1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie.
Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?


2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. W czwartek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
A od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! Nasza osobista komunia z Bogiem musi się przekładać na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. W naszej diecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan od przyszłej niedzieli.
We czwartek wsp. św. Antoniego, opata, żyjącego na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej.
W sobotę wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara (1842-1924), biskupa przemyskiego, założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek.
W tym tygodniu:
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o godz. 18.oo
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek po Mszy św. o godz. 18.oo
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 7.oo, i po Mszy św. o godz. 18.oo.
- Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą święta.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: we czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo; we wtorek, środę i piątek od godz. 19.oo ( w poniedziałek kancelaria jest nieczynna )

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby naszej parafii parafianom: z Wrząsowic z ul. Kraśnik, ul. Gazdy, ul. Pileckiego i ul. Wrzosowej po 100zł i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. Wyrażam podziękowanie tym, którzy wzięli udział w czuwaniu nocnym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie dawała świadectwo pani, która pracowała w umieralni Matki Teresy w Kalkucie w Indiach. Po każdej Mszy św. będzie zbierała ofiary do puszek na wsparcie dzieła bł. Matki Teresy.

Wizyta duszpasterskiej w tym tygodniu (od 14.01 do 19.01.2013 roku).

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Plan kolędy na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

Wrząsowice - (ks. Adam Szostak - Proboszcz)

Poniedziałek - 14.01 – od 10.oo - ul. nad Wilgą (poczynając od ul. Wrzosowej prawą stroną do ul. Pod Skałą i
z powrotem) i ul. Malinowa
Wtorek - 15.01 – od 10.oo - Ochojno, ul. Jasna, ul. Pod Skałą i ul. Laurowa
Środa - 16.01 – od 10.oo – ul. pod Strażą i ul. Urocza ( zakończenie przy ul. Nad Wilgą)

Kurdwanów - (ks. Adam Szostak - Proboszcz)

Czwartek - 17.01 – od 10.oo - ul. Cechowa od p. Mieszaniec – prawa strona do starej szkoły do p. Tomczyk
Piątek - 18.01 – od 10.oo - ul. Cechowa od p. Szwajnowskich lewa strona do starej szkoły, a następnie obie
strony do końca.
Sobota - 19.01 – od 10.oo - ul. Wyżynna od autostrady do ul. Cechowej

cd Kurdwanowa w przyszłym tygodniu

Wróblowice - (ks. Piotr Pacyga – wikariusz )

Poniedziałek - 14.01- od 11.oo – ul. Nowickiego, ul. Czuchnowskiego, ul. Iwaszkiewicza i ul. Doroszewskiego
Wtorek - 15.01- od 11.oo – ul. Syreńskiego i Ul. Koźmiana

Intencje Mszalne na tydzień po Niedzieli
Chrztu Pańskiego - 13.01.2013 – 20.01.2013

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01
8.oo - ++ wypominanych
8.oo - o szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo dla Katarzyny
10.oo - ++ Józefa Budka syna, Józefa ojca
12.oo – w intencji dzieci i parafian oraz ofiarodawców
12.oo - + Zygmunta Adlera
16.oo - + Elżbietę Wrona w 34 rocznicę ++

Poniedziałek – 14.01
7.oo - + Władysława Proroka ( int od Anny i Krzysztofa Kotarba)
7.oo - + Jerzego Cnotliwego ( int od syna z rodziną)
17.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny Baran)

Wtorek – 15.01
7.oo - + Tadeusza Guzika ( int od Kuzynki Marii)
7.oo - + Józefę Waśniowską ( int od rodziny Kwiatek z Bieńkówki)
18.oo - + Marię Jałocha ( int od wnuczki Anny z rodziną)

Środa – 16.01
7.oo - + Krystynę Gawlik ( int od córki Teresy z rodziną)
7.oo - + Grzegorza Szczepana w 3 rocznicę ++
18.oo - + Władysława Proroka ( int od żony)

Czwartek – 17.01
7.oo - + Jerzego Cnotliwego (int od żony i teściowej)
7.oo - ++ Wojciecha i Jana Brożek
18.oo - + Marię Jałocha ( int od wnuka Janusza z rodzina)

Piątek – 18.01
7.oo - + Marię Frasik ( int od mamy))
7.oo - + Władysława Proroka ( int od rodziny Śliwa)
18.oo - ++ Stanisława Krzaka w 1 rocznicę ++ i jego żonę Bronisławę

Sobota – 19.01
7.oo - + Marię Jałocha ( int od rodziny Pabian z sąsiedztwa)
7.oo - + Józefę Waśniowską ( int od wnuka Krzysztofa z rodziną)
18.oo - + Władysława Proroka ( int od córki Beaty)

2 Niedziela Zwykła – 20.01
8.oo - + Tadeusza Guzika ( int od Cecylii Luzar z rodziną)
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Luzar
10.oo - ++ Mieczysława Kozę i jego rodziców
10.oo - + Jacka Rak ( int od kolegów i koleżanek c. Agnieszki z klasy VI z Wróblowic)
12.oo - + Marię Pabian ( int od bratowej z rodziną)
12.oo - ++ Ewę Węc, Wiesławę Lorenz i Leopolda Filuciaka
16.oo - + Marię Frasik ( int od Tadeusza i Władysławy Wygoda)