1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Zbiórka do puszek po Mszach w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne. Po południu o 15.3o nabożeństwo różańcowe, a o 16.oo Msza święta, po Mszy o godzinie 16.oo spotkanie zespołu Caritas.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego.. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy codziennie o godz. 17.3o. W tym tygodniu zapraszamy:
w poniedziałek – uczniów z klasy VI;
we wtorek – uczniów z klasy V;
w środę – uczniów z klasy IV;
w czwartek – uczniów z klasy III;
w piątek – różę z Pokrzywnicy;
w sobotę - młodzież Oazową
Po nabożeństwie o 18.oo będzie Msza święta.

W tym tygodniu będziemy w liturgii przeżywać: w poniedziałek wsp. bł. Jana Pawła II. W sanktuarium Jana Pawła II odpust. Cały dekanat Borek Fałęcki gromadzi się na Mszy św. o godz. 12.oo, którą będą koncelebrować proboszczowie naszego dekanatu. W imieniu kustosza sanktuarium zapraszamy do udziału w liturgii.

Przypomnienie:
- Msza święta od poniedziałku do sobotę o 7.oo i 18.oo .
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę połączona z nabożeństwem różańcowym.
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek połączona z nabożeństwem różańcowym.
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy świętej o godz. 7.oo
- Spowiedź codziennie przed Mszą świętą.

3. Kancelaria parafialna czynna: w pon i sob od 8.oo do 9.oo; we wtorek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać pani Annie Gruszka za ofiarę 200 zł. na potrzeby parafii, i za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. Zbliża się miesiąc listopad. Już niedługo będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W związku z tym będą robione porządki na grobach naszych bliskich. Bardzo proszę, by wszystkie śmieci wynosić do śmietników, a nie rzucać pod ogrodzenie cmentarza, pod drzewa czy na groby opuszczone. Od nas wszystkich zależy jak będzie wyglądał nasz cmentarz na którym spoczywają bliscy naszemu sercu. Przypominajmy dzieciom o szacunku dla zmarłych i o poszanowaniu grobów i nagrobków na cmentarzu.
Informujemy, że we Wszystkich Świętych uroczysta Msza Święta będzie odprawiona na naszym parafialnym cmentarzu o godzinie 14.oo, a po Mszy św. zostaną odśpiewane Nieszpory Żałobne, a po nich wyruszy procesja po cmentarzu w czasie której będziemy modlić się za zmarłych.
Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych i dnia Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych pamiętajmy darach duchowych jakimi są modlitwa i odpusty, które możemy ofiarować za naszych zmarłych.
Przypomnienie o Odpustach za zmarłych: w dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny wierni nawiedzając kościół lub kaplicę publiczną mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować tylko za zmarłych. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania odpustu: w czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych można także uzyskać odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą zbierane do puszek ofiary na kontynuowanie prac na cmentarzu. W planie jest uporządkowanie otoczenia wokół kaplicy dokończenie alejki od skrzyżowania do kaplicy. Potrzebni są wolontariusze do kwestowania na naszym cmentarzu. Chętne osoby proszone są o to, by zgłosiły się w zakrystii. Wcześniej trzeba ustalić harmonogram kwestowania.Przypomnienie zasad korzystania z Cmentarza parafialnego

Cmentarz jest miejscem grzebania zmarłych i miejscem ich spoczynku. Z tej racji, że jest to miejsce wydzielone i poświęcone należy dbać o ciszę i odpowiednio się zachowywać.

Prawo do pochowania na tym cmentarzu mają parafianie z parafii Wróblowice; parafianie z parafii Swoszowice i ci, którzy nabyli prawo do pochowania na tym cmentarzu.

Grób może być użyty do ponownego pochówku dopiero po upływie 20 lat. Jeśli się chce zachować grób do ponownego pochówku po upływie lat 20, należy to zgłosić w kancelarii parafialnej i zastrzec uiszczając określoną opłatę.

Wszelkie prace na cmentarzu: budowa grobowca, montowanie nowego nagrobka, przebudowa nagrobka starego i inne prace należy wcześniej zgłosić w kancelarii parafii w godzinach urzędowania.

Nie można przy grobach i grobowcach umieszczać ławeczek.

O mogiły należy dbać przez cały rok.

Śmieci należy składać do pojemników na to przeznaczonych. Nie można śmieci zostawiać pod ogrodzeniem, pod drzewem czy na sąsiednim grobie.

Wszyscy mamy obowiązek dbać o to szczególne miejsce spoczynku naszych bliskich.

