1. Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła Parafialnego. Jest to okazja do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza świątynia została wzniesiona w latach 1875 – 1881. Konsekrowano ją 7.08.1881 roku. Wyrażając wdzięczność Bogu za świątynię, która nas gromadzi odśpiewamy dziękczynne Te Deum po każdej Mszy św. Kończy się dziś Tydzień Misyjny. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszy Świętej przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Po południu o 15.3o nabożeństwo różańcowe, a o 16.oo Msza święta.


2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego.. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy codziennie o godz. 17.3o. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych.
W tym tygodniu zapraszamy:
w poniedziałek – uczniów z klasy I Gimnazjum
we wtorek – różę zelatorki Suchan
we środę – różę zelatorki Jałocha
Po nabożeństwie o 18.oo będzie Msza święta.

W tym tygodniu będziemy w liturgii przeżywać: W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
Msze święte w kościele o 8.oo,10.oo i 12.oo. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.
Msze święte na cmentarzu o godz. 11.oo i centralna Msza św. o godz. 14.oo. Po Mszy na cmentarzu o godz. 14.oo zostaną odśpiewane w kaplicy cmentarnej Nieszpory żałobne, a po nich wyruszy procesja po cmentarzu w czasie której przy 5 stacjach będziemy modlić się za zmarłych. (o godz. 16.oo Mszy św. w kościele nie będzie.
[W tym dniu od godzinie 12.00 do wtorku godzinie 24.00 we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Warunki uzyskania odpustu: w czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych].
W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte o godz. 8.oo, 10.oo i 18.oo; na cmentarzu o 11.3o i 15.oo. Po Mszy o godz. 11.3o i 15.oo na cmentarzu modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami.
W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą zbierane do puszek ofiary na kontynuowanie prac na cmentarzu przez przedstawicieli Rady Parafialnej, Strażaków z Wrząsowic i Zbydniowic oraz wolontariuszy.
Młodzież będzie rozprowadzać znicze.
Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii lub w kancelarii.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy czwartek i piątek wypadają we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo będziemy powierzać nasze rodziny, a szczególnie matki oczekujące na narodzenie dziecka opiece Matki Niepokalanie Poczętej.
Po mszy św. o godz. 18.oo Nowenna miesięcy przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii: bł. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny w naszej parafii. Będzie to 5 czuwanie. Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy modlić się o owocne Nawiedzenie dla naszej parafii. Program czuwania:
- po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja w ciszy do 20.oo;
- o 20.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia;
- o 20.30 Modlitwa Różańcowa;
- o 21.oo Apel Jasnogórski i czuwanie z Janem Pawłem II;
Czuwanie modlitewne zakończymy około godz. 21.40

Przypomnienie:
- Msza święta od poniedziałku do sobotę o 7.oo i 18.oo .
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę połączona z nabożeństwem różańcowym.
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek po Mszy o godz. 10.oo
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy świętej o godz. 15.oo na cmentarzu
- Spowiedź codziennie przed Mszą świętą od godz. 17.oo.

Odwiedziny chorych we wtorek od godz. 8.15. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii, a także poinformować chorych o zmianie terminu odwiedzin ze względu na Dzień Zaduszny.

3. Kancelaria parafialna czynna: w pon i sob od 8.oo do 9.oo; we wtorek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do domu Ojca: Józefa Waśniowska z Wrząsowic i Krystyna Gawlik z Wróblowic. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 18.oo zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz z dziećmi.

Przypomnienie zasad korzystania z Cmentarza parafialnego

Cmentarz jest miejscem grzebania zmarłych i miejscem ich spoczynku. Z tej racji, że jest to miejsce wydzielone i poświęcone należy dbać o ciszę i odpowiednio się zachowywać.

Prawo do pochowania na tym cmentarzu mają parafianie z parafii Wróblowice; parafianie z parafii Swoszowice i ci, którzy nabyli prawo do pochowania na tym cmentarzu.

Grób może być użyty do ponownego pochówku dopiero po upływie 20 lat. Jeśli się chce zachować grób do ponownego pochówku po upływie lat 20, należy to zgłosić w kancelarii parafialnej i zastrzec uiszczając określoną opłatę.

Wszelkie prace na cmentarzu: budowa grobowca, montowanie nowego nagrobka, przebudowa nagrobka starego i inne prace należy wcześniej zgłosić w kancelarii parafii w godzinach urzędowania.

