1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. W dniu dzisiejszym dzieci z klas czwartych obchodzą 1 rocznicę swojej I komunii na Mszy św. o godz.10.oo i o godz.17.30.
O godzinie 15.3o nabożeństwo Majowe, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.
W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. W naszej parafii uroczysta Msza święta będzie o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Czort (przy ul. Wróblowickiej) ; drugi przy posesji p. Koza (ul Niewodniczańskiego); trzeci na placu przed cmentarzem (ul. Niewodniczańskiego); czwarty na placu przykościelnym. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji: dziewczynki w strojach krakowskich do sypania kwiatów, małych chłopców do dzwonienia, dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych, panie do niesienia feretronów i obrazów i światła; panów do niesienia baldachimu i chorągwi, strażaków z Wrząsowic i Zbydniowic, orkiestrę, scholę Cantores, młodzież, wszystkich ministrantów i lektorów. Wszystkich zapraszam do udziału w tym wspólnym i publicznym wyznaniu wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
Po procesji będzie odprawiona Msza święta dla tych, którzy nie będą na Mszy o godz. 10.oo. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ten wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo przez całą tak zwaną „ oktawę Bożego Ciała”. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo do 18.oo.
- Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30:
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę z nabożeństwem majowym;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek z nabożeństwem majowym;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy o godz. 7.oo;

3. Okazja do spowiedzi świętej codziennie - rano przed Mszą świętą i po południu od 17.oo do 18.oo

4. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii, przez parafian z Wrząsowic, z ul. Pod Skałą, oraz za te złożone tacę w dniu dzisiejszym. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza.

6. W tym tygodniu odeszła do Wieczności, Józefa Żaba z Wróblowic ( 65 lat). Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie….

7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa na co dzień i opieki patronów.

Intencje Mszalne na 9 tydzień zwykły od 22.05 do 29.05. 2016

Niedziela Trójcy Przenajświetszej – 22.05
8.oo - ++ Annę i Walentego Bruzda ()
8.oo - + Józefa Sobesto
10.oo - dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo dla dzieci w 1 rocznicę komunii świętej
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Władysława Ujmę w 20 rocznicę ++ i Annę żonę
16.oo - ++ Helenę i Władysława Szymskich
17.3o – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo dla dzieci w 1 rocznicę komunii świętej
________________________________________

Poniedziałek – 23.05

7.oo - + Franciszka Figurę ( od kolegów z pracy)
7.oo - + Helenę Szymską (od rodziny Stefanik)
18.oo - + Olgę Ujma (od sąsiadki Władzi)
________________________________________

Wtorek – 24.05 ()
7.oo - + Janinę Kurleto ( od chóru Wrzosy)
7.oo - + Marka Derli (od pracowników z firmy żony)
7.oo - + Władysława Gruszkę (od rodzin: Dubik i Jarzynowskich)
18.oo - ++ Stefanię i Władysława Salawa ()

________________________________________

Środa – 25.05()

7.oo - + Krzysztofa Włosika (od rodziny Ogrodnik)
7.oo - + Edwarda Skarbek (od siostry Heleny z rodziną)
18.oo - + Stefanię Kulma (od Heleny Krawczyk)
18.oo - + Annę Roesler ( od Edwarda Waśniowskiego z rodziną)
________________________________________

Czwartek – Boże Ciało - 26.05)
8.oo - ++ Emilię i Tadeusza Jałocha i ich synów ()
8.oo - + Władysława Gruszkę (od rodziny Tomasik)
10.oo - + Bogdana Brożka ( od Jadwigi Faliszek z rodziną)
10.oo - + Jerzego Drożdża w 2 rocznicę ++
10.oo - ++ Jana, Reginę, Czesława i Józefa Jałocha ()
12.oo - w intencji wszystkich chorych z naszej parafii
16.oo - + Ewę Wenc ()
________________________________________

Piątek – 27.05

7.oo - + Franciszka Figurę (od kolegów z pracy)
7.oo - + Adelę Cefal ( od rodziny Kokoszka)
7.oo - + Edwarda Skarbek (od siostrzenicy z rodziną z rodziną)
18.oo - ++ Aleksandra Książka w 32 rocznicę ++ i jego żonę Czesławę ()
________________________________________

Sobota – 28.05
7.oo - + Olgę Ujma (od sąsiadów z ul. Nowickiego)
7.oo - + Helenę Szymską ( od zięcia Bronisława)
18.oo - + Bogumiła Adriańczyka i ++ z rodziny ()
18.oo - + Władysława Gruszkę (od rodzin: Gniadek i Gruszka)
________________________________________

9 Niedziela Zwykła – 29.05
8.oo - ++ Franciszka Proroka, Mariana Cholewę, Stanisława i Marię Boduch, Wincentego i Marię Pabian, Stanisława Pabiana, Annę i Marię Gadocha oraz Halinę Sobesto()
8.oo - ++ wypominanych
10.oo - ++ Jadwigę Gaik oraz Franciszka i Mariusza Staniak
10.oo - + Adama Pabiana w 7 rocznicę ++
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - + Stefana Szymskiego w 25 rocznicę ++
16.oo - ++ Józefa Wronę i jego rodziców