1. Dzisiaj kończy się XIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na drogach świata”. W naszej parafii po każdej Mszy św. poświecenie samochodów i innych pojazdów. W czasie błogosławieństwa samochodów będziemy mogli wesprzeć zakup środków transportu dla misjonarzy organizowany przez MIVA Polska. Zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 8.oo 
Dzisiaj przypada wspomnienie św. Marty. O godz. 15.40 nieszpory, a następnie o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

we wtorek wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli. Żył w XVI wieku. Jako nawrócony rycerz, poświęcił swoje życie Bogu. Założył Towarzystwo Jezusowe. Jest uznawany za wybitnego znawcę duszy ludzkiej;
w środę 1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
w środę także będziemy wspominać świętego Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, żyjący we Włoszech na przełomie XVII i XVIII wieku. Niestrudzenie oddawał się posłudze głoszenia Bożego słowa, opiece nad młodzieżą, ubogimi i potrzebującymi. Założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów);
w czwartek 2 sierpnia można zyskać odpust Porcjunkuli. Ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać ten odpust wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.
W przyszłą niedzielę Odpust w naszej parafii na Przemienienie Pańskie. Suma o godz. 12.oo. Przewodniczył będzie liturgii ks. dr Prałat Franciszek Ślusarczyk zastępca rektora Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Słowo Boże wygłosi ks. dr Prałat Jan Nowak, który prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w tym roku. Zapraszam do ubogacenia Uroczystości Odpustowej: chór naszej parafii, orkiestrę OSP z Wrząsowic i Zbydniowic; panie i panów do niesienia feretronów i obrazów; panów do niesienia baldachimu; panie do niesienia światła; dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia; dzieci pierwszokomunijne w strojach a także scholę, lektorów i ministrantów.
W Odpust parafialny nasz Klub Sportowy „Wróblowianka” będzie obchodził jubileusz 65 lecia. Msza św. w intencji sportowców i działaczy klubu będzie o godz. 12.oo.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
W piątek - pierwszy piątek miesiąca, dzień wynagradzania Sercu Jezusa za grzechy i zniewagi, szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; Odwiedziny chorych z komunią świętą w piątek od godz. 8.15
W sobotę - pierwsza sobota miesiąca, dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu po Mszy św. o godz. 7.oo będziemy się modlić za rodziny i w intencji matek oczekujących na narodzenie dziecka.
W sobotę także wsp św. Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie prosty i skromny kapłan. Żył we Francji w XIX wieku. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Jest patronem proboszczów. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.
Po mszy św. o godz. 18.oo Nowenna miesięcy przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii: bł. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny w naszej parafii. Będzie to drugie czuwanie w ramach rozszerzonego Wieczoru z Janem Pawłem II. Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy modlić się o owocne Nawiedzenie dla naszej parafii. Czuwanie modlitewne będzie trwało od 19.oo do godz. 21.37.
Program czuwania: po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy do 20.oo; o 20.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 20.30 modlitwa różańcowa; o 21.oo Apel Jasnogórski i czuwanie z Janem Pawłem II do 21.37.
Przypomnienie:
- Msza święta w dni powszednie w tym tygodniu: w pon i wtorek tylko o godz. 18.oo, od środy do soboty o 7.oo i 18.oo
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o 18.oo
- Nowenna do Przemienienia Pańskiego we czwartek po Mszy św. o 18.oo
- Koronka do B. Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 7.oo
- Spowiedź święta codziennie przed Mszą świętą od godz. 17.3o ( w czwartek i piątek od 17.oo)

3. Kancelaria parafialna w wakacje czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Źródła, Listu, Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiarę 100 zł złożoną przez parafian z ul. Matematyków Krakowskich, na potrzeby parafii; oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

Intencje Mszalne na 17 Tydzień Zwykły
29.07.2012 – 5.08.2012

17 Niedziela Zwykła – 29.07
 8.oo - ++ Edmunda Syrek i ++ z rodziny
10.oo - + Aleksandra Gniadka
12.oo - + Tadeusza Twaroga w 3 rocznicę ++
16.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Mateusza w 18 rocznicę urodzin.

Poniedziałek - 30.07
18.oo - + Emilię Kowalczyk w 20 rocznicę ++

Wtorek – 31.07
18.oo - + ks. Ignacego Sukiennika

Środa – 1.08
 7.oo - + Aleksandra Bruzdę ( int od rodziny Olszyńskich)
18.oo - + Gustawa Nowaka w 46 rocznicę ++ (rezerwacja )
18.oo – Zofię Włodarczyk ( int od sąsiadów z ul Gołąba i Mat Krakowskich)

Czwartek – 2.08
 7.oo - + Kunegundę Bujas ( int od brata Stanisława )
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Anieli Hojda w 80 rocznicę urodzin
18.oo - + Zofię Włodarczyk ( int od sąsiadów z ul Gołąba i Mat Krakowskich)

Piątek – 3.08
 7.oo - Zofię Włodarczyk ( int od sąsiadów z ul Gołąba i Mat Krakowskich)
18.oo - ++ Wojciecha i Rozalię Pałka oraz Jakuba i Elżbietę Pałka
18.oo - + Jana Ożóg

Sobota – 4.08
 7.oo - Zofię Włodarczyk i jej córkę Mieczysławę ( int od Piotra Dziedzica)
15.oo – o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Anny Wożniak i Grzegorza Wiśniewskiego
16.oo – o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Joanny Sierant i Łukasza Słowika
18.oo - ++ Stefanię i Antoniego Drab w 12 rocznicę ++
18.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błog dla Urszuli i Grzegorza Zalas w 25 rocznicę ślubu

18 Niedziela Zwykła – Odpust parafialny - 5.08
 8.oo - ++ Annę Górnisiewicz w 5 rocznicę ++ oraz Bolesława i Jana
10.oo - + Władysława Wronę w 12 rocznicę ++
10.oo - + Janinę Zarańską
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - w intencji sportowców i działaczy klubu z okazji 65 rocznicy klubu „ Wróblowianka”
16.oo - ++ Czesława Wronę w 8 rocznicę ++ i jego rodziców
16.oo - ++ Stanisławę Frasik w 2 rocznicę ++ i jej męża Edwarda