1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Po każdej Mszy św. odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej. Po południu o 15.4o nieszpory, a o 16.oo ostatnia Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro wspomnienie świętej Moniki, matki świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe;
W wtorek wspomnienie świętego Augustyna, doktora Kościoła, jednego z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;
We środę wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela. Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela jest jego drugim wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie;
W sobotę 1 września wspomnienie świętej Bronisławy. Św. Bronisława, krakowska norbertanka z XII wieku, mistyczka często rozważająca mękę naszego Pana, co zbliżało ją do Chrystusa.
Jest to zarazem kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.
Dobiegają końca wakacje. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 3 września.
W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu po Mszy św. o godz. 7.oo będziemy się modlić za rodziny i w intencji matek oczekujących na narodzenie dziecka.
Po mszy św. o godz. 18.oo Nowenna miesięcy przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii: bł. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny w naszej parafii. Będzie to trzecie czuwanie w ramach rozszerzonego Wieczoru z Janem Pawłem II. Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy modlić się o owocne Nawiedzenie dla naszej parafii. Czuwanie modlitewne będzie trwało od 19.oo do godz. 21.37.
Program czuwania: po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja w ciszy do 20.oo; o 20.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 20.30 modlitwa różańcowa; o 21.oo Apel Jasnogórski i czuwanie z Janem Pawłem II do 21.37. Parafialny Dzień chorych w naszej parafii będzie za dwa tygodnie w sobotę 8 września o godz. 9.oo.
Przypomnienie:
- Msza święta od poniedziałku do sobotę o 7.oo i 18.oo .
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę po Mszy świętej o godz.18.oo.
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek po mszy świętej o godz. 18.oo.
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy świętej o godz. 7.oo i 18.oo.
- Spowiedź codziennie przed Mszą świętą.

3. Kancelaria parafialna czynna: w pon, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł złożoną przez parafian z ul. Gościnnej i za ofiary złożone w dniu dzisiejszym. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą kwestować siostry Karmelitanki od Dzieciątka Jezus na budowę nowego klasztoru, który powstaje w Niegowici w parafii rodzinnej ich założyciela sługi Bożego ojca Anzelma Gądka.

6. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do domu Ojca: Helena Koza z Kurdwanowa i Jan Makowski z Wróblowic. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kończy się sierpień – miesiąc trzeźwości. Wyrzekając się przez miesiąc picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

Intencje Mszalne na 21 Tydzień Zwykły
26.08.2012 – 2.09.2012

21 Niedziela Zwykła 26.08

8.oo - ++ Katarzynę i Jana Biros, oraz Annę Rak
10.oo - + Włodzimierza Górę w 19 rocznicę ++
10.oo – za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu ( int od Margaretek)
12.oo – w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Mieczysława, Józefę i Jana
16.oo - ++ Ludwika i Eugenię Stefanik

Poniedziałek - 27.08

7.oo - + Stanisława Szeligę ( int od brata z żoną)
18.oo - + Kunegundę Bujas ( int od rodziny Gwiżdż z Kalwarii)
18.oo - + Aleksandra Bruzdę ( int od córek z rodzinami)

Wtorek – 28.08

7.oo - + Aleksandra Bruzdę ( int od chrześnicy Kingi)
18.oo - + Stanisława Szeligę ( int od Janusza, Eli i Ani z rodzinami)
18.oo - o rozszerzenie kultu św. Michała Archanioła, Archaniołów i Aniołów i powstanie w Krakowie zastępów rycerzy św. Michała Archanioła

Środa – 29.08

7.oo - + Janinę Sukiennik
18.oo - + Kunegundę Bujas ( int od rodziny Blecharz z Krakowa)
18.oo - + Stanisława Szeligę ( int od Ireny i Kazimierza Mucha)

Czwartek – 30.08

7.oo - + Aleksandra Bruzdę ( int od Justyny i Kamila Myrlak)
18.oo - + Kunegundę Bujas ( int od syna Czesława)
18.oo - + Franciszka Borowskiego ( int od Władysławy i Mariana Proficz)

Piątek – 31.08

7.oo - + Stanisława Szeligę ( int od Krystyny i Stefana Bubula)
18.oo - + Aleksandra Bruzdę ( int od rodziny Golińskich)
18.oo - + Stefana Kostrz ( int od Edwarda z rodziną)

Sobota – 1.09

7.oo - + Bronisława Pokutę
18.oo - + Bronisława Frasika
18.oo – ++ Stefana i Stanisławę Rykała, ich rodziców i ++ rodzeństwo

22 Niedziela Zwykła - 2.09

8.oo – o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży zelatorki Syrek i za ++ członkinie tej róży
8.oo - + Franciszka Musztafę w 1 rocznicę ++
10.oo - ++ Stefana Szymskiego i jego rodziców
10.oo – w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Elżbiety i Wojciecha w 20 rocznicę małżeństwa
16.oo - ++ Stefanię i Piotra Brozek