1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęcie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, które ma nas powoli wyciszyć i dopomóc wejść w atmosferę Wielkiego Postu. O godz. 13.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy o godz. 16.oo. W dniu dzisiejszym zapraszam na czuwanie szczególnie parafian z Wróblowic. O godz. 15.3o. nabożeństwo w intencji chorych, połączone z błogosławieństwem Lourdskim. O godz.16.oo Msza święta i dodatkowa Msza św. o godz. 18.oo dla dzieci z klas III i ich rodziców.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W poniedziałek i wtorek dalszy ciąg Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Czuwanie adoracyjne rozpocznie się o godz. 15.oo, a zakończy Mszą św. o godz. 18.oo. Szczegółowy program Nabożeństwa umieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Na poniedziałek zapraszam parafian z Wrząsowic, a na wtorek parafian z Kurdwanowa i Zbydniowic.
W najbliższą środę, Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Msze Święte w tym dniu będą o godzinie 7.oo; 10.oo; 16.oo i 18.oo. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.

Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych czyli rezygnacja ze spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, bez górnej granicy wieku (w Środę Popielcową oraz wszystkie piątki całego roku z wyjątkiem uroczystości). Natomiast post obowiązuje wszystkich między 18 do 60 rokiem życia w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post oznacza, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Kościół zachęca, aby w praktykę wstrzemięźliwości wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do tego zobowiązani.
Przypominam także, że w Wielkim Poście mamy obowiązek powstrzymać się od udziału w zabawach.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:
w każdy piątek w naszym kościele z Chrystusem i Jego bolejącą Matką będziemy przemierzali Drogę Krzyżową: - po Mszy o godz. 7.oo z dorosłymi; o godz. 16.oo z dziećmi; o godz. 17.3o z dorosłymi, - po drodze krzyżowej Msza święta; o godz. 19.oo z młodzieżą, a w każdą niedzielę będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godzinie 15.15.
Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych!
Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będą od 2 Niedzieli Wielkiego Postu (25.02) do środy (28.02). Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Porosło. Aktualnie jest na studiach doktoranckich w Hiszpanii w Pampelunie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu we środę, czwartek i sobotę od godz. 17.oo. do 18.oo
Pozostałe Nabożeństwa w tygodniu:
- Nabożeństwo Różańcowe - w sobotę o godzinie 17.3o.
- Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - we środę o godz. 17.4o
- Nowenna do Przemienienia Pańskiego - we czwartek o godz. 17.40
- Koronka do Bożego Miłosierdzia - w piątek o godz. 17.40,

3. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie: rano przed mszą św. i po południu od 17.oo do 18.oo.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek od 19.oo do 20.oo, oraz w czwartek i sobotę od godz.8.oo do 9.oo

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Źródła; WPIS-u, Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

6. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii przez chorych przy okazji odwiedzin na I piątek, parafianom z ul. Krzyżańskiego; z ul. Cechowej, z ul. Zaogrodzie oraz za te złożone dzisiaj na tacę.

7. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Statystyka za rok 2017 Wróblowice

1. ochrzczonych w parafii - 57 [ K – 5; W – 25; Wr – 22; Z – 5 ]
poza parafią - 13 ( razem 70 )
2. I Komunia św. – 92
3. Bierzmowani – 75
4. Małżeństwa – 14 + [ 3 licencje i 10 w innej parafii ]
5. Zmarli – 63
6. Rozdano komunii 53 000

Intencje Mszalne na Tydzień od 11.02 – do 18.02.2018

6 Niedziela Zwykła - 11.02.2018
8.oo - + Władysława Jurek w 20 rocznicę ++ ()
8.oo - ++ Józefę Kuzera w 12 rocznicę ++, Władysława męża, Stanisława syna ()
10.oo - ++ Janinę i Mieczysława Kurleto()
12.oo - + w intencji chorych z naszej parafii ()
12.oo - dziękczynna za otrzymane łaski w ciągu roku
16.oo - ++ Czesława Frasika i jego rodziców ()
18.oo - ++ spoczywających na naszym cmentarzu (dantis)

Poniedziałek – 12,02
7.oo - + Jerzego Krawczyka (od rodziny Bruzda)
7.oo - + Walerię Chachlowską ( od wnuka Grzegorza z rodziną)
7.oo - + Krzysztofa Jałochę (od córki Eweliny z rodziną)
18.oo - + Jakuba Sukiennika ()

Wtorek – 13.02()
7.oo - + Albina Gawora ( od rodziny Janik z Krakowa)
7.oo - + Edwarda Kaperka ( od sąsiadów)
7.oo - + Danutę Pamuła (od Janiny Łukasik z rodziną)
18.oo - + Danutę Sordyl (od scholi Cantores)

Środa – 14.02 ()
7.oo - + Ryszarda Gąsiorowskiego (od rodziny Wąsowicz))
7.oo - ++ spoczywających na naszym cmentarzu ()
10.oo - + Bogumiłę Ujma (od Wandy i Zdzisława Ujma)
16.oo - + Stanisławę Gara (od Bożeny i Roberta )
18.oo - ++ Mariana i Edwarda Kuter, Władysława Bugaja oraz Adelę Dziedzic
18.oo - + Mieczysławę Lach (od dzieci z rodzinami )

Czwartek – 15.02 ()
7.oo - + Cecylię Kuźma (od Pawła Papuga z rodziną)
7.oo - + Bożenę Koczara (od bratowej z rodziną)
7.oo - + Stanisławę Waśniowską (od Jerzego Ujmy z rodziną)
18.oo - + Anielę Job ( od wnuka Marcina z rodziną)
18.oo - + Tadeusza Mączeńskiego (od wnuków)

Piątek – 16.02
7.oo - + Edwarda Ujmę (od kuzynek: Joanny i Elżbiety z rodzinami)
7.oo - + Jana Bylicę (od brata Walentego)
7.oo - + Józefa Orzechowskiego (od brata)
18.oo - + Danutę Pamuła ()

Sobota – 17.02
7.oo - ++ Eugenię i Ludwika Stefanik ()
7.oo - + Stanisława Sz. () za ++ spoczywających na naszym cmentarzu ()
7.oo - za ++ spoczywających na naszym cmentarzu ()
18.oo - ++ Jadwigę i Mariana Gaik oraz Franciszka i Mariusza Staniak ()
18.oo - + Stanisława Urbanika (od rodziny Kowalczyk) ()

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02
8.oo - ++ Ignacego, Franciszka i Honoratę Pietruszka oraz Stanisławę Buszta ()
8.oo - ++ Jana i Helenę Żak ()
10.oo - ++ Janinę Liszka w 5 rocznicę ++ i jej rodziców: Irenę i Stanisława()
10.oo - + Zofię Waśniowską ( od wnuczki Angeliki z rodziną)
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców ()
16.oo - + Małgorzatę Sarga w 10 rocznicę ++ ()