1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. Po południu, o godz. 15.4o Nieszpory, a o 16.oo Msza Święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
We czwartek 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 7.oo; 10.oo i 18.oo. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
W piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła; tego samego dnia wspomnienie św. Oskara (801-865), biskupa, benedyktyna, misjonarza Skandynawii, patrona Szwecji;

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.
W piątek odwiedziny chorych z komunią świętą od godz. 8.15.

Msza św. w dni powszednie codziennie o godz.7.oo i 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.oo do 18.oo. Nabożeństwa w naszym kościele przed Mszą św. wieczorną:
- we wtorek różaniec
- we środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
- we czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego,
- w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz.7oo, a przed Mszą wieczorną modlitwy do Serca PJ.
- w sobotę po Mszy o godz. 7.oo modlitwy w intencji rodzin i matek oczekujących na narodzenie dziecka, a po Mszy św. wieczornej czuwanie z Jezusem do godz. 21.oo.
Okazja do spowiedzi św. codziennie – rano przed Mszą św. o godz. 7.oo, wieczorem od 17.oo do 18.oo.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy wieczornej w sobotę od 8.oo do 9.oo. Sprawy związane z grobami na Cmentarzu będzie można załatwiać dopiero od 14 lutego.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii: parafianom: z Wróblowic z ul Grzepskiego; z Wrząsowic z ulicy Kraśnik oraz ze Zbydniowic z ul. Matematyków Krakowskich oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w dniu dzisiejszym, przed kościołem zbiera ofiary do puszek na dofinansowanie zakupu Busa przystosowanego do przewozu osób niepełno-sprawnych.

6. Dokończenie wizyty duszpasterskiej we Wróblowicach w poniedziałek od godz. 15.oo – ul. Familijna, Parafialna i ks. Władysława Kajzera.
Wizyta duszpasterska w naszej parafii została już w zdecydowanej większości zakończona. Odwiedzając wasze domy wspólne z wami modliliśmy się prosząc Boga o błogosławieństwo dla waszych rodzin. Dla nas duszpasterzy tej parafii była to okazja do bezpośredniego spotkania się z wami i porozmawiania. Dziękuję za wszystkie uwagi, sugestie i przemyślenia, którymi dzieliliście się z nami. Są one wyrazem waszej troski o całą parafię. Pragnę w imieniu swoim i ks. Daniela wyrazić wam wdzięczność za otwartość i życzliwość z jaką nas przyjmowaliście.
Pragnę serdecznie podziękować za waszą ofiarność, za wszystkie ofiary złożone przy okazji kolędy. Dziękuję w imieniu nas kapłanów, którzy na co dzień korzystamy z waszych ofiar i waszej ofiarności; dziękuję w imieniu tych, którzy także z waszych ofiar będą korzystać: w imieniu całej naszej parafii, w imieniu kapłanów chorych i emerytów; w imieniu księży misjonarzy z naszej diecezji; w imieniu Caritas naszej diecezji ( wspierane są domy samotnych Matek); w imieniu UPJPII w Krakowie, w imieniu centrum Jana Pawła II które jest jeszcze w trakcie budowy. Za wszystko bardzo dziękuję. Bóg zapłać.
Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą.

Intencje Mszalne od 29.01 do 5.02.2017

4 Niedziela Zwykła – 29.01.2017

8.oo - + Grażynę Rębacz ( od męża Stefana)
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w rocznicę urodzin
10.oo - + Mieczysławę Proficz ()
12.oo – chrzty - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Marię Kaczmarczyk ( od Agaty Cieślik z rodziną)
16.oo - + Kunegundę Bujas ()
________________________________________
Poniedziałek - 30.01

7.oo - + Jana Koczarę ( od rodzin: Kowalczyk i Calik)
7.oo - + Mariana Waśniowskiego (od syna Szczepana z Wiolą)
18.oo - + Franciszka Krawczyka (od siostry męża)
________________________________________
Wtorek – 31.01 ()

7.oo - + Walerię Bruzda ( od Kaśki, Bogumiły i Ireny)
7.oo - + Walerię Bruzda (od koleżanek z pracy córki Jadwigi)
18.oo - + Mariana Joba (od sąsiadów)

________________________________________
Środa – 01.02

7.oo - + Stanisława Kurleto (od żony i syna)
7.oo - + Mariana Gawora (od syna Jarosława i z rodziną)
18.oo - + Marię Książek (od chrześnicy Stanisławy )
________________________________________
Czwartek – 02.02 – MB Gromnicznej ()

7.oo - + Stanisława Turaja (od Walosów)
7.oo - + Grażynę Rębacz (od córki Izabeli z rodziną)
10.oo - + w intencji wszystkich parafian
18.oo - + Fryderyka Gniadka w 15 rocznicę ++ ()

________________________________________
Piątek – 03.02

7.oo - + Franciszka Krawczyka (od Bogusławy Kralki z rodziną)
7.oo - + Franciszka Krawczyka (od rodzin Dziedzic i Lembas )
18.oo - + Jana Koczarę (od chrzestnej Ireny)
________________________________________
Sobota – 04.02

7.oo - + Walerię Bruzda (od rodzin: Bochenek, Mieszczak i Kaczmarczyk)
7.oo - + Walerię Bruzda (od Józefy Dudek)
18.oo - ++ Jana i Katarzynę, Wojciecha syna oraz córki : Annę, Magdalenę i Helenę - rezerwacja ()
________________________________________
5 Niedziela Zwykła – 05.02.2017

8.oo - + Julię i Władysława Palecznego ( )
10.oo - ++ Czesława Frasika i jego rodziców()
12.oo - ++ wypominanych
16.oo - ++ Józefę Kozera w 11 rocznicę ++, Władysława męża i Stanisława syna. ()