1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.
Dzisiaj po południu o godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro, o godz. 7.oo ostatnie roraty i ostatni dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus. Jutro kończy się okres Adwentu, a zaczyna okres Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku 24 grudnia, na wtorek 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
Ale jeszcze wcześniej w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Dlatego w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej dzisiaj między mszami, jutro od 6.3o, a także po Mszy św. roratniej.

- we wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze święte o 8.oo; 10.oo; 12.oo; po południu o godz. 15.30 Nieszpory, a o 16.oo ostatnia Msza św.
- w środę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze Święte tak w niedzielę. Składka w drugie święto jest przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia.
- w czwartek, 27 grudnia, wspomnienie Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa.
- w piątek, 28 grudnia, wspomnienie Świętych Młodzianków, męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nienarodzonego.

W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

W tym tygodniu:
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o godz. 8.oo
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek po Mszy św. o godz. 18.oo
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 7.oo i po Mszy św. o godz. 18.oo ( zmiana ze względu na wizytę duszpasterską)

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko: we czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo oraz w piątek od godz. 19.oo ( w poniedziałek, wtorek i środę kancelaria jest nieczynna )

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym, a także za ofiary indywidualne złożone przez parafian: z ul Krzyżańskiego, Wróblowickiej i Cechowej ( po 200 zł), z ul. Syreńskiego (50 zł).

Wizyta duszpasterska /kolęda/

W tym tygodniu w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (od 27 XII do 29 XII 2012)

Wrząsowice - (ks. Adam Szostak - Proboszcz)

Piątek – 28.12 – od 10.oo – ul. Zielona (początek od Świątnik); ul. Zalesie, ul. Zemankówka, ul. Sportowa Polanka i ul. Leśna
Sobota – 29.12 – od 10.oo – ul. Bonifraterska, ul. Szewczykowa i ul. Brandysówka

Wróblowice - (ks. Piotr Pacyga – wikariusz)

Czwartek – 27.12 – od 9.oo – ul. Myślenicka od Swoszowic do ul. Krzyżańskiego
Piątek – 28.12 – od 9.oo – ul. Ks. Kajzera, ul. Parafialna, Familijna, ul. Mirtowa, ul. Herbowa i ul. Bochnaka
Sobota – 29.12 – od 9.oo – ul. Łysogórska, ul. Chałubińskiego, ul. Niewodniczańskiego (bez osiedla, do ul. Krzyżańskiego)

Intencje Mszalne na 4 Niedzielę Adwentu i Boże Narodzenie
23.12.2012 – 30.12.2012

4 Niedziela Adwentu – 23.12

8.oo - ++ Magdalenę, Jana i Andrzeja Gruszka
10.oo - + Anielę i Jana Urbanik
10.oo – o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Bruzda /rezerwacja/
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Bronisława Brożka
16.oo - ++ Stefana Kostrz i jego rodziców Józefa i Annę.

Poniedziałek – 24.12 - Wigilia

7.oo - + Władysławę Marek ( int od bratowej Weroniki z rodziną z Andrychowa)
7.oo - + Marię Frasik ( int od Doroty i Krzyśka Frasik z rodziną)
7.oo - + Władysława Proroka ( int od szwagra Zdzisława z żoną )
24.oo - ++ Adama Moskala i Krystynę Gniadek
24.oo - + Wacława Gawora

Wtorek – 25.12 Boże Narodzenie

8.oo - + o zdrowie i błogosławieństwo dla Macieja Pabiana w 1 rocznicę urodzin
8.oo - + Romana Szymskiego
10.oo - o rozszerzenie kultu św. Michała Archanioła, Archaniołów i Aniołów i powstanie w Krakowie zastępów rycerzy św. Michała Archanioła
10.oo - + Marię Frasik ( int od Stanisławy i Mariana Frasik z rodzina)
12.oo - ++ Antoniego i Stefanię Drab, oraz Jana, Reginę, Czesława i Józefa Jałochę
12.oo - ++ Eugeniusza Job, Agatę i Szymona Proficz oraz Włodzimierza Jałochę
16.oo - ++ Józefa i Stanisławę Chmielek oraz Adelę i Piotra Sierant
16.oo - ++ Jana i Helenę Guzik oraz Jana i Teodora synów

Środa – 26.12 – Świetego Szczepana

8.oo - + Tadeusza Stefanika w 30 rocznicę ++
10.oo - + Janinę Plucińską
10.oo - ++ Mieczysława Bylicę w 3 rocz. ++; jego rodziców: Agatę i Piotra Bylica oraz Julię i Fabiana Salawa
12.oo – w intencji dzieci oraz wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Józefa Budka i Józefa syna w 7 rocznicę ++
16.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Andrzeja i Jadwigi Woźniak w 25 rocznicę małżeństwa
16.oo - + Krystynę Fraś w 2 rocznicę ++

Czwartek – 27.12

7.oo - + Jerzego Siudę
7.oo - + Marię Frasik ( int od chrześnicy Gabrieli z rodziną)
18.oo - + Władysławę Marek ( int od rodziny Pitala z Jawornika)

Piątek – 28.12

7.oo - + Władysławę Marek ( int od sąsiadów i znajomych ze Zbydniowic)
7.oo - + Marię Frasik (int od przyjaciół z giełdy)
18.oo - ++ Władysława Tylka i jego rodziców

Sobota – 29.12

7.oo - + Władysławę Marek (int od sąsiadów i znajomych ze Zbydniowic)
7.oo - + Władysława Proroka (int od Jakuba Michta)
18.oo - + Marię Frasik (int od Michała i Basi Frasik)

Niedziela po Bożym Narodzeniu – 30.12
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla x Prałata
10.oo - + Jana Wronę
10.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Danuty i Mariana w 40 rocznicę ślubu
16.oo - + Jana Kowalczyk