1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi. Po południu, o godz. 15.4o Nieszpory, a o 16.oo Msza Święta. Dodatkowa Msza św. o godzinie 18.o dla dzieci z klas trzecich i ich rodziców w ramach przygotowania Uroczystości pierwszokomunijnej.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata, żyjącego na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej

We czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara (1842-1924), biskupa przemyskiego, założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek

W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku

W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

W najbliższym czasie Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną.

W sobotę 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

Natomiast w dniach od 22 do 29 stycznia w naszej Archidiecezji będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

Msza św. w dni powszednie codziennie o godz.7.oo i 18.oo. Adoracji Najświętszego Sakramentu w styczniu nie ma, ze względu na wizytę duszpasterską. Wszystkie nabożeństwa będą po mszy św. o godz.7.oo.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo, w sobotę dodatkowo po Mszy wieczornej. Zmiana ze względu na wizytę duszpasterską.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii: parafianom: z Wróblowic z ul. Wróblowickiej, z Wrząsowic z ulic: Uroczej, Zaogrodzie oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca Antoni Dużyk z Kurdwanowa (89lat). Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne od 15.01 do 22.01.2017

2 Niedziela Zwykła – 15.01.2017

8.oo - ++ Antoniego i Wiktorię Malikiewicz
10.oo - + Tadeusza Ptaka w 11 rocznicę ++
10.oo - + Janinę Woźniak - Heine ()
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Patrycji w 18 rocznicę urodzin .
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Elżbiety i Andrzeja Guzik w 30 rocznicę ślubu
16.oo - + Andrzeja Moskałę w 50 rocznicę ++
18.oo - + Mariana Gawora (od żony Anny)
________________________________________
Poniedziałek - 16.01

7.oo - + Mariana Waśniowskiego ( od rodziny Łazarz)
7.oo - + Marię Gadocha ( od rodziny Orzechowskich)
18.oo - + Walerię Bruzda (od córki Zosi z Wiktorem)
________________________________________
Wtorek – 17.01 ()

7.oo - + Mariana Joba ( od kolego Stanisława Ślamczyka)
7.oo - + Franciszka Krawczyka (od Zofii i Grzegorza Jałocha)
18.oo - + Marię Kaczmarczyk (od Janusza Guzika z rodziną)

________________________________________
Środa – 18.01

7.oo - + Jana Koczarę (od brata Krzysztofa z żoną)
7.oo - + Stanisława Turaja (od żony i córki)
18.oo - + Marię Gadocha (od koła różańcowego)
________________________________________
Czwartek – 19.01()

7.oo - + Walerię Bruzda (od córki Jadwigi z rodziną)
7.oo - + Walerię Bruzda (od córki Lucyny z rodziną)
18.oo - + Jana Biedrawę w 4 rocznicę ++ ()

________________________________________
Piątek – 20.01

7.oo - + Mariana Waśniowskiego (od rodziny Żołnierczyk)
7.oo - + Marię Kaczmarczyk (od chrześniaka Jacka z rodziną)
18.oo - + Józefę Pająk w 4 rocznicę ++ ()
________________________________________
Sobota – 21.01

7.oo - + Mariana Joba (od kolego Adama Borysia)
7.oo - + Władysława Proroka ()
18.oo - + Franciszka Krawczyka (od Józefy i Tadeusza Brożek)
________________________________________
3 Niedziela Zwykła – 22.01.2017

8.oo - ++ Magdalenę i Józefa Gruszka, Józefa syna; Annę i Józefa Muniak oraz rodzeństwo, a także Marię i Wojciecha Jakubik
10.oo - ++ Jadwigę i Mariana Gaik oraz Franciszka i Mariusza Staniak
10.oo - ++ Ludmiłę i Józefa Góra oraz ich synów: Stanisława i Jerzego ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - w pewnej intencji
16.oo - ++ Stefana i Elżbietę Jędrzejczyk w rocznicę ++ ()