1. Dzisiaj pierwsza niedziela października. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Po południu o godzinie 16.oo Msza święta, a po niej różaniec połączony z procesją różańcową.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
W środę przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, apostołki i sekretarki Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych
W piątek wspomnienie św. NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego.

Msza św. w dni powszednie o godz.7.oo i o godz. 18.oo. Codziennie od godziny 17.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa w naszym kościele: Nabożeństwo różańcowe, codziennie o godz. 17.3o przed Mszą. W tym tygodniu zapraszamy do włączenia się w nabożeństwo:
Poniedziałek - róża św. Faustyny
Wtorek - róża św. Rity
Środa - róża św. Katarzyny ze Sieny
Czwartek - róża zelatorki Suchan
Piątek - róża zelatorki Job
Sobota - róża zelatorki Jałocha
Nowenny: do MB Nieustającej Pomocy i do Przemienia Pańskiego będą w połączeniu z nabożeństwem różańcowym. Koronka do Miłosierdzia Bożego - w piątek po Mszy o godz. 7.oo

Okazja do spowiedzi św. codziennie od 17.oo do 18.oo. W piątek od 16.3o.

Odwiedziny chorych z komunią świętą w piątek od 8.15.

3. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii przez parafian z ul. Chałbińskiego oraz te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. W przyszłą niedzielę już po raz 16 będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

4. Kancelaria parafialna: w tym tygodniu będzie czynna tylko we czwartek i piątek po mszy św. wieczornej oraz w sobotę od 8.oo do 9.oo ze względu na mój wyjazd na rekolekcje kapłańskie. Tylko sprawy pilne związane z pogrze-bem można będzie załatwić po mszy wieczornej. Sprawy cmentarne w czwartek i piątek po mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Domu Ojca z Wróblowic: Bronisław Pabian ( lat 77) i Piotr Różycki ( 53 lata). Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezus a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

6. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa, zapewniając o modlitewnej pamięci.

Intencje Mszalne na 27 Tydzień Zwykły od 2.10 do 9.10. 2016

27 Niedziela Zwykła – 2.10

8.oo - + Waleriana Pletiaka w 20 rocznicę ++ i Anielę Pletiak w 5 rocznicę ++
8.oo - + Józefę Trojanowską ()
10.oo - ++ Czesława, Wiesława i Jana Frasik
10.oo - ++ Janinę Paryła w 20 rocznicę ++ i jej rodziców
12.oo - Chrzest – w intencji dziecka i w intencji parafian
12.oo - ++ Andrzeja Łazanowskiego oraz jego rodziców Anielę i Tadeusza
16.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członków róży męskiej i ich rodzin ()
________________________________________
Poniedziałek – 3.10 ( )

7.oo - + ks. Stanisława Kucałę ()
7.oo - + Józefę Trojanowską ()
7.oo - + Dorotę Wargala ( od dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły)
18.oo - + Zygmunta Piątka ()
________________________________________
Wtorek – 4.10()

7.oo - ++ Władysława Książka w 45 rocznicę ++ i jego żony Rozalii ()
7.oo - + Józefę Trojanowską ()
18.oo - ++ Helenę Żak w 5 rocznicę ++ i jej męża Jana ()
________________________________________
Środa – 5.10()

7.oo - + Józefę Trojanowską ()
7.oo - + Adama Gruszkę (od brata Zenka z rodziną)
18.oo - + Stanisława Gadochę (od rodziny Grzelak)
________________________________________
Czwartek – 6.10()

7.oo - + Mariana Joba (od chrześnicy)
7.oo - + Mieczysławę Pabian (od Tadeuszy i Bronisławy Góra)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Małgorzaty Budek w 18 rocznicę urodzin
18.oo - + Józefę Trojanowską

________________________________________
Piątek – 7.10

7.oo - + Józefę Trojanowską ()
7.oo - + Jerzego Proroka (od sióstr: Beaty i Doroty z rodzinami)
18.oo - + Mariana Proficza (od Magdaleny i Jakuba Wyglendacz)
________________________________________
Sobota – 8.10

7.oo - ++ Helenę i Jana Guzik oraz ich synów Teodora i Jana ()
7.oo - + Józefę Trojanowską (
15.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym dla Klementyny Bała i Mateusza Szczurka
18.oo - + Edmunda Syrka ()
________________________________________
28 Niedziela Zwykła – 9.10

8.oo - + Józefa Gawora w 1 rocznicę ++
8.oo - ++ Piotra, Wiktorię, Tadeusza, Annę, Władysława i Franciszka Gruszka ()
10.oo - ++ Antoniego i Franciszkę Bobek oraz Franciszka zięcia
10.oo - + Józefę Trojanowską
12.oo - Chrzest – w intencji dziecka i w intencji parafian
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Barbary i Bogdana w 30 rocznicę ślubu
16.oo - ++ Pelagię i Kazimierza Zientara w 7 rocznicę ++ ()