1. Czwarta niedziela Adwentu. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze. Po południu, o godz. 15.4o Nieszpory, a o 16.oo Msza Święta. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.oo dla dzieci z klas trzecich.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W sobotę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa przy zapalonej świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. W wigilię Mszy Świętej wieczornej nie będzie.

O północy z soboty na niedzielę zapraszamy na pasterkę. Taca z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia (SOS).

W niedzielę – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętych: 8.oo; 10.oo; 12.oo i 16.oo. Taca w Boże Narodzenie będzie przeznaczona na utrzymanie świętych miejsc w Ziemi Świętej. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławię-ństwa „Urbi et Orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

W poniedziałek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w niedzielę. Po Mszy o godz.8.oo błogosławieństwo owsa. Taca przeznaczona będzie na UPJPII w Krakowie.

Msza św. Roratnia w dni powszednie codziennie o godz. 7.oo dla dorosłych. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.oo dla dzieci. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo do 18.oo. Nabożeństwa w kościele:
w poniedziałek, wtorek o godz. 17.3o - różaniec;
we środę o godz. 17.4o - nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
we czwartek o godz. 17.4o - nowenna do Przemienienia Pańskiego;
w piątek o godz. 17.4o - Koronka do Bożego Miłosierdzia;

Wykorzystajmy ten ostatni tydzień Adwentu i w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi codziennie – rano przed Mszą św. o godz. 7.oo, wieczorem od 17.oo do 18.oo. i dodatkowo we środę, czwartek i piątek także po Mszy św. wieczornej do godz. 19.3o.

3. W najbliższy czwartek 22 XII w Sanktuarium św. Jana Pawła II jak co miesiąc o godz. 17.oo Msza św., a po niej procesja Światła. W tym miesiącu do udziału w tym nabożeństwie został zaproszony między innymi nasz dekanat Kraków-Borek Fałęcki do którego należy nasza parafia. Kto może zachęcam do udziału w tym nabożeństwie.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek po Mszy św. wieczornej i we czwartek od 8.oo do 9.oo. (we środę i piątek będzie nieczynna ze względu na spowiedź)

5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii: parafianom: z Wróblowic z ul. Syreńskiego, OSP z Wrząsowic oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do domu Ojca Helena Kękuś z Wróblowic ( 90 lat). Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu : Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie…

7. Przypominamy: w kiosku Caritas można nabyć świecę wigilijną, a ministranci rozprowadzają przed kościołem sianko na stół wigilijny.

Intencje Mszalne na III tydzień Adwentu od 18.12 do 26.12. 2016

4 Niedziela Adwentu – 18.12

8.oo - + Tadeusza Zalasa w 2 rocznicę ++
8.oo - + Fryderyka Bagińskiego
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Dominika Kozioła w 18 rocznicę urodzin
10.oo - ++ Marię i Józefa Frączek ()
12.oo - ++ Józefa i Stanisławę Chmielek oraz Piotra i Adelę Sierant
16.oo - ++ Józefa Pietrzyka w 19 rocznicę ++ i Weronikę żonę
18.oo – w intencji parafian i wszystkich ofiarodawców
________________________________________
Poniedziałek – 19.12 ( )

7.oo - + Stanisława Kurleto (od firmy Andre)
7.oo - + Mariana Waśniowskiego ( od syna Piotra z rodziną)
16.oo - + Marię Ziemiańską ( od zespołu szkół w Starym Targu)
18.oo - + Walerię Bruzda (od córki Danuty z rodziną)
________________________________________
Wtorek – 20.12 ()

7.oo - dziękczynna za otrzymane łaski
7.oo - + Mariana Joba (od braci Krzan)
7.oo - + Stefana Kaczmarczyka (od Bogusi, Władka i Marka z rodziną)
18.oo - + Stanisława Brożka (od Krzysztofy i Tadeusza Łudzik )

________________________________________
Środa – 21.12

7.oo - + Franciszka Krawczyka (od żony Wiktorii i syna Mieczysława)
7.oo - + Franciszka Krawczyka (od córki Danuty z rodziną)
16.oo - dziękczynna z łaskę powrotu do zdrowie z prośbą o dalszą opiekę
18.oo - ++ Władysława Tylek i rodziców
________________________________________
Czwartek – 22.12()

7.oo - +o zdrowie i błogosławieństwo dla ks. Prałata
7.oo - + Mariana Waśniowskiego (od Tośka z Krzywaczki)
7.oo - + Mariana Waśniowskiego (od siostry Cecylii)
18.oo - + Stanisława Iwanickiego ()

________________________________________
Piątek – 23.12

7.oo - + Wiktorię Białek ()
7.oo - + Mariana Joba (od Jana Gawora z rodziną)
16.oo - ++ wypominanych ()
18.oo - ++ Ludwika i Wiktorię Książek
________________________________________
Sobota – wigilia - 24.12

7.oo - ++ Jana, Andrzeja i Magdalenę Gruszka ()
7.oo - + Stefana Kaczmarczyka (od Barbary i Pawła Rajewicz z rodziną)
7.oo - + Stefana Kaczmarczyka ( od Bogdana i Bogusi)
24.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Guzik w 80 rocznicę urodzin
24.oo - w pewnej intencji
24.oo - ++ Adama Moskala i Elżbietę Wrona ()
________________________________________
Boże Narodzenie – 25.12

8.oo - + Fryderyka Bobka
8.oo - ++ Eugeniusza Joba, Włodzimierza Jałochę oraz Szymona i Agatę Proficz
10.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej
10.oo - ++ Agnieszkę i Władysława Przetockich oraz Jadwigę i Władysława Proficz ()
12.oo - w intencji parafian i wszystkich ofiarodawców ()
12.oo - dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę dla Jolanty, Leszka, Adama i Anny
16.oo - ++ Stefanię i Antoniego Drab oraz Jana, Reginę, Józefa i Czesława Jałocha

________________________________________

Poniedziałek - Św. Szczepana - 26.12

8.oo - ++ Marię, Paulina i Mieczysława Jałocha
8.oo - + Lidię Trojanowską
10.oo - ++ Józefa i Weronikę Pietrzyk oraz ich rodziców
10.oo - w pewnej intencji
12.oo - + w intencji dzieci przyjmujących chrzest oraz ich rodziców i chrzestnych
16.oo - + Krystynę Fraś w 6 rocznicę ++