1. Zgodnie z rozporządzeniami władz państwowych i kościelnych, związanymi z pandemią koronawirusa, w dniu dzisiejszym na Mszy św. czy innym obrzędzie religijnym nie może być jednocześnie więcej niż 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele może być jednocześnie nie więcej niż 20 osób.

2. W związku z tymi ograniczeniami Kościół w Niedzielę będzie zamknięty. Na Mszę św. w niedzielę będą mogli wejść tylko ci, którzy zamówili wcześniej intencję plus inne osoby, ale nie więcej niż 20 osób Wejście do kościoła przez zakrystię. W dni powszednie ta sama zasada obowiązuje.
Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki - dotyczy również miejsc kultu religijnego ( kościoła, kaplicy, a także kancelarii parafialnej).

3. W tygodniu Kościół będzie otwarty i udostępniony w ciągu dnia od 8.oo do 18.oo na modlitwę prywatną wier-nych.

4. Zachęcam wszystkich parafian do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19.

5. Pozostańmy w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej i korzystajmy z transmisji Mszy świętych w telewizji, radiu i internecie.

6. Módlmy się gorąco w intencji chorych oraz tych wszystkich, którzy są zaangażowani w pomoc dla nich. A także prośmy Boga Miłosiernego o oddalenie pandemii koronawirusa.

7. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Pol-sce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjaty-wa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

8. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konse-krowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wy-zwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. W piątek wspomnienie św. Józefa Robotnika, a w sobotę wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepoka-lane Serce Bożej Matki. Po Mszy o godz. 7.oo modlitwy w intencji rodzin i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka, a po Mszy wieczornej czuwanie z Jezusem Eucharystycznym do godz.21.oo.

10. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eu-charystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.3o. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Na najbliższy piątek 1 maja Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

11. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczy-zny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.oo, 10.oo. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu Flagi.

12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 17.oo do 18.oo. Nabożeństwa w naszym kościele o stałej porze;

13. Okazja do spowiedzi świętej codziennie - rano przed Mszą świętą i po południu od 17.oo do 18.oo

14. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej parafii do domu Ojca: Ryszard Pabian z Wrząsowic (62 lata). Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

15. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów,

Intencje Mszalne na Tydzień od 26.04 do 3.05.2020

3 Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020
8.oo - ++ Józefę i Piotra Tylek ()
8.oo - ++ wypominanych ()
10.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Jadwigi i jej rodziny ()
10.oo - ++ Franciszka Mleczko w 9 rocznicę ++ oraz Wojciecha Wronę ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Małgorzaty i Macieja w 30 rocznicę ślubu ()

Poniedziałek – 27.04
7.oo - + Rozalię Dziedzic (od rodzin: Dziedzic i Lembas)
7.oo - + Stanisławę Góra (od Jadwigi Job)
7.oo - +Zdzisława Kicińskiego (od Barbary i Andrzeja Olesińskich z rodziną)
18.oo - + Józefę Bankowicz (od sąsiadów Stryszowskich)

Wtorek – 28.04
7.oo - + Józefa Marka (od Szczepana z rodziną)
7.oo - + Tadeusza Krawczyka (od rodzin: Dziedzic i Lembas)
7.oo - + Józefę Brożek (od siostry Małgorzaty z rodziną)
18.oo - + Lucynę Niebrzegowską (od męża z dziećmi)
18.oo - + Stanisława Dziedzica (od żony z rodziną)

Środa – 29.04
7.oo - + Władysława Parzygnata w 56 rocznicę ++, oraz jego żonę i rodziców ()
7.oo - + Marka Kursę (od rodziny Krystian)
7.oo - + Władysława Wąsowicza (od Przemysława Wąsowicza i Sylwii Wierciak)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Joanny i Łukasza Wenc w 20 rocznicę małżeństwa ()
18.oo - + Pawła Drożdża (od ZWSE Skawina)

Czwartek – 30.04
7.oo - + Stanisławę Wątor (od rodziny Proficz)
7.oo - + Eugenię Czort (od Teresy Tomczyk z rodziną)
18.oo - + Józefa Desoń (od żony z dziećmi)

Piątek – 1.05
7.oo - + Fryderykę Bobek (od wnuka Łukasza)
7.oo - + Andrzeja Sargę (od syna Mateusza z rodziną)
7.oo - + Urszulę Sikora (od teściów)
18.oo - ++ Kazimierę, Józefa i Leszka Kołodziej

Sobota – 2.05
7.oo - + Stanisławę Guzy (od córki Anety z rodziną)
7.oo - + Józefa Gawora (od córki Bogusławy z mężem)
10.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Józefy Dudek ()
18.oo - ++ Katarzynę i Jana Biros oraz Annę Rak
18.oo - + Franciszka Wronę (od wnuczki Justyny z mężem)

4 Niedziela Wielkanocna – 3.05.2020
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży św. Faustyny ()
8.oo - + Józefa Desoń (od brata Adama z rodziną)
10.oo - + Andrzeja Woźniaka (od kuzynki Wandy z rodzina)
10.oo - ++ Stanisława i Zofię Kaczmarczyk oraz ich dzieci Stanisława i Renatę ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisława Pateckiego w 66 rocznicę urodzin ()