1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Przypomina nam ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód przynosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. Zatem to kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej komunii z Bogiem i innymi, do przypomnienia sobie naszego chrześcijańskiego obowiązku, iż solą autentycznej wiary mamy pociągać innych ku Bogu.
Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2013) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Wiary!
Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, może także z naszej Parafii(!), aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zebrane dzisiaj ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne. Niech również one staną się misjonarzami miłości i pokoju także wśród najbliższych: w rodzinie i w gronie kolegów, koleżanek.
Dzisiaj po Mszy o godz. 8.oo zmianka różańcowa, po południu o godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta. Na godz. 18.oo zapraszamy rodziców dzieci z klas drugich wraz z dziećmi na Mszę św. i spotkanie w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W tym tygodniu:
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o godz. 18.oo
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek po Mszy św. o godz. 18.oo
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 7.oo, i po Mszy św. o godz. 18.oo.
- Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą święta.
W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Ale zastanowimy się też nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Może warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia, że poprzez chrzest święty rozpoczęła się moja komunia z Panem Bogiem, o której mam świadczyć własnym życiem wobec innych.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: we czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo; we wtorek, środę i piątek od godz. 19.oo (w poniedziałek kancelaria jest nieczynna)

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby naszej parafii parafianom: z ul. Grzepskiego (200zł), z Wrząsowic z ul. Brzegi (100 zł), przez chorych i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. Nasza parafia jest zaproszona na nocną Adorację do Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego 8. 01 ( z wtorku na środę). Adoracja rozpoczyna się od 21.oo i będzie trwała do 6.oo rano. Prosimy, aby osoby chętne zapisały się w Zakrystii. ( w jakim czasie będą adorować). Bardzo serdecznie zachęcam.

7. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Bruzda Jan z Wrząsowic. Dobry Jezu a nasz Panie ……

Wizyta duszpasterskiej w tym tygodniu (od 7.01 do 12.01.2013 roku)

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonaro-dzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy.
Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

Wrząsowice - (ks. Adam Szostak - Proboszcz)

Poniedziałek - 7.01 – od 10.oo – cd. ul Kraśnik, ul. Lawendowa, ul. Olszynka i ul. Spacerowa
Wtorek - 8.01 – od 10.oo – ul Bilówka, ul. Ugorek, ul. Gazdy, ul. Szkolna, ul. Dwór, ul. Parkowa
Środa - 9.01 – od 10.oo – ul. Zagrodzie, ul Ogrody i ul. Krzemowa
Czwartek - 10.01 – od 10.oo - ul. Pileckiego ( od nr początkowych), ul Cyprysowa,
Piątek - 11.01 – od 10.oo – ul. Wrzosowa ( od ul. Pileckiego) i ul. Różanki

Wróblowice - (ks. Piotr Pacyga – wikariusz )

Poniedziałek - 7.01- od 13.30 – ul. Niewodniczańskiego ( od skrzyżowania do ul. Aleksandrowicza) i
ul. Aleksandrowicza
Wtorek - 8.01 – od 9.oo – ul. Niewodniczańskiego (od ul. Aleksandrowicza do ul. Landaua)
Środa - 9.01 – od 14.3o – ul. Gościnna
Czwartek - 10.01 – od 9.oo – ul. Gilowa i ul. Dróżka
Piątek - 11.01 – od 14.oo – ul. Chrzanowskiego (od ul. Matematyków Krakowskich)
Sobota - 12.01 – od 9.oo – ul. Dróżka (od p.Czort) ul. Sawiczewskich, ul. Landaua i ul. Kenara
Niedziela - 13.01 – od 14.oo – ul. Niewodniczańskiego ( osiedle domów)


Intencje Mszalne na Niedzielę Objawienia Pańskiego
6.01.2013 – 13.01.2013

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6.01
8.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
8.oo - ++ Janinę i Edwarda Siwarskich
10.oo - + Tadeusza Ptaka w 7 rocznicę ++
12.oo - + Mieczysławę Proficz
16.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny Chlebda z Rzeszotar)
18.oo – w pewnej intencji

Poniedziałek – 7.01
7.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny Chlebda z Rzeszzotar)
7.oo - + Tadeusza Guzika ( int od kuzynki Józefy)
17.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo i mądry wybór drogi dla Kingi w 16 rocz. urodzin

Wtorek – 8.01
7.oo - + Władysława Proroka ( int od rodziny Pietrzyk
7.oo - + Marię Jałocha ( int od syna Zbigniewa z rodziną)
18.oo - + Henryka Wróbla

Środa – 9.01
7.oo - + Tadeusza Guzika ( int od kuzynki Anny)
7.oo - + Józefę Waśniowską ( int od córki Józefy)
18.oo - ++ Jana Więcha i Haliny Dąbrowskiej ( int od rodziny)

Czwartek – 10.01
7.oo - ++ Stanisławę i Mieczysława Kurleto
7.oo - ++ Jerzego, Stefania i Jana Kmita
18.oo - + Władysława Proroka ( int od Teleżyńskiej)

Piątek – 11.01
7.oo - + Władysława Proroka ( int od szwagra Tadeusza z rodziną)
7.oo - + Jerzego Cnotliwego ( int od rodziny Krawczyk)
18.oo - ++ Irenę szczurek i jej rodziców

Sobota – 12.01
7.oo - + Marię Frasik ( int od chrześniaka Adama)
7.oo - + Józefę Waśniowską ( int od syna z rodziną)
14.oo - o błogosławieństwo w życiu rodzinnym i małżeńskim dla Anny Kaczmarczyk i Michała Majewskiego
18.oo - + Władysława Proroka ( int od syna Piotra z rodziną)

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01
8.oo - ++ wypominanych
8.oo - o szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo dla Katarzyny
10.oo - ++ Józefa Budka syna, Józefa ojca - rezerwacja
12.oo – w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - + Zygmunta Adlera
16.oo - + Elżbietę Wrona w 34 rocznicę ++