacje czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej i w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się, WPISu, Małego Gościa, Dominika,

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone przez parafian z Wróblowic z ul. Bochnaka, a
także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace podejmowane w naszej parafii.

6. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

Intencje Mszalne na Tydzień

od 13.07 – 20.07. 2014

8.oo - ++ Władysława i Cecylię Strózik oraz ++ z rodziny

10.oo - ++ Władysławę Szymską w 13 rocznicę ++, Edwarda męża i Henrykę córkę ()

12.oo -+ Józefę Pabian w 2 rocznicę ++

16.oo - ++ Mariana Surówkę w 10 rocznicę ++ i Helenę żonę

Poniedziałek – 14.07 ( )

18.oo - + Jana Bartkowskiego ()

18.oo - +Stanisława Czeremugę (od pracowników Przychodni ze Swoszowic)

18.oo - + Renatę Gniadek ( od Anny i Piotra Maślanka)

18.oo - dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo w rodzinie

18.oo - + Halinę Wrona (od Heleny Krawczyk)

18.oo - + Ludwikę Job w 2 rocznicę ++

16 Niedziela Zwykła – 20.07

8.oo - ++ Mieczysława i Janinę Kurleto

10.oo - + Zofię Werewka w 10 rocznicę ++ ()

12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisława i Renaty Moskal w 25 rocznicę małżeństwa.

16.oo - + Halinę Wrona ( od Marii i Stanisława Szczurek)