1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – wrzucając do puszek ofiary na ten cel. Po południu o godz. 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym.

O 16.oo Msza Święta. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.15 dla dzieci z klas III i ich rodziców.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie z wyjątkiem PIĄTKU – od 17.oo do 18.oo.
- Różaniec - w poniedziałek i wtorek o 17.30
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - we środę o 17.4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego - we czwartek o 17.4o;
- Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - w piątek (po Mszy o godz. 7.oo dla dorosłych; o godz. 16.oo dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych, po drodze krzyżowej Msza święta i o godz. 19.oo dla młodzieży i dorosłych, zapraszamy Gimnazjalistów)
- Nabożeństwo Gorzkich Żali - w niedzielę o 15.15.

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem od 17oo do 18.oo.

3. Nasza wiara winna się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może lektura katolickiej prasy lub książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać częściej w wielkim poście. Zachęcam do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; Źródła; Wychowawcy; Cuda i Łaski; miesięcznika List i WPIS, oraz dwumiesięcznika Miłujcie się, a dla dzieci: Małego Gościa i Dominika,

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych będą w tym roku w dniach od 6 do 9 marca. Przewodniczył będzie rekolekcjom ks. Dyrektor domu księży chorych w Swoszowicach. Dla młodzieży gimnazjalnej i dzieci ze szkoły podstawowej rekolekcje będą w dniach od 7 do 9 marca. Nauki będzie głosi ks. Dawid Król pracujący w parafii Łazany.

6. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej parafii do Domu Ojca Marian Kuter z Wróblowic (lat 67). Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie

7. Już za 154 dni wielkie wydarzenie w naszej diecezji: ŚDM Kraków 2016 i spotkanie z papieżem Franciszkiem. Setki tysięcy ludzi młodych przyjedzie do Krakowa, aby uczestniczyć w tym wielkim świecie młodych. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, należy wcześniej zgłosić swój udział i zapewnić sobie karty wstępu do sektorów. Bardzo prosimy, aby młodzi (14-30 lat) z naszej parafii, którzy będą chcieli uczestniczyć w tym święcie zgłosili się do ks. Daniela, by można było zgłosić w odpowiednim czasie zgłosić ilu z naszej parafii ludzi chce uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu.

Intencje Mszalne na 2 Tydzień W Postu od 21.02. do 28.02. 2016


2 Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.

8.oo - + Wiktorię Gruszka w 23 rocznicę ++ ()
10.oo - + Tadeusza Ptaka w 10 rocznicę ++
10.oo - ++ Tadeusza, Władysławę, Agatę, Piotra i Stanisława Wadowskich ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców parafii
12.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Weroniki i Pawła
16.oo - + Władysława Surówkę
17.15 - dantis
________________________________________
Poniedziałek – 22.02 ( )

7.oo - + Władysława Ujmę (od sąsiadów z ul. Syreńskiego)
7.oo - + Zbigniewa Romka (od rodz. Chlebda i Kerdas)
18.oo - + Franciszka Figurę (od rodziny Studnickich)
________________________________________
Wtorek – 23.02()

7.oo - + Mieczysława Bruzdę (od rodziny Włodarczyk)
7.oo - + Jana Musiała (od rodziny Senderowskich)
18.oo - ++ Janinę Job w 22 rocznicę ++, jej męża Jana i Halinę córkę ()
________________________________________
Środa – 24.02 ()

7.oo - + Teresę Gruszka (od córki Urszuli z rodziną)
7.oo - + Helenę Rączka (od koła Emerytów z Wróblowic)
18.oo - + Bogdana Brożka ( od brata Grzegorza z rodziną)
________________________________________
Czwartek – 25.02 ()

7.oo - + Franciszka Figurę (od rodziny Góra)
7.oo - w pewnej intencji ()
18.oo - + Stanisława Stefanika (od siostry Barbary)

________________________________________
Piątek – 26.02

7.oo - + Józefa Gawora (od Danuty Gawor)
7.oo - + Zbigniewa Szubryta (od mamy)
18.oo - + Piotra Bruzdę ( od rodziny Kurowskich)
________________________________________
Sobota – 27.02.

7.oo - ++ Stefanię Drab w 26 rocznicę ++ i Antoniego Draba ()
7.oo - + Władysława Ujmę (od sąsiadów z ul. Nowickiego)
18.oo - ++ Kazimierza Wojakiewicza oraz Krystynę i Andrzeja Mardyła ()
________________________________________

3 Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2016

8.oo - + Mieczysława Dzierwę w 1 rocznicę ++ ()
10.oo - ++Władysława Jurka w 18 rocznicę ++ i jego rodziców
10.oo - ++ Aleksandra Gniadka w 11 rocznicę ++ i Renatę Gniadek synową ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców parafii
12.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo dla Magdaleny i Tomasza Rokita w 25 rocznicę małżeństwa
16.oo – o zdrowie i błogosławieństwo dla Kingi Szablowskiej w 16 rocznicę urodzin i Julii Kaleta w 5 rocznicę urodzin