1. Dzisiaj Pan Jezus poucza swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.
Po południu o godz. 15.4o Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro wspomnienie św. Bernarda (1090-1159), opata i doktora Kościoła piewcy chwały Maryi.,
We wtorek wspomnienie św. Piusa X (1835-1914), papieża, realizatora hasła: odnowić wszystko w Chrystusie We środę będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę, Królową nieba i ziemi.
W piątek przypada święto ku czci św. Bartłomieja, Apostoła, świadka Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennika
W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo.

Nabożeństwa w tygodniu:
- Różaniec w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz.17.3o;
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o godz.17.4o;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o godz. 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz.17,4o;

3. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo do 17.4o

4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: we wtorek, środę i piątek po mszy św. wieczornej i w sobotę od 8.oo do 9.oo.

5. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać.

7. Pragnę poinformować, że nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy wspólną modlitwą w dniu 2 września w niedzielę na Mszach świętych o godz.10.oo i o 12.oo. Już dzisiaj zapraszamy rodziców ze swoimi dziećmi.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszło do Domu Ojca tragicznie zmarłe 3,5 letnie dziecko – Adaś z Wrząsowic. Pogrzeb będzie we środę o godz. 14.oo. Polećmy Bogu zasmuconych i bardzo cierpiących rodziców tego dziecka. Pod Twoją obronę……

9. Wszystkim wypoczywającym jeszcze na urlopie życzymy udanego, radosnego wypoczynku. W naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich wypoczywających. Prosimy Boga, aby wszyscy bez uszczerbku na ciele i duchu szczęśliwie powrócili do domu i do swoich zajęć.

10. Informowałem w czerwcu – gdy ogłoszono zmiany w parafiach naszej diecezji – jakich dokonał arcybiskup Marek Jędraszewski, że wikariusz naszej parafii ks. Daniel Małysa został skierowany do pracy w parafii św. Jana Chrzciciela na Prądniku Czerwonym w Krakowie.
Wróblowice to była Jego pierwsza parafia w pracy kapłańskiej. Był z nami 4 lata. Tu stawiał pierwsze kroki jako kapłan i uczył się realizować swoje powołanie. Pragnę w imieniu całej naszej parafii serdecznie Mu podziękować, za ten wspólnie spędzony czas. Za Jego posługę sakramentalną, katechetyczną i duszpasterską w naszej wspólnocie. Za jego troskę o służbę liturgiczną – ministrantów, lektorów, scholę. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego w nowym środowisku. Myślę, że nie zapomni tak szybko o naszej parafii.

Intencje Mszalne na Tydzień od 19.08 – do 26.08.2018

20 Niedziela Zwykła – 19.08.

8.oo - ++ Stanisława i Jana Poznańskich oraz ich rodziców
8.oo - + Mieczysława Krawczyka (od Ewy i Feliksa Drab )
10.oo - ++ Jadwigę i Mariana Gaik oraz Franciszka i Mariana Staniak
10.oo - w intencji pielgrzymów
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - + Lucynę Młynarczyk w 4 rocznicę ++

Poniedziałek – 20.08

18.oo - + Leopolda Surówkę w 5 rocznicę ++ ()
18.oo - + Marię Pers (od siostry Genowefy )

Wtorek – 21.08

18.oo - ++ Stanisława Stefanika, Marka syna ()
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Maji w 1 rocznicę urodzin ()

Środa – 22.08

18.oo - + Stefanię Brożek ( od córki Bogumiły)
18.oo - + Bronisławę Job ( od córki Elżbiety)

Czwartek – 23.08

18.oo - + Franciszkę Jałocha (od córki Iwony z rodziną)
18.oo - + Jana Bylicę (od Anny i Józefa Wrona)

Piątek – 24.08

18.oo - + Mieczysławę Lach (od kuzynki Haliny z rodziną)
18.oo - + Czesława Rapacza (od Marzeny i Agnieszki Główka)

Sobota – 25.08

18.oo - + Mieczysława Frasia w 21 rocznicę ++ ()
18.oo - + Ludwika Adamowicza ()

21 Niedziela Zwykła – MB Częstochowskiej 26.08.

8.oo - + Kazimierza Kozę w 23 rocznicę ++
8.oo - + Włodzimierza Górę ( )
10.oo - ++ Izabelę i Mikołaja Trubickich oraz Krystynę Kapuła
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Józefy i Franciszka Wnęk w 50 rocznicę małżeństwa
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Edyty i Roberta Michalik w 10 rocznicę małżeństwa
16.oo - ++ Krzysztofa Budka w 4 rocznicę ++, Józefa ojca i Józefa brata rezerwacja