1. Dzisiejsza 16 niedziela rozpoczyna 18 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa –w najbliższy wtorek przypada wsp. św. Krzysztofa. Z racji rozpoczynającego się Tygodnia św. Krzysztofa, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce dziś po każdej Mszy św. Dzisiaj także przypada święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Pana Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Po południu o godz. 15.4o Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro wspomnienie św. Kingi (1234-1292), córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku.

W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

W sobotę wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza i Marii

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo.
Nabożeństwa w tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek, wtorek o godz.17.3o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17,4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o godz. 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.4o;
Nie zapominajmy o nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia.

3. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo do nabożeństwa

4. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać.

6. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzę udanego, radosnego wypoczynku. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

7. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do Domu Ojca: Edward Kaperek z Wróblowic (82 lata); Ryszard Gąsiorowski z Wróblowic (83 lata); Adam Orzechowski z Wrząsowic (39 lat); Anna Szablowska z Wrząsowic (94 lata) – pogrzeb jutro o 15.oo i Jan Bylica ze Zbydniowic (82 lata) – pogrzeb we wtorek o 13.3o. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na 16 Tydzień Zwykły od 23.07 do 30. 07. 2017

16 Niedziela Zwykła – 23.07

8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży św. Katarzyny ()
10.oo - w intencji kierowców naszej parafii ()
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo oraz potrzebne łaski na dalsze lata dla Bronisławy i
Michała Kozioł w 50 rocznicę zawarcia małżeństwa
16.oo - + Zygmunta Pasek w 24 rocznicę ++
________________________________________
Poniedziałek – 24.07

18.oo - +dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Renaty i Janusza Job w 30 rocznicę ślubu ()

________________________________________
Wtorek – 25.07()


18.oo - ++ Annę i Jana Knet ()
________________________________________
Środa – 26.07()


18.oo - + Annę Wrona ()

________________________________________
Czwartek – 27.07 ()

18.oo - + Mariana Gawora w ++ śmierci ()
________________________________________
Piątek – 28.07

18.oo - +Emilię kowalczyk w 25 rocznicę ++ ()
________________________________________

Sobota – 29.07


18.oo - + Tadeusza Twaroga w 8 rocznicę ++ oraz Stefanię i Romana Dubiel ()

________________________________________
17 Niedziela Zwykła – 30.07

8.oo - ++ Magdalenę i Władysława Guzik ()
10.oo - + Bronisława Michalika w 3 rocznicę ++ oraz Annę żonę. ()
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Janinę i Władysława Orzechowskich oraz Stanisławę Chlebda