1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. W imieniu Pani Barbary Rajczyk, misjonarki, która tydzień temu przybliżyła nam sytuację trędowatych w Indiach składam podziękowanie za złożone ofiary do puszek na wsparcie opieki nad trędowatymi. Zebrano 4361,38 zł.
Dziś przypada wspomnienie błogosławionego Jerzego Matulewicza bpa.
Dziś po południu o godz. 15.40 Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza święta. Po Mszy o godz. 16.oo będzie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.


2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu (1225-1274), doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
We czwartek wspomnienie Świętego Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
W nadchodzącą sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę będziemy czcić Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
W tym tygodniu:
- Adoracja Najświętszego Sakramentu - we środę, czwartek i piątek od godziny 17.oo do 18.oo,
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - we środę przed Mszą św. o godz. 17.45
- Nowenna do Przemienia Pańskiego - we czwartek przed Mszą św. o godz. 17.45
- Koronka do Bożego Miłosierdzia - w piątek po Mszy św. o godz. 7.oo,
- Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa -w piątek przed Mszą św. o godz. 17.45
- W sobotę oo Mszy o godz. 7.oo modlitwy w intencji rodzin i matek oczekujących na narodzenie dziecka, a po mszy św. o godz. 18.oo Nowenna miesięcy przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii: bł. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny w naszej parafii. Będzie to 8 czuwanie. Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy modlić się o owocne Nawiedzenie dla naszej parafii. Program czuwania:
- po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja w ciszy do 20.oo;
- o 20.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia;
- o 20.30 Modlitwa Różańcowa;
- o 21.oo Apel Jasnogórski i czuwanie z Janem Pawłem II;
Czuwanie modlitewne zakończymy około godz. 21.40
- Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą święta, a w czwartek i piątek od 16.30.
Odwiedziny chorych z komunią św. w piątek od godz. 8.15

3. Za tydzień na Mszę św. o godz. 18.oo zapraszamy rodziców dzieci z klasy drugiej ze swymi dziećmi. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Uroczystości Pierwszej Komunii.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby naszej parafii parafianom: z ul Miarowej za ofiarę 200zł i i 50 zł; z ul. Myślenickiej z Kurdwanowa za ofiarę 100 zł; z ul. Matematyków Krakowskich ze Zbydniowic za ofiarę 100 zł i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do Domu Ojca: Józefa Pająk i Józef Ujma z Wrząsowic. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
Wizyta duszpasterska w tym tygodniu (od 28.01 do 30.01.2013 roku).

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Plan kolędy na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

Zbydniowice – (ks. Adam Szostak - Proboszcz)

Poniedziałek - 28.01 – od 10.oo – ul. Matematyków Krakowskich [od pp. Gajda lewa strona (południowa)
do Pokrzywnicy do pp. Orzechowskich ]
Wtorek - 29.01 – od 10.oo – ul. Zbydniowicka ( od pp. Hojda do pp. Krawczyk), oraz ul. Opiala
Środa - 30.01 – od 10.oo – ul. Gołąba ( początek od pp. Pamuła i Sarga z ul. Mat Krakowskich ), ul. Lei i ul. Szarskiego.

Intencje Mszalne na 3 Niedzielę Zwykłą
27.01.2013 – 3.02.2013

3 Niedziela Zwykła – 27.01

8.oo - ++ Wiktorię i Antoniego Malikiewicz
10.oo - ++ Stefana Stefańczyka i Pawła Pateckiego
10.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Pers
12.oo - w intencji dzieci, wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - +Tadeusza i Władysławę Wadowskich
16.oo - + Tadeusza Ujmę w 16 rocznicę ++

Poniedziałek – 28.01

7.oo - + Marię Jałocha ( int od Holewów z Włosani)
7.oo - ++ Czesława Staśko i Zenona syna
18.oo - + Marię Frasik ( int od brata Jurka żoną Anią

Wtorek – 29.01

7.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny z ul. Gołąba)
7.oo - + Krystynę Gawlik ( int od c. Iwony z rodziną)
18.oo - + Anielę Kowalczyk

Środa – 30.01

7.oo - + Józefę Waśniowską ( int od Jolanty Roesler)
7.oo - + Zbigniewa Jałochę ( int od brata Kazimierza z rodziną)
18.oo - + Marię Jałocha ( int od Holewów z Włosani)

Czwartek – 31.01

7.oo - + Józefa Kowalczyka
7.oo - + Józefa Łukasika ( int od Anieli i Mieczysława Platów)
18.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny z ul. Gołąba)

Piątek – 1.02

7.oo - + Marię Jałocha ( int od Adeli i Tadeusza Orzechowskich)
7.oo - ++ Jana Gniadka, Fryderyka syna
18.oo - + Józefę Waśniowską ( int od wnuczki Danuty z rodziną )

Sobota – 2.02 Matki Bozeg Gromnicznej

7.oo - w intencji chorych z naszej parafii
10.oo - ++ Weronikę i Józefa Pietrzyk i ich rodziców
18.oo - + Marię Frasik ( int od rodzin Luzar i Drab)
18.oo - + Krystynę Gawlik ( int od wnuków i wnuczek z Brzeska)

3 Niedziela Zwykła – 3.02

8.oo - ++ Józefę Kuzera w 7 rocznicę ++ i jej męża Władysława
10.oo - ++ Czesława Frasika w 11 rocznicę ++ i jego rodziców
12.oo - + Marię Siaśkiewicz w 7 rocznicę ++
16.oo – w intencji parafian i ofiarodawców
18.oo – w pewnej intencji