1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.oo; 14.oo i o godzinie 19.3o. Zmianka.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W poniedziałek wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, zało-życiela zgromadzenia redemptorystów; Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybu-chu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.
We wtorek wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia. Można uzyskać odpust. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.
W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars, patrona proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza. Po wieczornej Mszy Świętej czuwanie z Jezusem Eucharystycznym.
W przyszłą niedzielę Odpust w naszej parafii na Przemienienie Pańskie. Suma o godz. 12.oo. Mszy przewodniczył będzie ks. Dziekan naszego dekanatu ks. Prałat dr Wacław Gubała a Słowo Boże wygłosi ks. Prałat marian Rapacz Zapraszam do ubogacenia Uroczystości Odpustowej: chór naszej parafii, orkiestrę OSP z Wrząsowic i Zbydniowic; panie i panów do niesienia feretronów i obrazów; panów do niesienia baldachimu; panie do niesienia światła; dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia; dzieci pierwszokomunijne w strojach a także scholę, lektorów i ministrantów.
W tym tygodniu Msza święta w dni powszednie będzie odprawiana od poniedziałku do soboty rano o godz. 7.oo i 18.oo.
- Różaniec w poniedziałek i wtorek o godz. 17.3o ( poniedziałek – róża św. Katarzyny ze Sieny; wtorek – róża zelatorki Suchan )
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. ogodz.17.40;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek po Mszy św. ogodz.17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 7.oo; a o 17.4o nabożeństwo do Serca PJ
- w sobotę po mszy św. o godz. 7.oo modlitwy w intencji rodzin i matek oczekujących na narodzenie dziecka, a po wieczornej Mszy Świętej czuwanie z Jezusem Eucharystycznym.
W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią św. – od 8.15.

3. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii, parafianom: z ul. Ks. Kajzera z Wróblowic i z ul. Pod Skałą z Wrząsowic, oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek po mszy św. wieczornej i w sobotę od 8.oo do 9.oo.

5. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do domu Ojca Marian Gawor z Wróblowic ( 68 lat). Polećmy go Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

6. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, zapewniając o modlitewnej pamięci. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Intencje Mszalne na 18 Tydzień Zwykły od 31.07 – 7.08. 2016

18 Niedziela Zwykła – 31.07

7.oo - ++ o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży zelatorki Suchan i za ++ członkinie tej róży ( )
14.oo - ++ Annę i Tomasza Wrona w 30 rocznicę ++ oraz Krzysztofa Gawora
19.3o - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
19.3o - + Władysława Surówkę w 2 rocznicę ++
________________________________________
Poniedziałek – 1.08 ( )

7.oo - + Mariana Przywalę (od wnuków i prawnuków)
18.oo - + Bogdana Brożka ( od babci)
18.oo - + Mariana Kuter ( od kolegów z pracy)
________________________________________
Wtorek – 2.08()

7.oo - + Krzysztofa Gawora ( od sąsiadów Pabianów z rodziną )
18.oo - + Jana Ożóg w rocznicę ++
18.oo - + Alicję Mieszaniec (os Marii z mężem)
________________________________________
Środa – 3.08()

7.oo - + Władysławę Czeremuga ( od rodziny Czort)
18.oo - dziękczynna za otrzymane łaski w rodzinie Szczepan z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla dzieci i wnuków ()
18.oo - + Władysława Wronę w 16 rocznicę ++ ()
________________________________________
Czwartek – 4.08()

7.oo - + Stanisława Gadochę ( od sąsiadów)
18.oo - + Mariana Przywalę ( od brata Eugeniusza z rodziną)
18.oo - ++ Antoniego Draba w 16 rocznicę ++ i Stefanię żonę ()

________________________________________
Piątek – 5.08

7.oo - + Krzysztofa Gawora (od rodziny Chlebda)
18.oo - + Władysławę Czeremuga ( od Felicji Zakrzewskiej)
18.oo - ++ Stanisławę i Jana Gulik w 8 rocznicę ++ ()
________________________________________
Sobota – Przemienienie Pańskie 6.08

7.oo - + Mariana Przywalę ( od Krystyny Guzak z rodziną)
10.oo - ++ Franciszka Bobka w 20 rocznicę ++ i jego synów Marka i Stanisława
15.oo - o błogosławieństwo dla Justyny Wojakiewicz i Rafała Bakalarza w życiu małżeńskim i rodzinnym
18.oo - + Romana Orzechowskiego i jego rodziców Jana i Katarzynę ()
________________________________________
19 Niedziela Zwykła – 7.08

8.oo - + Mieczysława Jałochę w 7 rocznicę ++ ( )
8.oo - ++ Stanisławę Frasik w 6 rocznicę ++ i Edwarda męża
10.oo - dziękczynna z prośbą zdrowie i błogosławieństwo dla Alicji i Stanisława Wrona w 35 rocznicę ślubu
10.oo - ++ Annę i Bolesława Górnisiewicz oraz Jana syna
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Aleksandra Gniadka i synową Renatę Gniadek
16.oo - ++ Ewę Wenc w 11 rocznicę ++ i Jerzego Wenc w 5 rocznicę ++
16.oo - + Jana Kaczmarczyka w 10 rocznicę ++