Opłaty uiszczane w związku z korzystaniem z cmentarza przy pochówku zmarłego: za miejsce pod grób, za miejsce pod grobowiec, oraz opłaty prolongacyjne związane z przedłużeniem dzierżawienia miejsca na cmentarzu przeznaczane są na opłatę za wywóz śmieci, na opłatę za wodę, na opłatę za prąd, a także wszelkie remonty jakie są podejmowane na cmentarzu.

Ofiary składane w kaplicy podczas mszy pogrzebowej przeznaczone są na potrzeby związane z utrzymaniem kaplicy, a także funkcjonowania kaplicy. ( liturgia: alby, komże, ornaty, kielichy, komunikanty, hostie, wino mszalne; zakup środków czystości )

Tydzień temu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Poruszone zostały sprawy: dojścia do kościoła od strony organisty, były głosy, aby położyć asfalt na kamień lub zrobić chodnik, ponieważ idąc po kamieniach można sobie zniszczyć buty. Pragnę poinformować, że tyle zostało zrobione na ile pozwalały możliwości finansowe. Zresztą i tak to co zostało zrobione: wjazd przed plebanię, parking przed plebanią, wyżwirowanie ścieżki wzdłuż ogrodzenia plebanii od strony południowej, a także wyżwirowanie dojścia do kościoła od strony Organisty zostało zrobione dzięki temu, że zaciągnąłem bezprocentową pożyczkę.
Zapowiedziałem poszerzenie parkingu przed kościołem jednak na razie to zadanie zostało wstrzymane, ze względu na szczupłość środków. Sprawa jest nadal aktualna, jak znajdą się pieniądze zostanie to zrealizowane.
Postulowano na spotkaniu, aby wprowadzić dodatkową Mszę św. po południu o godz. 18.oo. Bo są pracujący i studiujący. To trzeba z uwagą przemyśleć, rozważywszy wszystkie argumenty, za i przeciw. Kolejnym postulatem było zasygnalizowanie możliwości adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu poza nabożeństwami. By można było przyjść na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym . Myślę, że jest to sprawa otwarta i stosunkowo łatwa do zrealizowania. Może na początek trzy razy w tygodniu ( np. wtorek, czwartek i sobota) po Mszy św. Wieczornej do godz. 20.oo.


Intencje Mszalne na 29 Tydzień Zwykły
21.10.2012 – 28.10.2012

28 Niedziela Zwykła 21.10
8.oo - + Jana Kasperkiewicza w 6 rocznicę ++ i jego rodziców
10.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Janiny i Józefa w 25 rocznicę małżeństwa
10.oo - + Jana Kapustę i jego rodziców
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Józefę Urbanik
16.oo - ++ Mieczysława i Józefę Kaczmarczyk

Poniedziałek - 22.10
7.oo - ++ z rodzin: Wójciak i Pudzisz
18.oo - ++ Irenę Szczurek i jej rodziców
18.oo - + Tadeusza Dziedzica

Wtorek – 23.10
7.oo - + Władysława Pabiana ( int od żony)
18.oo - o rozszerzenie kultu św. Michała Archanioła, Archaniołów i Aniołów i powstanie w Krakowie
zastępów rycerzy św. Michała Archanioła
18.oo - + Marka Łoś ( int od rodziny Miroszków)

Środa – 24.10
7.oo - + Józefę Pabian ( int od cioci Szymskiej z rodziną)
18.oo - ++ Henryka Krawczyka w 15 rocznicę ++ i jego rodziców
18.oo - + Władysława Pabiana ( int od córki Celiny z rodziną)

Czwartek – 25.10
7.oo - ++ z rodzin Wójciak i Pudzisz
18.oo - + Mieczysława Górę w 20 rocznicę ++
18.oo - + Stanisławę Bobek ( int od sąsiadów)

Piątek – 26.10
7.oo - + Władysława Pabiana ( int od wnuczki Agnieszki z rodziną)
18.oo - + Stanisławę Bobek ( int od rodziny Lebiestów ze Ściejowic)
18.oo - + Pawła Wronę ( int od cioci Eli z rodziną)

Sobota – 27.10
7.oo - o jedność w małżeństwie Rafała i Barbary
18.oo - ++ Bronisławę i Mariana Maliszewskich
18.oo - + Bartłomieja Gadochę w 3 rocznicę ++

30 Niedziela Zwykła – 28.10
8.oo - + Stanisława Gawora w 2 rocznicę ++
8.oo – za ++ wypominanych
10.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Wioletty i Krzysztofa w 15 rocz. małżeństwa
10.oo - + Tadeusza Twaroga
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Józefa Budka, Józefa syna; Zofię i Marcina Guzik oraz Anielę i Alojzego Budek
16.oo - ++Władysławę, Henryka i Edwarda (w 5 rocz++) Szymskich oraz Stanisława, Bogdana i Marcina Młynarczyk