1. Dzisiaj, uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po południu o godz. 15.3o Nabożeństwo Czerwcowe, a o godz. 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek wspomnienie, św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach.
We środę wspomnienie – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika obozu w Dachau;

We czwartek będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszej miejscowości. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.
W naszej parafii uroczysta Msza święta będzie o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Czort (przy ul. Wróblowickiej); drugi przy posesji p. Gniadek (ul Niewodniczańskiego); trzeci na placu przed cmentarzem (ul. Niewodniczańskiego); czwarty na placu przykościelnym. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji: dziewczynki w strojach krakowskich do sypania kwiatów, małych chłopców do dzwonienia, dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych, panie do niesienia feretronów i obrazów i światła; panów do niesienia baldachimu i chorągwi, strażaków z Wrząsowic i Zbydniowic, orkiestrę, scholę Cantores, młodzież, wszystkich ministrantów i lektorów. Wszystkich zapraszam do udziału w tym wspólnym i publicznym wyznaniu wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Po procesji będzie odprawiona Msza święta dla tych, którzy nie będą na Mszy o godz. 10.oo. W dniach oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

W piątek na Mszy św. o godz. 18.oo ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży III klas Gimnazjum z naszej parafii. Do tego wydarzenia młodzież będzie przygotowywać się modlitewnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.3o.

W sobotę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego (1845-1916), zakonnika, rozmodlonego pokutnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku i piątku od godz. 17.oo. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30:
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę z nabożeństwem czerwcowym;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek z nabożeństwem czerwcowym;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy o godz. 7.oo;

3. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie - rano przed Mszą świętą o godz.7.oo;
- po południu od 17.oo do 18.oo

4. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na rzecz misji na Madagaskarze w zeszłą niedzielę. Zebrano 4500 zł. Dziękuję także za ofiary złożone na potrzeby parafii przez parafian z ul. Nowickiego, a także za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Domu Ojca: Czesław Guzik z Wróblowic ( 7o lata). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na 10 Tydzień Zwykły od 11.06 do 18. 06. 2017

10 Uroczystość Trójcy Świetej – 11.06
8.oo - + Krzysztofa Gawora (od kolegi Wieśka)
8.oo - ++ wypominanych
10.oo - + Antoniego i Franciszkę Bobek ()
10.oo - + w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - dziękczynna za powrót do zdrowia z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo
16.oo - + Sławomira Draba
________________________________________
Poniedziałek – 12.06

7.oo - + Władysława Pelca (od rodzin Buszta i Majkut)
7.oo - + Władysława Pelca (od rodziny Pożycki)
7.oo - + Józefę Rusek (od córki Renaty z rodziną)
18.oo - ++ Henrykę Szymską w 28 rocz.++, Władysławę i Edwarda Szymskich, oraz Lucynę Młynarczyk ()

________________________________________
Wtorek – 13.06()

7.oo - + Henryka Kozioła (od rodziny Fill)
7.oo - + Henryka Kozioła (od rodziny Szczepan )
7.oo - + Helenę Wojakiewicz (od Janiny Koza )
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Mateusza w 25 rocznicę urodzin ()
________________________________________
Środa – 14.06()

7.oo - + Antoniego Talagę ()
7.oo - + Stanisława Wąsowicza (od siostrzenicy Marty z rodziną)
7.oo - + Stanisława Wąsowicza (od chrześnicy Moniki z rodziną)
18.oo - + Józefę Ujma (od Agaty i Mirosława Rapacz z rodziną)
18.oo - + Stefanię Toczek-Szymska (od wnuczki Izabeli)

________________________________________
Czwartek – Boże Ciało - 15.06 ()
8.oo - + Zofię Dolaś (od córki Stefanii z rodzina )
10.oo - + Józefę Rusek (od córki Józefy z mężem)
10.oo - ++ Antoniego i Marię Pawlas oraz Jacka syna ()
10.oo - + Kazimierza Jałochę w 4 rocznicę ++ ()
12.3o - + Piotra Drażniowskiego
16.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Janinę Marszałek ()
________________________________________
Piątek – 16.06

7.oo - + Władysława Pelca (od personelu oddziału Geriatrycznego szpitala MSW )
7.oo - + Władysława Pelca (od rodziny Seweryn)
7.oo - + Stefanię Toczek-Szymską ( od rodziny Skubisz)
18.oo - + w intencji bierzmowanych ()
________________________________________

Sobota – 17.06
7.oo - + Henryka Kozioła (od rodziny Ciejka )
7.oo - + Helenę Wojakiewicz (od rodziny Gniadek)
7.oo - + Helenę Wojakiewicz (od sąsiadów: Haliny Baran i Wojciecha Frasia)
15.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Joanny Wygoda i Grzegorza Wójcika
18.oo - ++ Jadwigę i Mariana Gaik oraz Franciszka i Mariusza Staniak ()
________________________________________
11 Niedziela Zwykła – 18.06
8.oo - ++ Annę i Tomasza Wrona w 40 rocznicę ++ oraz Krzysztofa Gawora (od kolego Wieśka)
10.oo - + Gustawę Świątek w 6 rocznicę ++ ()
10.oo - ++ Zofię i Bronisława Pokuta
12.oo - + + w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Zuzanny w 1 rocznicę urodzin oraz za ++ Stanisława
16.oo - ++ Janinę i Władysława Orzechowskich