1. Dzisiaj przypada 20 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po południu o godz. 15.4o Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro w liturgii będziemy wspominać św. Piusa X (1835-1914), papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”

We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

W sobotę, 26 sierpnia nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze święte o godzinie: 7.oo, 10.oo i 18.oo.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo.

Nabożeństwa w tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz.17.3o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17,4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o godz. 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz.17,4o;

3. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek po mszy św. wieczornej. W sobotę ze względu na święto MB Częstochowskiej kancelaria będzie nieczynna.

5. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać.

7. Rozpoczęcie Nowego roku szkolnego będzie w niedzielę 3 września na mszach o godz. 10.oo i 12.oo. Tegoroczny Dzień chorych w naszej parafii będzie w 2 sobotę września – 9.09. Chorych od września będziemy odwiedzać z komunią św. w pierwsze soboty, ze względu na katechezę księdza w piątek.

8.Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego, radosnego wypoczynku. W naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

Intencje Mszalne na 20 Tydzień Zwykły od 20.08 do 27. 08. 2017

20 Niedziela Zwykła – 20.08
8.oo - + Władysława Bruzdę w 23 rocznicę ++ ( rezerwacja)
10.oo - o zdrowie i Błogosławieństwo dla Mateusza i Iwony Ujma ()
10.oo - ++ Zofię Pokuta w 5 rocznicę ++ i Teodora męża ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Henryka i Genowefy Bobek w 50 rocz. małżeństwa
16.oo - ++ Stanisława Paryłę w 10 rocznicę ++ i Cecylię żonę
________________________________________
Poniedziałek – 21.08

18.oo - + o zdrowie i błogosławieństwo dla Eugenii Suder w 85 rocznicę urodzin ()
18.oo - + Marię Trójniak ()
18.oo - + Helenę Krawczyk (od syna Jerzego z rodziną)

________________________________________
Wtorek – 22.08()
18.oo - + Władysława Pelca (od Krystyny Jałocha)
18.oo - + Józefę Rusek (od Bronisława Dziedzica z rodziną)
________________________________________
Środa – 23.08()

18.oo - ++ Mieczysława i Marię Jałocha ()
18.oo - + Zofię Dolaś ( od chrześnicy Teresy)
18.oo - + Henryka Kraińskiego (od siostry Ireny Przędzik z rodziną)

________________________________________
Czwartek – 24.08 ()

18.oo - + Władysława Pelca ( od Izabeli i Marka Wrona)
18.oo - + Aleksandra Kozioła (od rodzin: Suchan i Kowalczyk)
________________________________________
Piątek – 25.08
18.oo - + Mieczysława Frasia w 20 rocznicę ++ ()
18.oo - + Ludwika Adamowicza ()
18.oo - + Edwarda Ujmę (od chrześniaka Wojtka)
________________________________________

Sobota – 26.08 – Marki Bożej Częstochowskiej

7.oo - + Jana Gawlika ( od bratowej Marii z rodziną)
7.oo - + Henryka Kraińskiego (od siostry Józefy Bieleckiej z rodziną)
10.oo - ++ Krzysztofa Budka w 3 rocznicę ++ oraz Józefa Ojca i Józefa brata
15.oo - + o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Eweliny Klaudii Niemiec i Jakuba Bobka
16.oo - + o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Marty Wieloch i Adama Gawlika
18.oo - ++ Władysławę i Tadeusza Wadowskich ()
________________________________________
20 Niedziela – 20.08
8.oo - + Włodzimierza Górę w 24 rocznicę ++
8.oo - ++ Helenę i Zbigniewa Daszczyszak()
10.oo - + Władysława Pelca (od Urszuli Jałocha)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Mieczysława i Anny Luzar w 45 rocz. małżeństwa
16.oo - + Kazimierza Kozę w 22 rocznicę ++ ()