1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
Po południu o godz. 15.4o Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza św. O 17.oo spotkanie Rady parafialnej na plebanii.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro wspomnienie św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), prezbitera, wybitnego teologa, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów
We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła, gorliwego spowiednika, misjonarza i kaznodziei, jednego z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciela zgromadzenia ojców redemptorystów.

We wtorek także, 1 sierpnia, kolejna - już 73 rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

W środę 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W piątek wspomnienie św. Jan Maria Vianneya (1786-1859), prezbitera, proboszcza, gorliwego spowiednika, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. A w pierwszy piątek będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

Odwiedziny chorych w piątek od 8.15.

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii Odpust. Suma o godz. 12.oo. Mszy będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. prałat dr Stanisław Szczepaniec. Zapraszam do ubogacenia Uroczystości Odpustowej: chór naszej parafii, orkiestrę OSP z Wrząsowic i Zbydniowic; panie i panów do niesienia feretronów i obrazów; panów do niesienia baldachimu; panie do niesienia światła; dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia; dzieci pierwszokomunijne w strojach a także scholę, lektorów i ministrantów. Porządek Mszy Świętych tak jak w niedzielę: o 8.oo, 10.oo, 12.oo i 16.oo. W tym tygodniu wyjątkowo w piątek i sobotę msza o 7.oo. Zmianka różańcowa ze względu na odpust w 2 niedzielę sierpnia.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17.oo.

Nabożeństwa w tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek, wtorek o godz.17.3o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17,4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o godz. 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po mszy o godz.7.oo, a o godz.17,40 nabożeństwo do Serca PJ;
- Modlitwy w intencji rodzin i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka po Mszy św. o godz. 7.oo; po Mszy o godz.18.oo czuwanie pierwszosobotnie z Jezusem do 21.oo. Nie zapominajmy o nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia.

3. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo do nabożeństwa

4. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać.

6. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzę udanego, radosnego wypoczynku. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

Intencje Mszalne na 17 Tydzień Zwykły od 30.07 do 6. 08. 2017

17 Niedziela Zwykła – 30.07

8.oo - ++ Magdalenę i Władysława Guzik ()
10.oo - + Bronisława Michalika w 30 rocznicę ++ oraz Annę żonę. ()
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Janinę i Władysława Orzechowskich oraz Stanisławę Chlebda
________________________________________
Poniedziałek – 31.07

18.oo - + Henryka Kozioła (od Micha i Weroniki )

________________________________________
Wtorek – 1.08()


18.oo - + Władysława Pelca ( od rodzin: Drab i Munch)
18.oo - + Krystynę Bobek w 3 rocznicę ++ ()
________________________________________
Środa – 2.08()


18.oo - + Jana Ożóg w rocznicę ++
18.oo - + Władysława Surówkę w 3 rocznicę ++ i ++ z rodziny ()

________________________________________
Czwartek – 3.08 ()

18.oo - ++ Jana Frasika w 4 rocznicę ++ i jego rodziców
18.oo - ++ Edmunda Suwaja w 25 rocznicę ++, Piotra syna i ++ z rodziny
18.oo - + Edwarda Ujmę (od żony i Dzieci)
________________________________________
Piątek – 4.08

7.oo - dziękczynna za kapłanów z prośbą o błogosławieństwo dla nich Przez Niepokalane Serce Jezusa i Matki Bożej
7.oo - dziękczynna za pomyślny przebieg zabiegu z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Pawła
18.oo - ++ Antoniego Draba w 17 rocznicę ++ i Stefanię żonę
18.oo - ++ Eleonorę, Tadeusza i Antoninę Bugaj oraz Edwarda Żak ()
________________________________________

Sobota – 5.08


7.oo - + Helenę Krawczyk ( od córki z mężem)
14.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeński dla Karoliny Bożęckiej i Radosława Nowotnika
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Jarosława i Katarzyny Sumera w 25 rocznicę małżeństwa
18.oo - + Antoniego Frasika
18.oo - + Stanisława Wąsowicza (od chrześnicy Jolanty z rodzina)

________________________________________
18 Niedziela – Święto Przemienienia Pańskiego – 6.08

8.oo - ++ Mariana i Annę Gadocha; Franciszka i Marię Prorok; Stanisława i Marię Pabiana; Stanisława i Marię
Boduch, Marię Cholewa; Wincentego i Marię Pabian oraz Halinę Sobesto ()
8.oo - + Władysława Wronę w 17 rocznicę ++
10.oo - + Mieczysława Jałochę w 8 rocznicę ++ ()
10.oo - + Krystynę Mleczko
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców ()
12.oo - + Artura Bartosika
16.oo - ++ Annę i Bolesława Górnisiewicz, Jana syna