1. Dzisiaj przypada 22 niedziela zwykła w roku liturgicznym. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!” . Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu. Po południu o godz. 15.4o Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
W sobotę wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy, dziewicy; w naszej parafii Dzień Chorych – Msza św. w intencji chorych o 9.oo. Podczas Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Od godz. 8.3o okazja do spowiedzi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo.
Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku mszy św. i nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo. W dni powszednie zapraszam również na Nabożeństwa w tygodniu:
- Różaniec - - w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz.17.3o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - we środę o godz. 17,4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego - we czwartek o godz. 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia - w piątek o godz.17.4o

3. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tylko Sprawy konieczne takie jak pogrzeb czy potrzeba zaświadczenia można załatwić codziennie zaraz po Mszy św. wieczornej. Sprawy cmentarne w przyszłym tygodniu.

5. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii parafianom: z ul. Gościnnej, dziękuję także za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym przez Wichurę. Dziękuję również za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do domu Ojca: Paweł Hajoł z Wrząsowic ( 60 lat) oraz Józef Orzechowski ze Zbydniowic ( 65 lat). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie ……..


Intencje Mszalne na 22 Tydzień Zwykły od 3.09 do 10. 09. 2017

22 Niedziela Zwykła – 3.09
8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży Suchan
8.oo - ++ Bronisławę i Stanisława Bała ()
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Elżbiety i Wojciecha w 25 rocznicę małżeństwa ()
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Pauliny w 18 rocznicę urodzin
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Bronisława Brożka i Bogdana Brożek ()

Poniedziałek – 4.09

7.oo - ++ Franciszka i Rozalię Surówka ()
7.oo - ++ Otylię Kaczmarczyk i Edwarda męża oraz Franciszka i Franciszkę jej rodziców ()
18.oo - ++ Izabelę Trubicką, Mikołaja Trubickiego oraz Krystynę Kapuła ()

Wtorek – 5.09()
7.oo - + Władysława Pelca (od Romana Młynarczyka z synami)
7.oo - + Władysława Pelca (od Daniela i Małgorzaty Jałocha)
18.oo - + Józefę Rusek (od rodziny Mirocha)

Środa – 6.09()
7.oo - + Edwarda Ujmę ( od rodziny Fill)
7.oo - + Edwarda Ujmę (od rodziny Fill)
18.oo - ++ Józefę i Stanisława Urbanik ()

Czwartek – 7.09 ()
7.oo - + Helenę Krawczyk ( od róży św. Katarzyny)
7.oo - + Helenę Krawczyk ( od syna Tadeusza z żoną)
18.oo - ++ Danutę i Tadeusza Koziarczyk ()

Piątek – 8.09
7.oo - + Bronisława Joba, Mariana syna oraz Ryszarda Wilczyńskiego
7.oo - + Jana Krawczyka
18.oo - + Stefana Bednarskiego w 20 rocznicę ++ ()

Sobota – 9.09
7.oo - + Władysława Pelca (od rodziny Surdel)
7.oo - + Jana Krawczyka ( od córki Bogusławy Jałocha)
9.oo - w intencji chorych z naszej parafii ()
16.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Natalii Dziedzic i Krzysztofa Żmudzkiego
18.oo - ++ Zbigniewa Raka i jego rodziców
18.oo - + Halinę Hajduk (od c. Urszuli z mężem)
________________________________________
23 Niedziela – 10.09
8.oo - ++ Antoninę i Tadeusza Poznańskich
8.oo - + Lucynę Dolaś w 9 rocznicę ++ ()
10.oo - + Marię Guzik w 1 rocznicę ++ ()
10.oo - + Artura Bartosika
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
12.oo - ++ Annę Stefanik w 11 rocznicę ++ oraz Leopolda męża
16.oo - + Edwarda Joba w 10 rocznicę ++ ()