1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, pierwsza miesiąca grudnia. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej można wesprzeć te kościoły, materialnie, wrzucając ofiary do puszek. Zmianka różańcowa po mszy o godz.8.oo, po południu, o godz. 15.4o Nieszpory, a o 16.oo Msza Święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W najbliższy wtorek, 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
We środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, żyjącego w IV wieku, gorliwego duszpasterza i uczonego teologa, wielkiego doktora Kościoła.
W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele Msze Święte o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo.
W sobotę wspomnienie św. Jana Diego (1474-1548), Indianina z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe

Msza św. w dni powszednie o godz.7.oo i o godz. 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo do 18.oo. Nabożeństwa w kościele:
w poniedziałek, wtorek o godz. 17.3o - różaniec;
we środę o godz. 17.4o - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
we czwartek o godz. 17.4o - nowenna do Przemienienia Pańskiego;
w piątek o godz. 17.4o - Koronka do Bożego Miłosierdzia;
w sobotę o godz. 17.3o – różaniec

Okazja do spowiedzi św. codziennie – rano przed Mszą św. o godz. 7.oo, wieczorem od 17.oo do 18.oo.

3. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii: parafianom: z Wróblowic z ul. Landaua; ze Kurdwanowa z ul. Soboniowickiej; ze Zbydniowic z ul. Matematyków Krakowskich oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

4. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do domu Ojca Zofia Dolaś ze Zbydniowic (93 lata). Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie…

5. Przypominamy: w kiosku Caritas można nabyć świecę wigilijną, a ministranci rozprowadzają przed kościołem sianko na stół wigilijny.

Intencje Mszalne na II tydzień Adwentu od 4.12 do 11.12. 2016

2 Niedziela Adwentu – 4.12

8.oo - ++ Tomasza i Józefę Mączeńskich
10.oo - + Annę Rajca w 20 rocznicę ++
10.oo - ++ Stefanię Łazarz w 2 rocznicę ++ i Fryderyka Łazarza w 18 rocznicę ++ ()
12.oo - w intencji parafian i wszystkich ofiarodawców ()
12.oo - ++ Marię Kozak i Jana Czorta
16.oo - ++ Zbigniewa Kędzierskiego oraz Franciszka i Bronisławę Brożek
________________________________________
Poniedziałek – 5.12 ( )

7.oo - + Jerzego proroka (od rodziny Luzar)
7.oo - + Mariana Proficza ( od rodzin: Nadolski, Broś i Owsiany
16.oo - ++ wypominanych
18.oo - + Stanisława Brożka (od Mariusza i Marty Szczurek)
________________________________________
Wtorek – 6.12 ()

7.oo - + Mariana Joba (od rodzin: Matlak i Siatka)
7.oo - + Annę Ujma (od Heleny i Edwarda Brożek z rodziną)
18.oo - + Józefę Żaba (od rodziny Weszka z Lipnika )

________________________________________
Środa – 7.12

7.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Ireny i Józefa w 36 rocznicę ślubu
7.oo - + Stanisława Kurleto (od sąsiadów ze Zbydniowic)
16.oo - ++ w intencji chorych naszej parafii
18.oo - + Stefana Kaczmarczyka (od chrześniaka Andrzeja z rodziną)
________________________________________
Czwartek – 8.12 Niepokalane Poczęcie NMP ()

7.oo - + Stanisława Brożka (od Renaty i Andrzeja Gawor)
7.oo - + Mariana Waśniowskiego (od syna Jacka z rodzina)
10.oo - + Władysławę Kaczmarczyk ( od siostry Zosi z rodziną)
18.oo - + Marię i Oldrzycha Karpała; Aleksandra, Stanisława i Jadwigę Babicz oraz ++ z rodzin: Karpała i Gniadek ()

________________________________________
Piątek – 9.12

7.oo - + Józefę Żaba (od Katarzyny i Karola Jania)
7.oo - + Edwarda Kuter (od cioci Janiny z rodziną)
16.oo - ++ wypominanych
18.oo - + Mariana Joba (od Strózików)
________________________________________
Sobota – 10.12
7.oo - + Mariana Proficza (od Władysława Skóry)
7.oo - + Bogumiłę Łukasik
7.oo - + Stanisława Żulińskiego i jego rodziców ()
18.oo - ++ Edwarda i Janinę Hrabia
18.oo - ++ Annę Wrona i Teresę Pietrzyk ()
________________________________________
3 Niedziela Adwentu – 11.12

8.oo - ++ Wiesława Frasika oraz Anielę i Tadeusza jego rodziców
8.oo - + Bronisławę Wrona
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Katarzyny Kamińskiej w 18 rocznicę urodzin
10.oo - ++ Renatę Gniadek w 3 rocznicę ++ i Aleksandra Gniadka ()
12.oo - w intencji parafian i wszystkich ofiarodawców ()
12.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Józefy Jałocha i jej rodziny
16.oo - ++ Jana Górnisiewicza oraz Bolesława i Annę jego rodziców