1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Marii Magdaleny O godz. 15.40 nieszpory, a następnie o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Jutro święto św. Brygidy, patronki Europy. Była matką ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej. Jest autorką dzieł mistycznych;

we wtorek wspomnienie świętej Kingi, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu;

w środę Święto Św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, ale świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości;

w środę czcimy także świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! W dniu wspomnienia tego Świętego będziemy modlić się w intencji kierowców, aby roztropnie korzystali z pojazdów mechanicznych. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszła niedzielę po każdej Mszy świętej.

w czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

Odpust parafialny na Przemienienie Pańskie będzie w pierwszą niedzielę sierpnia - 5 VIII.

Przypomnienie:
- Msza święta w dni powszednie w miesiącu lipcu będzie tylko o godz. 18.oo,
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św.
- Nowenna do Przemienienia Pańskiego we czwartek po Mszy św.
- Koronka do B. Miłosierdzia w piątek po Mszy św.
- Spowiedź święta codziennie przed Mszą świętą od godz. 17.3o

3. Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Źródła, Listu, Któż jak Bóg i Miłujcie się. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o modzie na zaręczynowy „pierścień Karoliny” a w Przewodniku Katolickim między innymi: z okazji 200 rocznicy urodzin - co powinniśmy wiedzieć o Józefie Ignacym Kraszewskim, zasłużonym patriocie i wybitnym twórcy ponad 580 dzieł literackich?

5. Bóg zapłać składam za ofiarę 100 zł złożoną przez parafian z ul. Nowickiego, na potrzeby parafii; oraz za ofiary złożone w dniu dzisiejszym.

6. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do Domu Ojca: Adam Markowski z Kurdwanowa oraz Ludwika Job i Marek Łoś z Wróblowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na 16 Tydzień Zwykły
22.07.2012 – 29.07.2012

16 Niedziela Zwykła – 22.07

8.oo - ++ Stanisława i Jana Poznańskich
10.oo - + Andrzeja Sitko w 15 rocznicę ++
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Mariana Proficza

Poniedziałek - 23.07

18.oo - ++ Zygmunta, Paulinę i Marcina Mietła oraz Władysławę Słodowską

Wtorek – 24.07

18.oo - o rozszerzenie kultu św. Michała Archanioła, Archaniołów i Aniołów i powstanie w Krakowie
zastępów rycerzy św. Michała Archanioła

Środa – 25.07

18.oo – o zdrowie dla Karola Marca

Czwartek – 26.07

18.oo - + Annę Wrona

Piątek – 27.07

18.oo - ++ Władysławę Jałocha w 3 rocznicę ++ i Józefa męża

Sobota – 28.07

15.oo – o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Dominiki Stryszowskiej i Przemysława Piekiełko
16.oo – o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Anny Czudeckiej i Pawła Wrona
18.oo – o zdrowie, błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Lei Kicińskiej w 11 rocznicę urodzin

17 Niedziela Zwykła – 29.07

8.oo - ++ Edmunda Syrek i ++ z rodziny
10.oo - + Aleksandra Gniadka
12.oo - + Tadeusza Twaroga w 3 rocznicę ++
16.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Mateusza w 18 rocznicę urodzin.