Nie można przy grobach i grobowcach umieszczać ławeczek.

O mogiły należy dbać przez cały rok.

Śmieci należy składać do pojemników na to przeznaczonych. Nie można śmieci zostawiać pod ogrodzeniem, pod drzewem czy na sąsiednim grobie.

Wszyscy mamy obowiązek dbać o to szczególne miejsce spoczynku naszych bliskich.

Opłaty uiszczane w związku z korzystaniem z cmentarza przy pochówku zmarłego: za miejsce pod grób, za miejsce pod grobowiec, oraz opłaty prolongacyjne związane z przedłużeniem dzierżawienia miejsca na cmentarzu przeznaczane są na opłatę za wywóz śmieci, na opłatę za wodę, na opłatę za prąd, na opłatę za ochronę SOLID, a także wszelkie remonty jakie są podejmowane na cmentarzu.

Ofiary składane w kaplicy podczas mszy pogrzebowej przeznaczane są na potrzeby związane z utrzymaniem i funkcjonowaniem kaplicy cmentarnej.

Intencje Mszalne na 30 Tydzień Zwykły
28.10.2012 – 4.11.2012

30 Niedziela Zwykła 28.10
8.oo - + Stanisława Gawora w 2 rocznicę ++
8.oo – za ++ wypominanych
10.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Wioletty i Krzysztofa w 15 rocz. małżeństwa
10.oo - + Tadeusza Twaroga
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisławy i Władysława w 50 rocznicę ślubu.
12.oo - ++ Józefa Budka, Józefa syna; Zofię i Marcina Guzik oraz Anielę i Alojzego Budek
16.oo - ++Władysławę, Henryka i Edwarda (w 5 rocz++) Szymskich oraz Stanisława, Bogdana i Marcina Młynarczyk

Poniedziałek - 29.10
7.oo - ++ z rodzin: Wójciak i Pudzisz
18.oo - ++ Helena i Marian Surówka ( w 15 rocznicę ++)
18.oo - ++ Edwarda Proficz i Adelę Proficz

Wtorek – 30.10
7.oo - + Władysława Pabiana ( int od syna Bronisław z rodziną)
7.oo - + Stanisławę Bobek ( int od rodziny Bała z Wrząsowic)
18.oo - + Józefę Pabian ( int od rodzin: Skobel i Niebrzegowskich)

Środa – 31.10
7.oo - + Józefę Pabian ( int od Tadeusza Pabiana z Golkowic)
7.oo - + Stanisławę Bobek ( int od Fryderyka i Jadwigi)
18.oo - + Władysława Pabiana ( int syna Andrzeja z rodziną)

Czwartek – 1.11 Wszystkich Świetych
8.oo - ++ z rodzin: Sukiennik, Bogdał i Siuda
10.oo - ++ ofiarodawców parafii i zmarłych proboszczów
11.oo - ++ spoczywających na cmentarzu ( Kaplica na cmentarzu)
12.oo - ++ wypominanych
14.oo - ++ spoczywających na cmentarzu ( Kaplica na cmentarzu)

Piątek – 2.11 Dzień Zaduszny
8.oo - + Władysława Pabiana ( int od wnuczki Agnieszki z rodziną)
10.oo - ++ wszystkich zmarłych
11.30 - ++ wszystkich zmarłych ( Kaplica na cmentarzu)
15.oo - + Józef Jałocha ( Kaplica na cmentarzu)
18.oo - ++ Ewę Wenc, Wiesławę Lorenz i Leopolda Filuciaka

Sobota – 3.11
7.oo - ++ z rodzin: Wójciak i Pudzisz
18.oo - ++ Stefanię i Antoniego Drab w 22 rocznicę ++
18.oo - + Karolinę Pokuta

31 Niedziela Zwykła – 4.11
8.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
8.oo – o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży z Pokrzywnicy
10.oo - ++ Anielę i Tadeusza Frasik oraz Wiesława i Tadeusza synów
12.oo - ++ Jana i Teresę Pietrzyk, Kazimierza Kowalskiego, Annę Wrona i Katarzynę Bruzda
16.oo - + Jana Augustynka w 28 rocznicę ++
16.oo - + Stanisławę Czort w 1 rocznicę ++
18.oo - + Stanisława Błach