1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała. Zmianka różańcowa po Mszy o godz.8.oo. Po południu o godz. 15.4o Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

W czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, jest patronką dzieł misyjnych w Polsce, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

W sobotę wspomnienie św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbitera, niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata.
Odwiedziny chorych z komunią świętą w piątek od 8.15.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo.
Nabożeństwa w tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz.17.3o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17,4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o godz. 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.4o;

3. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo do 17.3o

4. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać.

6. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się dawać świadectwa naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

7. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do domu Ojca: Helena Strugała (86 lat) i Tadeusz Mączyński ( 86 lat) – z Wróblowic. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

Intencje Mszalne na 13 Tydzień Zwykły od 2.07 do 9. 07. 2017

13 Niedziela Zwykła – 2.07

8.oo - ++ Janinę i Władysława Widłak ()
10.oo - + Piotra Ślęczkę w 2 rocznicę ++ ()
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Moniki w 18 rocznicę urodzin
16.oo - ++ Mariana i Helenę Surówka w 13 rocznicę ++

________________________________________
Poniedziałek – 3.07

18.oo - ++ Agnieszkę, Dorotę i Franciszka Dziedzic ()

________________________________________
Wtorek – 4.07()


18.oo - ++ Annę Muszyńską, brata Jana i ich rodziców
________________________________________
Środa – 5.07()


18.oo - ++ Edwarda Kaczmarczyka, Otylię żonę oraz Pawła i Bronisławę rodziców ()

________________________________________
Czwartek – 6.07 ()

18.oo - ++ Alfreda Brożka w 18 rocznicę ++, Karolinę, Wincentego i Antoniego Guzik, Magdalenę Piskorz oraz Monikę Brożek ()
________________________________________
Piątek – 7.07

18.oo - + Ryszarda Kajcę ()
________________________________________

Sobota – 8.07


14.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Gabriela Jeżaka i jego rodziców
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Michała Galosa ()

________________________________________
14 Niedziela Zwykła – 9.07

8.oo - + Stanisława Bałę ()
10.oo - ++ Jadwigę i Mariana Gaik oraz Franciszka i Mariusza Staniak ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Annę Wrona w 7 rocznicę ++ oraz Jej rodziców i teściów