1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy wszystkim ojcom serdeczne życzenia i zawierzamy opiece św. Józefa. Po Mszy o godz. 10.oo procesja Eucharystyczna. Nabożeństwo czerwcowe w dniu dzisiejszym o godz. 15.3o. O 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Narodzony pół roku przed Chrystusem syn św. Elżbiety i Zachariasza jest wyjątkowym prorokiem. Święty Jan Chrzciciel zapowiada bliskie nadejście Mesjasza i ogłasza Jego obecność wśród Izraela. Czczony jest jako pierwszy święty w Kościele powszechnym, obok św. Jana Apostoła. Patronuje bazylice laterańskiej – katedrze biskupa Rzymu.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Przepełnieni wdzięcznością za otrzymaną łaską zbawienia spoglądamy dziś ponownie na krzyż, aby dostrzec przebite włócznią Boże Serce, z którego wypływa zdrój wszelkiej łaski. Uroczystość niesie w sobie dwie przenikające się tajemnice: miłości Pana Boga, który otwiera przed nami swoje Serce, i nieprawości człowieka, którego grzechy ranią Serce Zbawiciela.

Zachęcamy, do podjęcia nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca. Przypominamy, że istotą i warunkiem pierwszych piątków jest uczestnictwo we Mszy Świętej wraz z przyjęciem Komunii św. wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata. Wierni, którzy nie są w stanie łaski uświęcającej, powinni wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W uroczystość poświęconą dwóm największym Apostołom. Kościół w tym dniu otacza szczególną modlitwą papieża, następcę św. Piotra, stróża depozytu wiary.

Rok szkolny został zakończony. Z tej okazji Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski składa wszystkim wybierającym się na urlop życzenia na nadchodzące wakacje 2019. Arcybiskup powiedział: „Życzę, by wszyscy korzystający z wypoczynku odzyskali siły fizyczne i odnowili siły duchowe. Życzę jedno-cześnie i bardzo zachęcam do tego, aby te wakacje były przeżywane razem z Panem Bogiem. Nie ma prawdzi-wie i dobrze przeżytego czasu odpoczynku duchowego, jeśli nie ma w nim miejsca na Boga. On przecież przede wszystkim daje nam siły abyśmy z nowym zapałem zwracali się do drugiego człowieka, niosąc mu orę-dzie miłości i pokoju; życzę również czasu pełnego radości i pokoju oraz, co nie bez znaczenia, aby pogoda wszystkim dopisała”.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo.

Nabożeństwa w naszym kościele w tygodniu:
- Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozo-stał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świę-tych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Jeszcze raz bardzo dziękuję: tym którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, oraz wszystkim, którzy włączyli się czynne w procesję: sypiąc kwiaty, dzwoniąc dzwonkami, niosąc światło, feretrony, chorągwie, baldachim; chórowi, orkiestrze, strażakom, służbie liturgicznej ołtarza, młodzieży, panom: organiście i kościelnemu, a także ks. Tomaszowi.
- Codziennie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.3o. Nowenny będą łączone z nabożeństwem. Dobiega końca miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ostanie nabożeństwo czerwcowe w niedzielę
- Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy o godz. 7.oo

3. Okazja do spowiedzi świętej codziennie - rano przed Mszą świętą i po południu od 17.oo do 18.oo,

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Małego Gościa, Źródła; WPiSu i Miłujcie się.

6. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do domu Ojca z naszej wspólnoty Władysław Wąsowicz z Wróblowic (78 lat). Pogrzeb będzie we środę o godz. 15.oo. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

Intencje Mszalne na Tydzień od 23 do 30.06.2019

12 Niedziela Zwykła - 23.06
8.oo - ++ Marię w 2 rocznicę ++, Stanisława Pabiana, Marię i Stanisława Bodych, Marię i Franciszka Prorok,
Annę i Mariana Gadocha, Marię cholewa i Halinę Sobesto ()
8.oo - ++ Edwarda Markowskiego, Krzysztofa i Adama synów oraz ++ z rodziny
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Katarzyny i Mateusza Góra w 9 rocznicę ślubu
oraz ich dzieci Wiktorii i Kubusia
10.oo - ++ Władysława i Władysławę Tylek , córki: Anastazję, Mieczysławę i Marię oraz Aleksandra Gniadka ()
12.oo - + Janinę Guzik ()
12.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Jana
16.oo - ++ Janinę i Mieczysława Kurleto i ++ z rodziny

Poniedziałek – 24.06
7.oo - ++ Jana, Anielę i Mieczysława Urbanik ()
7.oo - ++ Danutę Rybusiewicz i Marię Juszczak ()
18.oo - ++ Jana, Anielę i Jakuba Drab oraz Helenę i Władysława Szymskich ()

Wtorek – 25.06
7.oo - + Zdzisława Guzika ()
7.oo - + Wojciecha Frasia (od kolegi Jani)
18.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Agnieszki i Krzysztofa Ozga w 21 rocznicę małżeństwa
18.oo - + Stanisława Gąsiorowskiego w 17 rocznicę ++ ()

Środa – 26.06
7.oo - + Bronisławę Frasik (od sąsiadów)
7.oo - + Jana Hajduka (od siostry Anny z rodziną)
18.oo - + Jana Pietrzyka w 28 rocznicę ++ ()
18.oo - + Jana i Marka Czort ()

Czwartek – 27.06
7.oo - ++ Władysława Surówkę oraz ++ z rodzin: Surówka i Olesek ()
18.oo - ++ Władysława, Elżbietę, Michała i Rozalię Wrona ()

Piątek – 28.06
7.oo - + Helenę Jałocha (od grona Caritas)
7.oo - + Leopolda Rybusiewicza (od Józefy Jałocha z rodziną )
18.oo - ++ Jana i Marię Job ()

Sobota – 29.06
7.oo - ++ Jana Joba w 21 rocznicę ++, Janinę żonę oraz Halinę córkę ()
7.oo - + Czesławę Leśniak (od wnuka Grzegorza z rodzina)
18.oo - + Janusza Szymskiego (od rodziny Myśków)
18.oo - + Jana Jałochę (od córki Izy z mężem)

13. Niedziela Zwykła – 30.06
8.oo - ++ Franciszka i Katarzynę Orzechowskich oraz ich dzieci: Władysława, Mariana, Stanisława i Janinę ()
10.oo - o potrzebne łaski i błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej dla kapłanów w naszej parafii
10.oo - + Piotra Ślęczkę w 4 rocznicę ++
12.oo - + w intencji parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Jana Seweryna, jego rodziców Józefa i Magdalenę oraz braci: Józefa i Stanisława