1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,45): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

3. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

W najbliższy wtorek przypadają 83 urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

4. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna. Msza św. Roratnia w naszym kościele sprawowania jest codziennie o godz. 7.oo; dla dzieci w środę i piątek o godz.18.oo. Zachęcamy dzieci do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

5. Pamiętajmy o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę. W naszym kościele spowiedź codziennie: rano przed Mszą św. i po południu od 17.oo do czasu nabożeństwa.

6. Dzisiaj o godzinie 15.4o Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza św. Dodatkowa Msza św. o godz.18.oo dla dzieci z klas III i ich rodziców.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 17.oo.

8. Nabożeństwa w naszym kościele w tygodniu:
Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.3o.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17.4o
Nowenna do Przemienienia Pańskiego we czwartek o godz. 17.4o
Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.4o
Modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – w sobotę o godz. 17.4o
Od wtorku rozpoczęcie Nowenny do Dzieciatka Jezus, będzie łączona z Roratami.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Źródła; WPiSu i Miłujcie się. A także do wsparcia akcji prowadzonej przez Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świecę można nabyć w kiosku Caritas.

10. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone do puszek tydzień temu na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano 1380,34 zł. Dziękuję także za ofiary złożone na potrzeby parafii parafianom z ul. Wróblowickiej, oraz za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

11. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą…

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Domu Ojca: Franciszek Wrona z Wróblowic (83 lata);
Krzysztof Koziarczyk z OchojnaCosówki (47 lat) Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

Intencje Mszalne na Tydzień od 15 do 22.12.2019

3 Niedziela Adwentu – 15.12
8.oo ++ Fryderyka Bagińskiego oraz Wiktorię i Ludwika Książek
8.oo + Anielę Wnęk (od rodziny Piszczek)
10.oo ++ Renatę Gniadek w 6 rocznicę ++ i Aleksandra Gniadka ()
12.oo w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo ++ Józefa i Marię Frączek
16.oo ++ Józefa Pietrzyka w 22 rocznicę ++ i Weronikę żonę oraz ++ rodziców ()
18.oo w intencji chorych z naszej parafii

Poniedziałek – 16.12
7.oo + Mariana Kozioła ( )
7.oo + Stanisława Kaję (od Bogusławy i Jacka z rodziną)
18.oo + Czesławę Książek w 6 rocznicę ++ ()

Wtorek – 17.12
7.oo + Stanisławę Wątor (od wnuka Łukasza)
7.oo + Franciszkę Twardowską (od rodziny Kwintowskich)
7.oo + Salomeę Luzar (od kuzynek: Jolanty i Rozalii z rodzinami )
18.oo + Tadeusza Zalasa w 5 rocznicę ++ ()
18.oo + Władysława Orzechowskiego (od brata Mieczysława)

Środa – 18.12
7.oo + Teresę Jałocha (od Czesławy Czort z córkami)
7.oo + Władysława Orzechowskiego (od firmy MALEC)
18.oo + Mieczysława Tylek (od rodziny Polańskich)
18.oo + Rozalię Dziedzic (od wnuczek: Agnieszki i Kasi z rodzinami)

Czwartek – 19.12
7.oo + Czesława Wronę (od rodziny Kurowskich)
7.oo + Zenona Bobka (od Anny i Wiesława Bobek z rodziną)
18.oo + Czesławę Hyszko (od rodziny Relich)

Piątek – 20.12
7.oo + Stanisława Tokarza (od kolegów z firmy Anbo)
7.oo + Jana Hajduka (od rodziny Strózik)
7.oo + Janinę Guzik (od Mariana Bobka z rodziną)
18.oo + Apolonię Turaj (od rodziców i dzieci z 3 klasy z Olszowic )
18.oo + Dorotę Łukasik (od bratowej i Jacha Wrona z rodziną)

Sobota – 21.12
7.oo + Leopolda Rybusiewicza (od rodziny Frasik)
7.oo + Janusza Szymskiego (od Józefa i Józefy Pabian)
7.oo + Jana Jałochę (od rodziny Kaczmarczyk)
18.oo + Anielę Wnęk (od Ryszarda Ujma z rodziną)
18.oo + Salomeę Luzar (od Izabeli i Jana Synowiec)

4. Niedziela Adwentu – 22.12
8.oo +dziękczynna za otrzymane łaski w czasie 50ego pobytu w parafii
8.oo + Stanisławę Wątor (od wnuka Marcina)
10.oo + Annę Brożek w 2 rocznicę ++ ()
12.oo w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo ++ Józefa i Stanisławę Chmielek, Piotra i Adelę Sierant oraz Janinę i Mariana Marszałek
16.oo + Teresę Jałocha (od Zofii Szeremeta)