1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lutego. Po każdej Mszy świętej wspólna ADORACJA Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie połączona z rozważaniem. Po Mszy o godz. 8.oo zmianka różańcowa, a po południu o godz. 15.40 Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza święta. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.oo na którą zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych z dziećmi. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Uroczystości Pierwszokomunijnej.

W dzisiejszą niedzielę warto sobie uświadomić, że jako wierzący w Chrystusa, należący do wspólnoty Kościoła, wszyscy jesteśmy prorokami, każdy z nas dla siebie wzajemnie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodziną, znajomymi, czy przyjaciółmi. Opisane w dzisiejszej Ewangelii wydarzenie z Nazaretu pokazuje, że to zadanie wcale nie jest takie proste. Trudno, niezmiernie trudno jest głosić Ewangelię wśród swoich. Jednak jedno jest pewne, że warto, a nawet z obowiązku wszędzie trzeba głosić słowa Mistrza: w szkole, na uczelni, w domu, w sąsiedztwie, w pracy, podczas zabawy i wypoczynku, nawet na dyskotece. Czy to utopia? Czy też tak uważasz, jak wielu, którzy „porwali się z miejsca i wyrzucili” Jezusa ze swego serca, umysłu, domu, szkoły, pracy, życia? „Wy jesteście solą dla ziemi – mówi Chrystus. – Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie…” (Mt 5,13). Pomyślmy o tym!
Wszelkie potrzebne siły do życia Chrystusową Ewangelią i świadczenia o Nim przed innymi czerpiemy z Eucharystii. Podczas każdej Mszy Świętej posilamy się z dwóch stołów: ze stołu słowa Bożego i ze stołu Chleba Eucharystycznego. Każda z nich kończy się rozesłaniem, a właściwie posłaniem nas do świata, gdzie dobrym przykładem własnego życia mamy przybliżać innych do Królestwa Bożego. Dlatego tak ważny jest nasz udział we Mszy Świętej, i to nie tylko niedzielnej, ale również w pozostałe dni tygodnia, a nawet – jeśli warunki pozwolą – codziennej.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

We wtorek wspomnienie Świętej Agaty, męczennicy sycylijskiej z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół;
We środę wspomnienie świętych Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu.
W tym tygodniu:
- Adoracja Najświętszego Sakramentu - we środę, czwartek i piątek od godziny 17.oo do 18.oo,
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - we środę przed Mszą św. o godz. 17.45
- Nowenna do Przemienia Pańskiego - we czwartek przed Mszą św. o godz. 17.45
- Koronka do Bożego Miłosierdzia - w piątek po Mszy św. o godz. 7.oo i o godz. 17.45
- Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą.

3. Powoli przybliżamy się do pokutnego okresu Wielkiego Postu – Środa Popielcowa w tym roku przypada już 13 lutego, czyli za dziesięć dni!

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby naszej parafii parafianom: z ul Bochnaka za ofiarę 800zł; z ul. Gościnnej za ofiarę 200 zł, za ofiary złożone przez chorych i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. Wizyta duszpasterska w naszej parafii została zakończona. Dla nas kapłanów była to okazja do spotkania się z parafianami których znamy najczęściej z widzenia, gdy uczestniczycie w niedzielnej Mszy świętej. Pragnę w imieniu nas kapłanów pracujących w tej parafii wyrazić wam wdzięczność za otwartość i życzliwość z jaką nas przyjmowaliście. Odwiedzając wasze domy wspólne z wami modliliśmy się prosząc Boga o błogosławieństwo dla waszych rodzin.
Dla mnie osobiście była to możliwość głębszego zapoznania się z parafią. W czasie wizyty była możliwość porozmawiania o problemach z którymi się spotykacie na co dzień, oraz o problemach kościoła. Dominował niepokój o dzień jutrzejszy, związany z trudnościami na rynku pracy. Dziękuję za dzielenie się swoimi opiniami, zdaniami na tematy związane z życiem naszej parafii. Są one wyrazem waszej troski o całą parafię. Pojawiały się pytania dotyczące cmentarza – czy będzie powiększany, bo już powoli zapełnia się i niedługo nie będzie nowych miejsc na cmentarzu w obecnym kształcie. Razem z Radą duszpasterską spróbujemy się zmierzyć z tym problemem, zresztą nie łatwym.
Pragnę serdecznie podziękować za waszą ofiarność, za wszystkie ofiary złożone przy okazji kolędy. Dziękuję w imieniu nas kapłanów, którzy na co dzień korzystamy z waszych ofiar i waszej ofiarności; dziękuję w imieniu tych, którzy także z waszych ofiar będą korzystać: w imieniu całej naszej parafii, w imieniu kapłanów chorych i emerytów; w imieniu księży misjonarzy z naszej diecezji; w imieniu Caritas naszej diecezji ( wspierane są domy samotnych Matek); w imieniu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Centrum Jana Pawła II które jest w trakcie budowy. Jeszcze raz za wszystko Bóg zapłać.

