1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii kontynuujemy rekolekcje wielkopostne, którym przewodzi ks. prof. Władysław Zuziak, były rektor UPJPII w Krakowie. Ponawiamy apel, aby w ciągu tygodnia poświęcić więcej czasu na modlitwę, by treści nauk rekolekcyjnych były przez nas nie tylko wysłuchane, ale także przemodlone. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. O godz. 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym, a o godz. 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro przypada 4 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne:
w każdy piątek w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- po Mszy o godz. 7.oo dla dorosłych; o godz. 16.oo dla dzieci; o godz. 17.3o dla dorosłych, (po drodze krzyżowej Msza św.) i o godz. 19.oo dla młodzieży szkolnej i pracującej (zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów)
a w każdą niedzielę będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godzinie 15.15.
Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych!

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie z wyjątkiem piątku od 17.oo do 18.oo;
Pozostałe nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek, wtorek i sobotę o 17.3o
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o ;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;

Spowiedź święta codziennie rano i wieczorem przed Mszą świętą od godz. 17.oo

Spotkania dzieci klas III zostaje przeniesione na niedzielę 26 marca czyli za dwa tygodnie ze względu na rekolekcje parafialne.

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu; za udział w drodze krzyżowej; za udział w nabożeństwie gorzkich żali, a także za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw kościoła.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, we czwartek od 8.oo do 9.o – w sobotę kancelaria będzie nieczynna z powodu pielgrzymki pokutnej wszystkich kapłanów naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Dzisiaj dobrowolnymi ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

6. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do Domu Ojca: Edward Ujma (62 lata) z Wróblowic, Guzik Krystyna (87 lata ) – pogrzeb w poniedziałek o 15.oo i Jan Tylka (68 lat) – pogrzeb we wtorek o 11.oo. Oboje ze Zbydniowic. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…


Intencje Mszalne od 12.03 do 19.03.2017

2 Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017

8.oo - ++ Marię Jałocha w 3 rocznicę ++, Paulina męża oraz Mieczysława Jałochę( )
8.oo - + Stanisława Bałę w 2 rocznicę ++
10.oo - ++ Jadwigę i Mariana Gaik oraz Franciszka i Mariusza Staniak ()
10.oo - + Piotra Różyckiego ( od scholi Cantores)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Marię Ziemiańską ( od scholi Cantores)
16.oo - ++ Józefa Ciubę i jego rodziców ()
________________________________________
Poniedziałek – 13.03

7.oo - + Zbigniewa Raka (od szwagra Mateusza z rodziną)
7.oo - + Kazimierza Przędzika (od kolegów z pracy)
18.oo - + Krzysztofa Kalinkę (od rodziny Brożek)
________________________________________
Wtorek – 14.03 ()

7.oo - + Mariana Gawora (od bratowej Zofii z rodziną)
7.oo - + Stanisława Kurleto (od szwagierki Grażyny Burda z rodziną)
18.oo - + Grażynę Rębacz (od rodziny Smoła)
________________________________________
Środa – 15.03

7.oo - + Krzysztofa Kalinkę (od rodziny Jednakich)
7.oo - + Dariusza Kurdziela (od kolegów)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Weroniki w 1 rocznicę urodzin ()
18.oo - + Marię Guzik (od wnuczki z mężem i wnuka z rodziną)
________________________________________
Czwartek – 16.03

7.oo - + Kazimierza Przędzika (od kolegów z pracy)
7.oo - + Krzysztofa Wronę (od rodzin: Pindel i Żak)
18.oo - ++ Władysławę Czeremuga w 1 rocznicę ++ i Stanisława Czeremugę w 8 rocznicę ++ ()
________________________________________
Piątek – 17.03

7.oo - + Wandę Gawor (od Ryszarda Gawora z rodziną)
7.oo - + Wandę Gawor (od wnuczki Eweliny z rodzina )
18.oo - + Zbigniewa Raka (od Heńka Dudka z rodziną)
________________________________________
Sobota – 18.03

7.oo - + Grażynę Rębacz (od rodziny Kozik)
7.oo - + Grażyną Rębacz (od Ani i Łukasza z dziećmi)
18.oo - ++ Kazimierza, Józefę i Andrzeja Mądry oraz Stefana i Józefę Batko
18.oo - + Józefa Gawora ()
________________________________________
3 Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017

8.oo - ++ Józefa i Annę Surówka( )
10.oo - + Józefa Budka oraz Józefa i Krzysztofa synów ()
10.oo - + Józefę Pabian ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Józefa i Stanisławę Chmielek oraz Adelę i Piotra Sierant ()
16.oo - + Marię Ziemiańską ( od chóru Przemienienie)
16.oo - ++ Józefa i Stanisławę Stożek oraz ++ z rodziny ()