1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
O godz. 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym, a o godz. 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.
Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. W czasie każdej Mszy św. błogosławienie palm. Uroczyste błogosławienie palm i procesja z palmami przed Mszą o godz. 10.oo. Gromadzimy się przed głównym wejściem kościoła na zewnątrz o godz. 9.50. Nasze palmy mają przypomnieć nam palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Jerozolimy Chrystusa – Mesjasza.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne:
w każdy piątek w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- po Mszy o godz. 7.oo dla dorosłych; o godz. 16.oo dla dzieci; o godz. 17.3o dla dorosłych, (po drodze krzyżowej Msza św.) i o godz. 19.oo dla młodzieży szkolnej i pracującej (zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów)
a w każdą niedzielę będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godzinie 15.15.
Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych!

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie z wyjątkiem piątku i soboty od 17.oo do 18.oo;
Pozostałe nabożeństwa w naszym kościele w tym tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek, wtorek i sobotę o 17.3o ( w sobotę różaniec fatimski, jako przygotowanie do świętowania 100 rocznicy objawień fatimskich, która przypada 13 maja tego roku)
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o ;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;
Spowiedź święta codziennie rano i wieczorem przed Mszą świętą od godz. 17.oo Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.
Odwiedziny Chorych z komunią świętą w piątek od 8.15.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, we czwartek i sobotę od 8.oo do 9.o

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii rodzinie z ul. Gilowej i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do Domu Ojca - Anna Maślanka z Wróblowic ( 90 lat). Pogrzeb będzie we czwartek o 15.oo. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…..

Intencje Mszalne od 2.04 do 9.04.2017

5 Niedziela Wielkiego Postu – 2.04.2017

8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży zelatorki Job( )
8.oo - w intencji chorych z parafii
10.oo - + dziękczynna za powrót do zdrowia oraz o błogosławieństwo dla Justyny i rodziną ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Marię Ziemiańską (od uczestników pogrzebu z autokaru)
18.oo - + Jana Seweryna w 10 rocznicę ++ ()
________________________________________
Poniedziałek – 3.04

7.oo - + Zbigniewa Raka (od rodziny Sochackich)
7.oo - + Bronisława Pabiana (od rodziców i synowej Agnieszki)
18.oo - ++ Zygmunta Piątka oraz Stanisława i Józefę Dziedzic ()
________________________________________
Wtorek – 4.04 ()

7.oo - + Grażynę Rębacz (od kuzynów z Korabnik)
7.oo - + Grażynę Rębacz (od rodziny Waśniowskich)
18.oo - + Wandę Gawor (od rodziny Gałaś)

________________________________________
Środa – 5.05

7.oo - ++ Anielę, Andrzeja, Katarzynę. Wilhelma i Stefanię Krol ()
7.oo - + Piotra Różyckiego (od Jana Ziemiańskiego i syna Marka z rodzina)
18.oo - + Monikę Brożek
18.oo - ++ Rozalię i Władysława Książek ()
________________________________________
Czwartek – 6.04

7.oo - + Zdzisława Kowalczyka ()
7.oo - + Zbigniewa Raka (od rodziny i sąsiadów)
18.oo - + Bronisława Pabiana (od syna Krzysztofa z żoną)
________________________________________
Piątek – 7.04

7.oo - + Wandę Gawor (od Janiny i Zdzisława Guzik)
7.oo - + Wandę Gawor (od Czesławy Bała)
18.oo - ++ Zbigniewa Kuźmę i Józefa Galasa ()
________________________________________
Sobota – 8.04

7.oo - + Grażynę Rębacz (od wujka Leszka z rodziną)
7.oo - + Grażynę Rębacz (od rodziny Brzyszczyk i Krystyny Ujma )
18.oo - ++ Karolinę i Józefa Pokuta ( )
________________________________________
Niedziela Palmowa – 9.04.2017

8.oo - ++ Leszka Kołodzieja i jego rodziców( )
8.oo - ++ wypominanych
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Teresy i Mariana Jarzynowskich w 40 rocznicę ślubu ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Marię Ziemiańską (od rodziny Wąsowicz)
16.oo - + Mariana Joba w 1 rocznicę ++
16.oo - + Zofię Bednarz ()