1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2012 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to bardzo stosowny moment, aby baczniej spojrzeć na nasze rodziny. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi w doczesnej pielgrzymce wiary. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi opartych na prawdziwej miłości.
Dzisiaj po południu o godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Zbliżamy się do końca roku kalendarzowego 2012. Jutro o godz. 17.oo Msza święta i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w naszym kościele. Będziemy dziękować Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Będziemy przepraszać za wszelkie błędy i odejścia od miłości. A także będziemy prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. W tym czasie warto zapytać siebie: jak wygląda moje życie, jak wygląda moja relacja z Panem Bogiem, czy i na ile wypełniam moje chrześcijańskie zobowiązanie dawania świadectwa wiary wobec bliźnich? Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
W najbliższy wtorek, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2013. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny: o 8.oo, 10.oo, 12.oo i 16.oo.
We środę wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego (329-379) i Grzegorza z Nazjanzu (330-390), biskupów i doktorów Kościoła żyjących w IV wieku.
W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Po Mszy o godz. 7.oo modlitwy w intencji matek oczekujących na urodzenie dziecka i w intencji rodzin. Po mszy św. o godz. 18.oo Nowenna miesięcy przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii: bł. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny w naszej parafii. Będzie to 7 czuwanie.
Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy modlić się o owocne Nawiedzenie dla naszej parafii. Program czuwania:
- po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja w ciszy do 20.oo;
- o 20.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia;
- o 20.30 Modlitwa Różańcowa;
- o 21.oo Apel Jasnogórski i czuwanie z Janem Pawłem II;
Czuwanie modlitewne zakończymy około godz. 21.40

W tym tygodniu:
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o godz. 18.oo
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek po Mszy św. o godz. 18.oo
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 7.oo, a po Mszy św. o godz. 18.oo nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą święta, w piątek od 17.oo. Odwiedziny Chorych w piątek od godz. 8.15.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli). Po Mszy św. poświecenia kadzidła i kredy. Można nabyć sobie kadzidło w zakrystii składając drobną ofiarę do puszki na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.
Na godz. 18.oo zapraszamy rodziców dzieci z klas drugich wraz z dziećmi na Mszę św. i spotkanie w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: we czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo oraz w środę i piątek od godz. 19.oo ( w poniedziałek i wtorek kancelaria jest nieczynna )

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

Wizyta duszpasterska 2013
W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.


Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (od 2.01 do 5.01.2013 roku)

Wrząsowice - (ks. Adam Szostak - Proboszcz)

Środa - 2.01 – od 10.oo - ul. Jaśminowa, ul. Kwiatowa (prawa strona do ul. Brzegi i z powrotem lewą stroną), po drodze ul. Wąwozowa i ul. Wierzbowa
Czwartek - 3.01 – od 10.oo - ul. Brzegi, ul. Rajska, ul. Piekło, ul. Kraśnik (do ul. Orzechowej), ul. Orzechowa, do p. Krawczyka
Sobota - 5.01 – od 10.oo - ul. Witolda Pileckiego (do figury), ul. Zacisze i ul. Malownicza.

Wróblowice - (ks. Piotr Pacyga – wikariusz)

Środa - 2.01 – od 15.oo – ul. Wróblowicka ( początek od P. Suchan do ul. Niewodniczańskiego)
Czwartek - 3.01 – od 9.oo – ul. Grzepskiego ( początek od ul. Niewodniczańskiego )
Piątek - 4.01 – od 14.oo – ul. Matematyków Krakowskich (początek od ul. Chrzanowskiego)
Sobota - 5.01 – od 9.oo – ul. Krzyżańskiego (najpierw prawa strona od skrzyżowania z ul. Niewodniczańskiego i z powrotem)

Intencje Mszalne na Niedzielę Świętej Rodziny
30.12.2012 – 6.01.2013

Niedziela po Bożym Narodzeniu – Świętej Rodziny - 30.12
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla x Prałata
10.oo - + Jana Wronę
10.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Danuty i Mariana w 40 rocznicę ślubu
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Józefa i Anieli Kaczmarczyk w 45 rocznicę ślubu
16.oo - + Jana Kowalczyk

Poniedziałek – 31.12 – Stary Rok
7.oo - + Władysławę Marek ( int od sasiadów i znajomych ze Zbydniowic)
17.oo - + Mieczysława Job
17.oo - + Annę Wrona w 42 rocznicę ++

Wtorek – 1.01. – Nowy Rok
8.oo – o błogosławieństwo w nowym roku dla wszystkich parafian i ofiarodawców
8.oo – w pewnej intencji
10.oo - + Michała Pateckiego w 13 rocznicę ++
12.oo - ++ Mieczysława i Janinę Kurleto
12.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Marcina i Anety Góra
16.oo - + Mieczysława Jałochę

Środa – 2.01
7.oo - + Władysławę Marek ( int od sąsiadów i znajomych ze Zbydniowic)
7.oo - + Marię Frasik ( int od Tomka Frasika z rodziną)
18.oo - + Władysława Proroka ( int od chrześniaka Roberta z żoną)

Czwartek – 3.01
7.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny Ciszewskich)
7.oo - + Władysława Proroka ( int od firmy Kowal)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Rafała w 18 rocznicę urodzin

Piątek – 4.01
7.oo - + Władysławę Marek ( int od sąsiadów i znajomych ze Zbydniowic)
7.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny Moskała)
18.oo - ++ Władysława Proroka ( int od rodziny Kotarba)

Sobota – 5.01
7.oo - + Władysławę Marek ( int od sąsiadów i znajomych ze Zbydniowic)
7.oo - + Marię Jałocha ( int od syna Tadeusza z żoną)
18.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny Moskała)

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.1
8.oo – w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
8.oo - ++ Janinę i Edwarda Siwarskich
10.oo - + Tadeusza Ptaka w 7 rocznicę ++
12.oo - + Mieczysławę Proficz
16.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny Chlebda z Rzeszotar)
18.oo – w pewnej intencji