1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dziś na godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
We czwartek wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle, gorliwego duszpasterza wśród ubogich, pragnąc ich dobrego wychowania i wykształcenia zakładał dla nich szkoły i internaty; dla swego dzieła znalazł wielu ofiaro-dawców i pomocników, z których z czasem wyłoniło się Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich.
W dniach od 14 do 16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez modlitwę.
W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo do 18.oo. Nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek i wtorek o 17.30
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17.40;

3. Okazja do spowiedzi świętej codziennie - rano przed Mszą świętą i po południu od 17.oo do 18.oo

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; WpiSu i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone przez chorych na potrzeby parafii przy okazji odwiedzin na pierwszy piątek oraz za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. W przyszła niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na operację Sebastiana Kalinki ze Zbydniowic.

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca: Marian Przywała (lat 82) i Marian Proficz ( lat 62) z Wróblowic oraz Adam Gruszka z Wrząsowic ( 49 lat). Dobry Jezu, a nasz Panie…

Intencje Mszalne na 2 tydzień Wielkanocny od 3.04 do 10.04. 2016

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 3.04

8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla chorych członkiń róży św. Faustyny()
8.oo - ++ Janinę i Edwarda Siwarskich oraz Annę i Tomasza Struzik
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Gabriela Ochwat w 4 rocznicę urodzin ()
10.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Mateusza Borzęckiego w 18 rocznicę urodzin ( )
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - + Stanisława Stefanika (od rodzin: Gawęda i Rajca)
16.oo - + Rozalię Książek

________________________________________
Poniedziałek – 4.04

7.oo - + Władysława Ujmę ( od koleżanek i kolegów z pracy c. Eli )
7.oo - + Bolesława Bakalarza (od Kazimierza Guzika)
18.oo - + Teresę Gruszka (od kuzynek: Janiny i Stanisławy z rodzinami)
________________________________________
Wtorek – 5.04()

7.oo - + Jana Musiała (od rodziny Kowalczyk)
7.oo - + Władysława Gruszkę (od siostry Józefy i rodziny Lizak)
7.oo - + Bogdana Brożka ( od wujka Mariana z rodziną)
18.oo - + Franciszka Figurę ( od Barbary Bobek)
________________________________________
Środa – 6.04()

7.oo - + Stefanię Kulma (od brata Józefa z rodziną)
7.oo - + Wandę Galas (od rodziny Koza)
18.oo - + Zbigniewa Szubryta ( od Joanny i Mariusza Wróbel)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Karoliny Sumera w 18 rocznicę urodzin ( )
________________________________________

Czwartek – 7.04()

7.oo - + Celinę Romek (od rodziny Zając)
7.oo - + Olgę Ujma (od bratowej Wandy z rodziną)
18.oo - + Janinę Kurleto (od córki Janiny z rodziną)

________________________________________
Piątek – 8.04

7.oo - + Franciszka Figurę (od Stanisławy Figura z rodziną)
7.oo - + Bolesława Bakalarza (od wnuka Michała i Andżeliny)
18.oo - + Henryka Brożka w 11 rocznicę ++ rezerwacja ( )
________________________________________
Sobota – 9.04

7.oo - + Władysława Ujmę ( od kolegów i koleżanek z pracy córki Eli)
7.oo - + Helenę Szymską ( od Stanisława z rodziną)
18.oo - ++ Jadwigę Gaik oraz Franciszka i Mariana Staniak ()
________________________________________
3 Niedziela Wielkanocna – 10.04

8.oo - ++ Leszka Kołodzieja i jego rodziców()
8.oo - + Zygmunta Piątka w 3 rocznicę ++
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Genowefy i Adama Szczurek w 45 rocz. ślubu rezerwacja
10.oo - ++ Bronisławę Łukasik w 30 rocznicę ++ oraz Jana Łukasika w 40 rocznicę ++ ( )
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - + Bronisława Brożka rezerwacja ()
16.oo - + Bogusława Tomanę