1. Uroczystość Trójcy Świętej. W naszej parafii dzieci z klas IV świętują 1 rocznicę I Komunii Świętej na Mszy o godz. 10.oo dzieci z Wróblowic, o godz. 12.oo dzieci z Wrząsowic, a o godz. 18.oo dzieci ze szkoła Viktoria Center z Wrząsowic. O godz. 15.3o Nabożeństwo majowe, a 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, polskiej zakonnicy, patriotki, założycielki zgromadzenia sióstr urszulanek szarych
We czwartek będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszej miejscowości. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.
W naszej parafii uroczysta Msza święta będzie o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Czort (przy ul. Wróblowickiej) ; drugi przy posesji p. Koza (ul Niewodniczańskiego); trzeci na placu przed cmentarzem; czwarty na placu przy kościelnym. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji: dziewczynki w strojach krakowskich do sypania kwiatów, małych chłopców do dzwonienia, dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych, panie do niesienia feretronów i obrazów i światła; panów do niesienia baldachimu i chorągwi, strażaków z Wrząsowic i Zbydniowic, orkiestrę, scholę Cantores, młodzież, wszystkich ministrantów i lektorów. Wszystkich zapraszam do udziału w tym wspólnym i publicznym wyznaniu wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Po procesji będzie odprawiona Msza święta dla tych, którzy nie będą na Mszy o godz. 10.oo.
W dniach oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
W piątek wspomnienie św. Justyna, rzymskiego filozofa, obrońcy wiary, męczennika
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo. ( z wyjątkiem czwartku)
Nabożeństwa w naszym kościele w tygodniu:
- Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.3o, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.3o. Dzień dziecka.
- Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy o godz. 7.oo
- W sobotę po Mszy o godz. 7.oo modlitwy w intencji rodzin i rodziców oczekujących na narodziny dziecka. Od 19.oo do 21.oo czuwanie z Jezusem.
Odwiedziny chorych z komunią świętą w sobotę od godz.8.3o

3. Okazja do spowiedzi świętej codziennie - rano przed Mszą świętą i po południu od 17.oo do 18.oo

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; WPiSu i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za dar ołtarza rodzicom dzieci ze szkoły VC z Wrząsowic ( ornat biały maryjny z wizerunkiem MB Częstochowskiej) rodzicom dzieci z Wrząsowic ( obrus na główny ołtarz) oraz rodzicom dzieci z Wróblowic za ofiarę pieniężną (zakupiono komplet 3 ornatów białych), oraz i za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Intencje Mszalne na Tydzień od 27.05 – do 3.06.2018

Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ – 27.05.2018
8.oo - + Mariana Proficza ()
8.oo - + Adama Pabiana w 9 rocznicę ++ ()
10.oo - dziękczynna w 1 rocznicę Komunii od dzieci z Wróblowic ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - dziękczynna w 1 rocznicę Komunii od dzieci z Wrząsowic ()
16.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Agnieszki i Daniela Jałocha w 4 rocznicę ślubu
18.oo - dziękczynna w 1 rocznicę Komunii od dzieci ze szkoły Victoria Center ()

Poniedziałek – 28.05
7.oo - + Edwarda Ujmę (od Ryszarda i Stefanii Ujma z rodzinami)
7.oo - + Jana Bylicę ( od rodziny Kurleto)
7.oo - + Bogumiłę Ujma ( od Kazimiery Piszczek)
18.oo - ++ Aleksandra Książka w 24 rocznicę ++ oraz jego żonę Czesławę ()

Wtorek – 29.05 ()
7.oo - + Krzysztofa Jałochę (od współpracowników Piotra Janika)
7.oo - + Cecylię Kuźma (od pracowników Urzędu Statystycznego)
7.oo - + Walerię Chachlowską (od Anety i Andrzeja Nowotarskich)
18.oo - + Janinę Wrona (od rodziny Jeżak z Lusiny)

Środa – 30.05 ()
7.oo - + Mieczysławę Lach (od rodziny Salawa)
7.oo - + Czesława Rapacza (od siostry Heleny z mężem)
7.oo - + Zdzisława Guzika (od rodziny Suchan)
18.oo - + Andrzeja Suchana (od Caritasu)
18.oo - + Leszka Tomanę (od rodziny Urbanik)

Czwartek – Boże Ciało – 31.05 ()
8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Jana i Małgorzaty Michalik w 35 rocznicę ślubu ()
8.oo - + Krzysztofa Romańczyka (od kolegów z pracy Dominika)
10.oo - + w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
10.oo - + Józefa Paryłę w 9 rocznicę ++ ()
10.oo - ++ Marię, Jacka i Antoniego Pawlas ()
12.3o (po procesji) - ++ Izabelę i Mikołaja Trubickich oraz Krystynę Kapuła
16.oo - + Stefana Szymskiego w rocznicę ++

Piątek – 1.06
7.oo - + Annę Brożek (od Piotra Brożka z rodziną)
7.oo - + Tadeusza Proficza (od rodziny Kowalczyk)
7.oo - + Władysławę Frankowską (od bratowej Marii)
14.3o - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Natalii Guzik i Sebastiana Kaim()
18.oo - + Mieczysława Kozę w 22 rocznicę ++ ()

Sobota – 2.06
7.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Sławomira i Jolanty Banach w 5 rocznicę ślubu ()
7.oo - + Zofię Nowak ()
7.oo - + Barbarę Malinowską (od Józefa Łukasika)
18.oo - ++ Leszka Kołodzieja i jego rodziców
18.oo - + Władysławę Frankowską (od bratanicy Anny z rodziną)

9 Niedziela Zwykła – 3.06.
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży zelatorki Suchan ()
8.oo - ++ Tadeusza Ujmę w 25 rocznicę ++ i jego żonę Zuzannę ()
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Szymona w 18 rocznicę urodzin ()
10.oo - + Edwarda Ujmę ( od siostry Gosi Guzik z rodziną)
12.oo – w intencji parafian i ofiarodawców ()
16.oo - + Zygmunta Leszka
16.oo - + Czesława Rapacza (od Agaty Olejarczyk z rodziną)