1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkiego Postu. Kończymy rekolekcje wielkopostne, którym przewodził ks. prof. Władysław Zuziak, były rektor UPJPII w Krakowie. Ponawiam apel, aby w ciągu tygodnia poświęcić więcej czasu na modlitwę, by treści nauk rekolekcyjnych były przez nas nie tylko wysłuchane, ale także przemodlone. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach.
O godz. 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym, a o godz. 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. ( zachęcam do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji).

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne:
w każdy piątek w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- po Mszy o godz. 7.oo dla dorosłych; o godz. 16.oo dla dzieci; o godz. 17.3o dla dorosłych, (po drodze krzyżowej Msza św.) i o godz. 19.oo dla młodzieży szkolnej i pracującej (zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów) a w każdą niedzielę będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godzinie 15.15.
Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych!

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie z wyjątkiem piątku od 17.oo do 18.oo;
Pozostałe nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek, wtorek i sobotę o 17.3o
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o ;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;

Spowiedź święta codziennie rano i wieczorem przed Mszą świętą od godz. 17.oo
Spotkanie dzieci klas III w przyszła niedzielę o godz. 18.oo.
Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu; za udział w drodze krzyżowej; za udział w nabożeństwie gorzkich żali, a także za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw kościoła

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, we czwartek i sobotę od 8.oo do 9.o

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do Domu Ojca: Adam Teterycz ( 64 lata) z Wróblowic i Marian Guzik
( 87 lata ) z Wróblowic. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

Intencje Mszalne od 19.03 do 26.03.2017

3 Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017

8.oo - ++ Józefa i Annę Surówka( )
10.oo - + Józefa Budka oraz Józefa i Krzysztofa synów ()
10.oo - + Józefę Pabian ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Józefa i Stanisławę Chmielek oraz Adelę i Piotra Sierant ()
16.oo - + Marię Ziemiańską ( od chóru Przemienienie)
16.oo - ++ Józefa i Stanisławę Stożek oraz ++ z rodziny ()
________________________________________
Poniedziałek – 20.03

7.oo - + Stanisława Kurleto (od sąsiadów)
7.oo - + Krzysztofa Kalinkę (od rodziny Piszczek)
18.oo - + Krzysztofa Wronę (od rodziny Golik)
________________________________________
Wtorek – 21.03 ()

7.oo - + Marię Guzik (od Anny Gruszka z rodziną)
7.oo - + Zbigniewa Raka (od rodziny Syrek)
18.oo - + Józefa Kowalczyka ()

________________________________________
Środa – 22.03

7.oo - + Grażynę Rębacz (od rodziny Przetockich z Golkowic)
7.oo - + Grażynę Rębacz (od Janusza i Marty Balec z rodziną)
18.oo - ++ Józefa i Eugenię Tomana w 17 rocznicę ++ ()
________________________________________
Czwartek – 23.03

7.oo - + Kazimierza Przędzika (od kolegów z pracy)
7.oo - + Bronisława Pabiana (od żony)
18.oo - + Wandę Gawor (od wnuczki Sylwii z rodziną)
________________________________________
Piątek – 24.03

7.oo - + Stanisława Kurleto (od rodzin Wloczek i Sułkowski)
7.oo - + Krzysztofa Kalinkę (od sąsiadów i znajomych )
18.oo - + Adama Gruszkę w 1 rocznicę ++ oraz Teresę i Karola, jego rodziców ()
________________________________________
Sobota – 25.03

7.oo - + Marię Gruszka (od kiła Emerytów z Wróblowic)
7.oo - + Zbigniewa Raka (od rodziny Guzik)
18.oo – w intencji podejmujących Duchową Adopcję Dzieci Poczętych.
18.oo - ++ Władysława Warchała i Adama Książka w 5 rocznicę ++
________________________________________
4 Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017

8.oo - + Tadeusza Stefańczyka w 30 rocznicę ++( )
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla pewnej rodziny
10.oo - + Franciszka Bobka w 8 rocznicę ++ ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Stanisławę Buszta w 2 rocznicę ++ (od męża Piotra)
16.oo - ++ Cecylię Frasik w 2 rocznicę ++ i jej męża Władysława
18.oo - + Marię Ziemiańską ( od uczestników pogrzebu z autokaru)