1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc. Po południu, o godz. 15.4o Nieszpory, a o 16.oo Msza Święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte tak jak w niedzielę. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce. W naszej diecezji na UPJPII.
Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.
We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz.17.oo.

W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

3. Msza św. w dni powszednie codziennie o godz.7.oo i 18.oo. Adoracji Najświętszego Sakramentu w styczniu nie będzie, ze względu na wizytę duszpasterską. Nabożeństwa będą po mszy św. o godz.7.oo

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo, w sobotę dodatkowo po Mszy wieczornej. Zmiana ze względu na wizytę duszpasterską.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

6. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii: parafianom: z Wróblowic z ul. Gilowej, z Kurdwanowa z ul Cechowej oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

7. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

Intencje Mszalne od 18.12 do 26.12. 2016

Boże Narodzenie – 25.12

8.oo - + Fryderyka Bobka
8.oo - ++ Eugeniusza Joba, Włodzimierza Jałochę oraz Szymona i Agatę Proficz
10.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej
10.oo - ++ Agnieszkę i Władysława Przetockich oraz Jadwigę i Władysława Proficz ()
12.oo - w intencji parafian i wszystkich ofiarodawców ()
12.oo - dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę dla Jolanty, Leszka, Adama i Anny
16.oo - ++ Stefanię i Antoniego Drab oraz Jana, Reginę, Józefa i Czesława Jałocha
________________________________________
Poniedziałek - Św. Szczepana - 26.12
8.oo - ++ Marię, Paulina i Mieczysława Jałocha
8.oo - + Lidię Trojanowską
10.oo - ++ Józefa i Weronikę Pietrzyk oraz ich rodziców
10.oo - w pewnej intencji
12.oo - + w intencji dzieci przyjmujących chrzest oraz ich rodziców i chrzestnych
16.oo - + Krystynę Fraś w 6 rocznicę ++
________________________________________
Wtorek – 27.12 ()

7.oo - + Jerzego Siudę
7.oo - + Stanisława Brożka (od Marty i Dariusza Wrona)
18.oo - + Mariana Joba (od Lucyny i Tadeusza Brożek )

________________________________________
Środa – 28.12

7.oo - + Stefana Kaczmarczyka (od kolego Wieśka)
7.oo - + Walerię Bruzda (od Małgosi i Ani z Francji z rodzinami)
18.oo - + Mariana Waśniowskiego ( od Renaty i Janusza Grzyb z rodziną)
________________________________________
Czwartek – 29.12()

7.oo - + Franciszka Krawczyka ( od Jadwigi Faliszek z rodziną)
7.oo - + Marię Gadocha (od córek z rodzinami)
18.oo - ++ Fryderyka Gniadka, Jana ojca ()

________________________________________
Piątek – 30.12

7.oo - + o zdrowie i błogosławieństwo dla ks. Prałata ()
7.oo - + Mariana Joba (od Anny i Leszka Matlak)
18.oo - + Stanisława Czeremugę w 3 rocznicę ++
________________________________________
Sobota - 31.12

7.oo - + Mariana Waśniowskiego (od Małgorzaty i Jarosława Frasik z rodziną)
7.oo - + Stefana Kaczmarczyka (od cioci Władysławy Kaczmarczyk z rodziną)
17.oo - + Franciszka Krawczyka (od OSP ze Zbydniowic)
________________________________________
Nowy Rok – 1.01.2017

8.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców.
8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży św. Katarzyny
10.oo - ++ Mieczysław i Janina Kurleto
10.oo - ++ Mieczysław i Stanisława Kurleto ()
12.oo - + Mieczysław Koza ()
16.oo - + Mieczysław Jałocha