1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI (list z 1967 r.), jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła. Zmianka różańcowa po Mszy o godz.8.oo. Po południu, o godz. 15.4o Nieszpory, a o 16.oo Msza Święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro wsp. świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła żyjących w IV wieku.

We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.

W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte tak jak w niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B piszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Na stoliku pod chórem znajdują się torebeczki z kadzidłem i kredą, które rozprowadza stowarzyszenie oo. Pio, zbierają środki na kuchnię wydającą posiłki głodnym na terenie Krakowa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Euchary-stii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawieni-ctwo przed Bożym tronem.
Odwiedziny chorych w piątek ( w Trzech Króli ) po obiedzie od godz. 13.3o.

W niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa.

W minionym roku pogłębialiśmy duchowe owoce naszego własnego chrztu i powołania do zbawienia, także we wspólnocie polskiego narodu. Tym bardziej warto zdać sobie sprawę, że przez chrzest stajemy się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia, że przez chrzest św. rozpoczęła się nasza komunia z Panem Bogiem.

3. Msza św. w dni powszednie codziennie o godz. 7.oo i 18.oo. Adoracji Najświętszego Sakramentu w styczniu nie będzie, ze względu na wizytę duszpasterską. Nabożeństwa będą po mszy św. o godz.7.oo. W sobotę po Mszy św. wieczornej czuwanie z Jezusem Eucharystycznym do godz.21.oo.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo, w sobotę dodatkowo po Mszy wieczornej. Zmiana ze względu na wizytę duszpasterską.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

6. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii: parafianom: z Kurdwanowa z ulic: Wyrwa, Soboniowickiej, Stepowej i Miarowej oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Domu Ojca Helena Krawczyk ze Zbydniowic ( 88 lat). Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

8. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Intencje Mszalne od 1.01 do 8.01.2017

Nowy Rok – 01.01

8.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców.
8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży św. Katarzyny
10.oo - ++ Mieczysława i Janinę Kurleto
10.oo - ++ Mieczysława i Stanisławę Kurleto ()
12.oo - + Mieczysława Kozę ()
16.oo - + Mieczysława Jałochę
________________________________________
Poniedziałek - 02.01
7.oo - + Mariana Joba ( od rodziny Żołnierczyk)
7.oo - + Franciszka Krawczyka ( od rodziny Kania)
18.oo - ++ Genowefę i Franciszka Trójniak
________________________________________
Wtorek – 03.01 ()

7.oo - + Mariana Waśniowskiego ( od Jadwigi i Krzysztofa Suder)
7.oo - + Walerię Bruzda (od córki Edzi z dziećmi)
18.oo - + Marię Gadocha (od wnuczek Gosi i Olgi z rodziną )

________________________________________
Środa – 04.01

7.oo - + Franciszka Krawczyka (od rodziny Gawor)
7.oo - + Marię Kaczmarczyk (od Kuzynki Władysławy z rodziną)
18.oo - ++ Mieczysława i Stanisławę Kurleto ()
________________________________________
Czwartek – 05.01()

7.oo - + Grzegorza Szczepana ()
7.oo - + Mariana Joba (od szwagra Stanisława z rodziną)
18.oo - ++ Felicję i Jana Sychowskich oraz Marię i Stanisława Sychowskich ()

________________________________________
Piątek – Trzech Króli - 06.01

8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Bartłomieja w 18 rocznicę urodzin rezerwacja ()
8.oo - + Franciszka Krawczyka (od Stanisławy i Jana Bylica)
10.oo - ++ Michała Pateckiego w 17 rocznicę ++ i Pawła Pateckiego
10.oo - + Halinę Sobesto
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Stanisława Iwanickiego
16.oo - + Małgorzatę Kopeć ( od rodzeństwa i rodziców)
________________________________________
Sobota – 07.01

7.oo - + Mariana Waśniowskiego (od rodziny Żołnierczyk z Krakowa)
7.oo - + Walerię Bruzda (od córki Marii z rodziną)
17.oo - + Tadeusza Ujmę w 20 rocznicę ++ ()
________________________________________
Niedziela Chrztu Pańskiego – 08.01.2017

8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Janusza Bobek w 50 rocznicę urodzin
8.oo - + Władysława Gruszkę w 1 rocznicę ++
10.oo - ++ Józefa Budka, Józefa syna w 11 rocznicę ++ i Krzysztofa syna
10.oo - ++ Czesławę i Jana Sikora ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców.
16.oo - ++ Tadeusza i Władysławę Wadowskich rezerwacja ()