1. Przeżywamy w naszej parafii wizytację kanoniczną. Gościmy ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Ks. Kardynał pragnie się spotkać z małżeństwami na mszach św. o godz. 10.oo i 12.oo. O godz. 15.oo odwiedzi chorych w Kurdwanowie i Zbydniowicach, o 16.oo spotkanie ze Służbą liturgiczną i młodzieżą oazową, o 16.30 spotkanie z Radą Parafiną na plebanii, a o 17.oo w czasie Mszy św. udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z pierwszych klas szkół średnich. Kandydaci wraz ze świadkami zgromadzą się w kościele o godz. 16.30. Tą Mszą św. ks. Kardynała zakończy wizytację w naszej parafii. W liturgii przeżywamy rocznicę poświecenia naszego kościoła.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek w liturgii uczcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Nie mamy o nich wielu wiadomości, prócz tego, że są wymieniani wśród dwunastu najbliższych uczniów Pana Jezusa. Obaj mogli być Jego krewnymi, aczkolwiek jeśli chodzi o Szymona, nie ma co do tego pewności. Od XVIII wieku w Polsce i w Austrii św. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych.
Nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.
W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o 8.oo,10.oo i 12.oo. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
Msze święte na cmentarzu o godz. 11.oo i centralna Msza św. o godz. 14.oo. Po Mszy na cmentarzu o godz. 14.oo zostaną odśpiewane w kaplicy cmentarnej Nieszpory żałobne, a po nich wyruszy procesja po cmentarzu w czasie której przy 5 stacjach będziemy modlić się za zmarłych. (o godz. 16.oo Mszy św. w kościele nie będzie).
[W tym dniu od godzinie 12.00 do wtorku godzinie 24.00 we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Warunki uzyskania odpustu: w czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych].
W przyszłą niedzielę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte o godz. 8.oo, 10.oo i 12.oo; na cmentarzu o 14.oo i w kościele o 16.oo. Przed Mszą o godz. 14.oo na cmentarzu i przed mszą św. o 16.oo modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami.
W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym będą kwestować Przedstawiciele Rady Parafialnej, strażacy oraz wolontariusze na remont ogrodzenia cmentarza.
Młodzież będzie rozprowadzać znicze.

Msza święta w dni powszednie o godzinie 7.oo i 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo.

Powoli kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. W czasie nabożeństw będziemy się modlić za chorych, o pokój na świecie i za zmarłych.
W tym tygodniu zapraszamy:
w poniedziałek - róże św. Faustyny;
we wtorek - róże św. Rity;
w środę - róże zelatorki Suchan;
w czwartek - róże zelatorki Job;
w piątek - róże zelatorki Jałocha;

Nabożeństwa w naszym kościele: Nowenny: do MB. Nieustającej Pomocy i do Przemienia Pańskiego będą połączone z nabożeństwem Różańcowym. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy o godz. 7.oo

Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie przed Mszą św. rano i wieczorem od godz. 17.oo do 18.oo.

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się, WPISu, Małego Gościa, Dominika,

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na potrzeby parafii parafianom z Wrząsowic z ul. Wrzosowej i ul. Kraśnik a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

5. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o godz. 20.oo na plebanii. Potrzeba wolontariuszy.

Intencje Mszalne na Tydzień
od 19.10 – 26.10. 2014
30 Niedziela Zwykła– 26.10 - Wizytacja Parafii

8.oo - + Jana Kasperkiewicza i jego rodziców.
8.oo - + Jana Augustynka
8.oo - ++ Helenę Surówka w 17 rocznicę ++ i męża Mariana
10.oo - w intencji rodzin
12.oo - w intencji rodzin
17.oo - w intencji bierzmowanych ()
________________________________________
Poniedziałek – 27.10 ( )

7.oo - + Franciszka Motykę ( od sąsiadów: Zofii i Mariana)
7.oo - + Franciszka Faliszka (od rodzin: Saśkiewicz i Łoboda)
18.oo - ++ Józefa Budka, synów: Józefa i Krzysztofa; Zofię i Marcina Guzik oraz Anielę i Alojzego Budek ()
18.oo - ++ Eugenię Gawor w 10 rocznicę ++ i Mieczysława Gawora
________________________________________
Wtorek – 28.10()

7.oo - + Wiesława Gwiżdża (od Mariana i Agnieszki oraz Adama i Ewy)
7.oo - + Anielę Spałek (od kuzynki Elżbiety z rodziną)
18.oo - + Marię Jałocha (od róży św. Faustyny)
________________________________________
Środa – 29.10()

7.oo - + Janinę Bruzda (od Marii Pabian)
7.oo - + Janinę Jałocha (od rodzin: Dziedzic i Lembasj)
18.oo - + Bronisława Ujmę (od chóru Wrzosy z Wrząsowic)
________________________________________
Czwartek – 30.10()

7.oo - + Małgorzatę Majtyka (od Małgorzaty i Marka Majtyka)
7.oo - + Krystynę Tomana (od córki Jolanty z rodziną)
18.oo - + Mariana Czeremugę w 11 rocznicę ++ ()

________________________________________
Piątek – 31.10

7.oo - + Wandę Biros (od chrześnicy Wandy z rodziną)
7.oo - + Zygmunta Kozioła ( od brata Stanisława z żonąj)
18.oo - ++ Stefanię i Antoniego Drab; Jana, Reginę, Czesława i Józefa Jałocha ()
________________________________________
Sobota – 1.11 Wszystkich Świętych

8.oo - ++ z rodzin: Sukiennik, Bogdał i Siuda()
10.oo - ++ Członkinie Żywego Różańca o miłosierdzie Boże (od zelatorki Jałocha)
11.oo - ++ Proboszczów i Ofiarodawców ()
12.oo - ++ Stanisława Młynarczyka, Bogdana syna, Marcina wnuka; Lucynę Młynarczyk oraz Edwarda, Władysławę i Henryka Szymskich
14.oo - ++ spoczywających na cmentarzu
________________________________________
31 Niedziela Zwykła – 2.11 Dzień Zaduszny

8.oo - ++ Ewę, Wiesława, Leopolda, Franciszka i Jerzego
8.oo - za wszystkich ++ oraz ++ członkinie z róży zelatorki Jałocha
10.oo - za wszystkich wiernych ++
10.oo - ++ Jana, Reginę, Czesława i Józefa Jałocha
12.oo - za wszystkich wiernych ++
12.oo - w intencji Ojca Świętego ()
14.oo - za wszystkich wiernych ++
16.oo - w intencji Ojca Świetego
16.oo - w intencji Ojca Świetego