1. Przeżywamy dziś 16 niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przy-powieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.
W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary. Po południu o godz. 15.40 nieszpory, a o godz. 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek wspomnienie św. Marii Magdaleny, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana
We środę w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, papież Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.
W czwartek 24 VII – wspomnienie św. Kingi (1234-1292), córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Włady-sławwa Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją Jan Paweł II w 1999 roku
W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę
W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Choć nie mamy o nich żadnych danych z Ewangelii, to jednak ich kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.

We wtorek w Centrum Jana Pawła II będzie uroczyste dziękczynienie naszego dekanatu za kanonizację Jana Pawła II. Jesteśmy zaproszeni do uczestniczenia w liturgii Mszy świętej o godz 17.00 i procesji różańcowej. W parafii we wtorek Msze św. o godzinie 7.oo rano.
Msza święta w dni powszednie tylko o godz. 18.oo,
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo. z wyjątkiem wtorku. Nabożeństwa w tym tygodniu:
Różaniec w poniedziałek - o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40
Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40

Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą od godziny 17.oo.

3. Kancelaria parafialna w wakacje czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej i w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się, WPISu, Małego Gościa, Dominika,

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Taca przeznaczona jest na prace podejmowane w naszej parafii.

6. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

Intencje Mszalne na Tydzień
od 20.07 – 27.07. 2014

16 Niedziela – 20.07

8.oo - ++ Mieczysława i Janinę Kurleto
10.oo - + Zofię Werewka w 10 rocznicę ++ ()
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisława i Renaty Moskal w 25 rocznicę małżeństwa.
16.oo - + Halinę Wrona ( od Marii i Stanisława Szczurek)
________________________________________
Poniedziałek – 21.07 ( )

18.oo - + Zdzisława Kukułę (od rodziny Marszałek)
________________________________________

Wtorek – 22.07 ()

7.oo - + Stanisławę Krupa (od pracowników Neo-Medica)
________________________________________

Środa – 23.07 ()

18.oo - + Renatę Gniadek ( od Magdaleny i Pawła Jakubowskich)
________________________________________
Czwartek – 24.07 ()

18.oo - + Annę Jarosz ( od bratanic)

________________________________________
Piątek – 25.07 ()

18.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Olko ()
________________________________________

Sobota – 26.07

14.oo – o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Marioli Grzelak i Roberta Kaczora
16.oo – o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Anny Mleczko i Michała Lasoty
18.oo - + Mariana Proficza
________________________________________

17 Niedziela Zwykła – 27.07

8.oo - ++ Andrzeja Sitko w 17 rocznicę ++ i Adelę Sitko w 14 rocznicę++
10.oo - + Tadeusza Twaroga ()
12.oo - o zdrowie i błogosławieństwo w nowej szkole dla Lei Kicińskiej w 13 rocznicę urodzin.
16.oo - ++ Janinę Orzechowską, Władysława Pabiana, Marię i Andrzeja Łukasik oraz ich rodziców.