1. Dzisiaj przypada 21 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po południu o godz. 15.4o Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godzinie 10.oo lub 12.oo, podczas których będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.
Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy: jutro wspominać św. Augustyna, syna św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła

We wtorek, 29 sierpnia, będziemy wspominać Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

W piątek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy, norbertanki pochodzącej z polskiego rodu Odrowążów. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Msze święte od poniedziałku rano i wieczorem.

W sobotę od godz. 8.2o odwiedzimy chorych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17.oo.

Nabożeństwa w tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek, wtorek i o godz.17.3o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17,4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o godz. 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po mszy św. o godz.7.oo
- Nabożeństwo do serca Pana Jezusa – w piątek o godz.17,45;
- Modlitwy w intencji rodzin i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka w sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo, a po Mszy o godzinie 19.oo czuwanie pierwszosobotnie z Jezusem Eucharystycznym do godziny 21.oo.

3. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i piątek po mszy św. wieczornej do 20.oo, a we czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo.

5. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii z ul. Gilowej, z ul. Herbowej i ul. Wróblowickiej, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać. W dniu dzisiejszym wspieramy ofiary Huraganu w naszym kraju składają dobrowolne ofiary do puszek.

7. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do domu Ojca Mieczysława Łukasik z Wróblowic (95 lat). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie...

Intencje Mszalne na 21 Tydzień Zwykły od 27.08 do 3. 09. 2017

21 Niedziela Zwykła – 27.08
8.oo - + Włodzimierza Górę w 24 rocznicę ++
8.oo - ++ Helenę i Zbigniewa Daszczyszak()
10.oo - + Władysława Pelca (od Urszuli Jałocha)
10.oo - ++ Władysławę i Tadeusza Wadowskich ()
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Mieczysława i Anny Luzar w 45 rocz. małżeństwa
16.oo - + Kazimierza Kozę w 22 rocznicę ++ ()
16.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()

Poniedziałek – 28.08

7.oo - + Józefę Rusek (od Władysławy Kaczmarczyk z rodziną)
7.oo - + Józefę Rusek (od Teresy i Waldka Bogdanik)
7.oo - + Janinę Góra ( od siostry Anieli)
18.oo - + Henryka Kraińskiego (od chrzestnej z rodziną)

Wtorek – 29.08()
7.oo - + Janinę Sukiennik
7.oo - + Helenę Krawczyk (od Heleny Brożek)
7.oo - + Helenę Krawczyk (od Edwarda Brożka z rodziną)
18.oo - + Jana Krawczyka (od żony Anieli

Środa – 30.08()
7.oo - + Zofię Dolaś ( od rodziny Brożek)
7.oo - + Zofię Dolaś (od sąsiadów Jałochów)
7.oo - + Jana Gawlika (od rodziny Putaj)
18.oo - + Henryka Kraińskiego ( od sąsiadów z ul. Nowickiego)
18.oo - + Halinę Hajduk (od męża Jana)

Czwartek – 31.08 ()
7.oo - + Aleksandra Kozioła ( od Beaty i Grzegorza Stróżek)
7.oo - + Edwarda Ujmę ( od rodziny Suwaj z Białki)
7.oo - + Edwarda Ujmę ( od Mateusza i Władysława Iżyk z Lipnika)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Szymona Czorta w 18 rocznicę urodzin ()
18.oo - + Janinę Góra (od rodziny Luzar)

Piątek – 1.09
7.oo - + Bronisława Pabiana
7.oo - + Czesławę Guzik
18.oo - ++ Bronisława Frasika oraz jego rodziców Michała i Helenę ()

Sobota – 2.09
7.oo - + Józefę Rusek (od Barbary i Janusza Bruzda)
7.oo - + Józefę Rusek ( od rodziny Worytko)
7.oo - + Helenę Krawczyk (od rodziny Kowalczyk z Wrząsowic)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Bożeny i Tadeusza Puchała w 50 rocznicę małżeństwa
18.oo - ++ Stefana Szymskiego i jego rodziców ()
________________________________________
22 Niedziela – 3.09
8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży Suchan
8.oo - ++ Bronisławę i Stanisława Bała ()
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Elżbiety i Wojciecha w 25 rocznicę małżeństwa ()
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Pauliny w 18 rocznicę urodzin
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Bronisława Brożka i Bogdana Brożek ()