Szczepienie zwierząt przeciw wściekliźnie we Wróblowicach będzie miało miejsce 9 lutego 2013 roku (w sobotę) na terenie parkingu przed Cmentarzem przy ul. Niewodniczańskiego od 13.oo do 15.oo, w Zbydniowicach 16 lutego 2013 (w sobotę) na terenie boiska za szkołą od 14.3o do 15.3o.


Intencje Mszalne na 4 Niedzielę Zwykłą
3.02.2013 – 10.02.2013

4 Niedziela Zwykła – 3.02

8.oo - ++ Józefę Kuzera w 7 rocznicę ++ i jej męża Władysława
10.oo - ++ Czesława Frasika w 11 rocznicę ++ i jego rodziców
12.oo - + Marię Siaśkiewicz w 7 rocznicę ++
16.oo – w intencji parafian i ofiarodawców
18.oo - + Franciszka Wojdyłę

Poniedziałek – 4.02

7.oo - + Marię Frasik ( int od Zofii Bobek i rodziny Ziółkowskich)
18.oo - + Józefę Waśniowską ( int od Józefa Waśniowskiego z rodziną z Lusiny)
18.oo - + Alojzego Guzaka

Wtorek – 5.02

7.oo - + Zbigniewa Jałochę ( int od sąsiadów z ul. Gilowej)
18.oo - + Krystynę Gawlik ( int od Agaty i Artura Kuc z rodziną)
18.oo - ++ Julię i Władysława Palecznych

Środa – 6.02

7.oo - + Józefa Łukasika ( int od rodzin: Ujma, Sieradzki i Krzywicki)
18.oo - + Marię Frasik ( int od Tadeusza Pabiana z rodziną)
18.oo - w intencji Bogu wiadomej

Czwartek – 7.02

7.oo - + Jana Biedrawę ( int od Alicji i Franciszka Szostak)
18.oo - + Józefę Waśniowską ( int od chrześniaka Stanisława Waśniowskiego z Ochojna)
18.oo - + Krystynę Gawlik ( int od Klaudii i Rafała Kuc z rodziną)

Piątek – 8.02

7.oo - + Zbigniewa Jałochę ( int od sąsiadów z ul. Gilowej)
18.oo - + Marię Frasik ( int od kuzyna Wieśka Grzybka z rodziną)
18.oo - ++ Władysława, Marię i Zygmunta Kozak

Sobota – 9.02

7.oo - ++ Apolonię i Ludwika Sukiennik
18.oo - + Mariana Torbę
18.oo - + Krystynę Gawlik ( int od siostry Marii z rodziną)

5 Niedziela Zwykła – 10.02

8.oo - ++ Ignacego Pietruszkę w 2 rocznicę ++ i jego rodziców
8.oo - w intencji chorych z naszej parafii
10.oo - ++ Janinę i Mieczysława Kurleto i ++ z rodziny
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Adriana Wrony w 18 rocznicę urodzin
16.oo - za ++ wypominanych